köpek

Ataşehir Köpek Eğitimi

Bir köpek aynı insanlarda olduğu gibi doğduğu andan itibaren bir şeyler öğrenmeye meyillidir. Köpek sahibi olduğunuzda da köpeğinize vermeniz gereken eğitimler bulunmuyor. Bu eğitimler köpeğin karakterine, ırkına ve yaşına göre veriliyor. Bir köpeğin en iyi şekilde eğitilebilmesi için yavruyken eğitime başlanması gerekiyor. Ataşehir Köpek Eğitimi olmayan köpekler davranış bozuklukları göstererek sahibine birtakım sorunlar çıkarabiliyor. Bir çocuğa nasıl bazı eğitimler verilerek nasıl davranması gerektiği öğretiliyorsa, köpeklerinde durumları aynı şekilde oluyor.

Nasıl davranması gerektiğini öğrenen ve öğrenmesi gereken şeyleri tamamlamış köpekler oldukça doğru hareket ederek itaatkâr bir köpek haline geliyor. İlk defa köpek sahibi olanlar için köpek eğitim merkezleri büyük avantaj haline geliyor. Hem köpekleri kolay ve huzurlu bir şekilde eğitim alıyor hem de sahipleri sıkıntı çekmeden eğitimli bir köpeğe sahip oluyor. İyi eğitilen köpek nerde ne yapması gerektiğini bilen sahibini küçük durumuna düşürmeyecek köpek oluyor.

Köpek Eğitimi Merkezlerinin Amacı

Ataşehir Köpek Eğitimi

Günümüzde bu eğitimi veren birçok köpek eğitim merkezi bulunuyor. Bunlardan biri de ataşehir köpek eğitimi olarak hizmet sunuyor. Köpek eğitimi merkezlerine gelme amacı, köpek sahiplerinin evde tek başına köpeğe eğitim vermekte zorluk çekmeleri veya köpeğe verilecek eğitimin tam anlamıyla nasıl olduğunu bilmedikleri sebebiyle köpek eğitim merkezlerine başvurdukları görülüyor. Eğitimin nasıl olduğunu ve nelere dikkat edilerek yapıldığını bilmeden verilmesi köpeğin yanlış davranışlar sergilemesine sebebiyet verebiliyor. Köpek eğitimi merkezleri sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor. Merkezlerde verilen eğitim sayesinde köpekler eğitimini en iyi şekilde tamamlıyor.

Eğitim merkezlerin bir diğer amacı köpeğin en iyi şekilde profesyonel kişiler tarafından eğitim almasını sağlamak oluyor. Eğitim ne kadar iyi bir şekilde verilirse köpek de bir o kadar düzgün kişiliğe sahip oluyor. Verilen eğitim sonrası köpek de görülen değişim oldukça başarılı bir şekilde görünüyor. Sahibi ile daha iyi iletişime girerek verilen komutları zamanında ve düzgün bir şekilde yerine getiriyor. Verilen eğitimin avantajlarından bir diğeri yabancılara karşı saldırganlık göstermeden uysal bir şekilde sahibiyle rahat hareket edebiliyor.

Ataşehir Köpek Eğitimi

Köpek eğitiminde en profesyonel çalışanlar ile oldukça otoriter bir hizmet veriliyor. Köpeğe eğitim verirken ondan ne istendiğini anlayabileceği şekilde kolay yöntemlerle anlatılıyor. Köpek ile eğitmen arasında iletişim kurularak ondan ne istendiğini kolayca anlatılıyor. Konuşma dilimiz köpekler için geçersiz olduğundan ilk başta komut işaret edilerek anlatılıyor. Eğitime temel komutlarla başlanıp en bilindik olarak otur, bekle ve gel gibi komutlar öncelikli olarak öğretiliyor. Bir başka komutlar ise düzeltme komutları oluyor. Bunlar hayır, bırak ve yapma gibi komutlardan oluşuyor. Bu verilen eğitim temel itaat eğitimi olarak geçiyor. Eğitim tasmalı eğitim türlerindendir. Köpeğe tasma ile eğitim veriliyor. Sonrasında ise köpeğin temelitaat eğitimi bittikten sonra ileri itaat eğitimine geçiliyor. Komutları temel eğitim ile hemen hemen aynı olan eğitim türüdür.

Fakat bu eğitim tasmasız olarak yapılıyor. Bu şekilde köpekler belli başlı öğrenmesi gereken şeyleri öğreniyor. Merkezlerde eğitim verilirken çalışanların hepsinde köpek sevgisi olan, hiçbir yanlış hareketlere veya şiddete başvurmayan kişilerden oluşuyor. Bu sayede köpek oldukça kolay ve huzurlu bir şekilde eğitimini tamamlıyor. Yanlış eğitim verilen köpekler için de eğitim programı hazırlanarak eğitimini düzgün bir şekilde tamamlaması sağlanıyor. Fakat yanlış eğitim verilen köpeği değiştirmekte oldukça zorlanılıyor. Bu yüzden eğitim konusunda bilgisi olmayan sahiplerin köpek eğitim merkezlerinden yardım alması tavsiye ediliyor. Aynı şekilde yaşı ilerlemiş köpeği de eğitmesi bir o kadar zor oluyor. Bunun için köpeği en iyi şekilde eğitmek için yavruyken eğitime başlanması büyük önem taşıyor.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ataşehir Köpek Eğitimi