köpek

Köpek Eğitimi Papillon İstanbul

Türkiye’nin en popüler şehirlerinden birisi olan İstanbul köpek eğitimi Papillon İstanbul ile çok sevdiğiniz dostlarınız olan, sizi dinleyen ve yanınızdan ayrılmayan köpek dostlarınıza eğitim vererek küçük dostlarımızın daha iyi bir şekilde anlaşılabilir olmasını sağlamaktadır bu şekilde köpeğiniz ne isterse öğrendiği şekilde size bir işarette bulunabilir. Yemek yemeği isteyen köpek havlar peki bu köpek yemek kabının yanı giderek dursa ve yemek kabını patisi ile iterek yemek istediğini belli etse bu daha düzgün olurdu. Eğitim ile buda mümkün olmaktadır önemli olan nasıl eğitmen gerektiğini bilmektir.

Köpek Nasıl Eğitilir, Nelere Dikkat Edilir?

Köpek eğitmek sanıldığı kadar kolay değil öyle ben köpek aldım eğitirim hemen bunu oturur kalkar demek oldukça zor bir durum. Köpekler bir bebek gibi o yaşlardan itibaren eğitilirse daha verimli bir şekilde eğitime katkısı olacaktır. Çünkü yeni doğmuş bir bebek keşfetmeyi ihtiyaçlarını gidermek için işaret konuşma şekilde mesajlar verebilir. Bunu köpekte düşünürsek yanlış olmaz çünkü köpekler algı ye cisim tanıma yönünden insanlardan daha iyidir hisleri duyguları daha fazladır. Bir köpeğin bir insanı unutması oldukça zordur. Bu yüzden köpek eğitmek sanıldığı kadar zor değil köpek alışır fakat siz ne kadar sabır edeceksiniz önemli noktalardan biriside budur. Bir köpek kolay bir şekilde size alışabilir ona bir ilgi, yemek, su gibi manevi ve maddi şeyler vermeniz yeterli olacaktır. Eğitmek ise tamamen size bağlıdır ne öğreteceğiniz ve köpeğiniz ne seviyor bu önemli etkilerden birisidir. Bir köpeği sevdiği şey ile eğitebilirsiniz tabi bu türden türe değildir her köpek aynı eğitimi göremez ve her köpek aynı etkiyi göstermez. Bunun için yardım almalısınız bir eğitmene danışmalısınız. Köpekler son derece akıllı canlılar olduklarından sizin ne demek istediğinizi zaman içerisinde anlayacak bu şekilde işiniz kolaylaşmış olacaktır.

Köpek Eğitimi Papillon İstanbul

Köpek Eğitimi Papillon İstanbul

Köpek eğitmek sabır gerektiren bir iştir fakat önemi büyüktür köpeğinizin ihtiyaçlarını gidermek için sizden yardım istemesini belirli hareketlere sığdırabiliriz bu şekilde köpek ihtiyaçlarını rahat bir şekilde giderecektir buda sizin köpeğiniz ne demek istiyor anlamanıza yardımcı olacaktır. Köpeğiniz ile bağlantınızı kuvvetli bir hale sokmak için eğitmenlerden yardım almanız tavsiye edilir. Köpeğinizi size korumacı bir tavır sergileyebilir fakat siz köpeğinize bir hareket ile korkulacak sinirlenilecek bir şey olmadığını gösterebilirsiniz. Her köpeğe aynı ilgi gösterilmez çünkü her köpekte aynı ilgiden hoşlanmaz. Bir Pug Köpeğine gösterdiğin ilgiyi bir kangala bir k9, pitbull köpeğine gösteremezsin tür bakımından diğerlerinden farlı türdür bu üç tür bunlar aşırı savunmacı bir köpektir bu yüzden küçük yaşta eğitimine başlanması daha doğru olacaktır. Bu tür köpeklere el hareketleri ses komutları ile sakin dur gibi komutları kesin öğretilmesi en uygunudur fakat bu tür köpeklerin sinirli asabi olmasının en önemli kaynağı, insandır buda unutulmaması gereken etkenidir.

En Hızlı Nasıl Öğretilir?

En hızlı öğrenme biçiminde köpeğinizin size çok alışkın olması ve köpek eğitime açık olması bu etkenler en önemli etkenlerden birkaçıdır. Köpeğiniz sizi görünce koşması, siz sevince daha iyi tepkiler vermesi, sizin yanınızda kuyruğunu daha fazla sallaması gibi etkiler önemli olanlarıdır. Ama her köpek aynı etkiyi vermez köpekler sevilince kuyruklarını sallar mutlu olunca. Bu iyi olduğuna işarettir ama her köpek sallamaz ama bu da onun sinirli olduğunu göstermez. Köpeğinizin tepkilerini iyice bilmeli onların ne demeye çalıştığını anlamalısınız bu şekilde ona istediğiniz komutları bir eğitmen yardımı ile öğretmeniz kolaydır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Papillon İstanbul