köpek

Gebze Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Köpekler etçil olan Carnivora takımının Canidaeköpekgiller ailesine mensuptur. Görünüşleri ve büyüklükleri bakımından farklı olmak üzere yüzden fazla türü sahip olan köpekler diğer canlı türleri aksine yaratılıştan gelen sevgi ve sadıklık duyguları ile dünyaya gelen memeli canlılardır. Köpeklerin bu özelliklere sahip olması onları insanoğlunun tarihler boyunca en sadık dostlarından biri yapmıştır. Köpeklerin insan hayatına ilk girişi ise bundan yaklaşık olarak 12 ile 14 bin yıl önceye Avrasya bölgesine kadar dayanır. Köpekler insanlarla tanışmasından sonra birçok farklı evrimler geçirmiş ve bunun sonucu olarak uysallaşmış ve insanlar tarafından ilk olarak evcilleştirilen hayvan olmuştur.

Köpekler insanlarla tanıştıktan sonra insanların gün geçtikçe farklı ihtiyaçlarının ortaya çıkması sonucu olarak bugün bulunan birçok köpek türünün oluşmasına neden olmuştur. Bu birçok farklı köpek türü günümüzde hala insan hayatının birçok noktasında görev alıyor. Köpekler birçok farklı türe sahip olmasına karşın bazı temel özellikler bakımından birbirlerine benzerler. Örnek olarak üst çenelerinde 3 adet alt çenelerinde ise 4 adet kesici dişleri vardır ve bu tüm köpeklerde diş yapısı bakımından aynıdır. Bununla birlikte hepsinde 42 adet diş bulunur. Gündüz ve gece aktif olarak hareket edebilen köpekler çok iyi yüzmesinin yanında saate 50 km’ye kadar hıza ulaşabilirler.

Köpeklerin beden dili kişinin köpeği anlaması konusunda oldukça önemlidir. Bu ve birçok özellik bakımından köpekler özeldir. Bunun yanında köpeklere has bazı özellikler vardır. Köpekler gelişmiş koku alma duyguları sayesinde kokusunu aldığı kişiyi ömür boyu asla unutmaz. Bunu her canlının kendine has bir koku salgılaması sayesinde yapar ve köpekler bu kokuları hafızasına kazırlar. Bu noktada köpek kişinin herhangi bir eşyasını koklaması sonucu o kişiyi kolaylıkla bulabilir.

Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi Aşaması

Gebze Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Köpeklerin ileri itaat eğitimini doğru olarak alması için daha önceden temel itaat eğitimini gereken şekilde alması gerekir. İleri itaat eğitiminde köpekler tasmasız bir şekilde sahibinin verdiği komutları uygular. Bu noktada köpeğin temel itaat eğitimini doğru bir şekilde alması ileri itaat eğitimini kolaylaştıracaktır. Kişi köpeğe verecek olduğu komutlarda net ve kararlı olmalıdır. Köpek bu komutları veren kişiyi otoriter olarak görmelidir. Bunun nedeni bu eğitimde köpeği tek kontrol mekanizması köpek sahibi olmasıdır. İleri itaat eğitimleri köpeklerde ideal olarak 9 ile 12 aylıkken verilmelidir. İleri itaat eğitimi gel ve bekle komutu haricinde hemen hemen benzer eğitimlerdir. Bu aşamada köpek tamamen sahibinin sözünü dinler konuma gelir ve yapması gereken davranışları tam olarak kavramış bir şekilde eğitimini bitirir.

Gebze Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Köpeklere komut oldukça önemlidir. Komutu veren kişi komutu köpeğin anlayabileceği şekilde vermelidir. Bu eğitimde köpek ile kişi arasında iletişim eksikliği kesinlikle bulunmamalıdır. Bu noktada komutlar bir işaret yardımıyla verilmelidir. Ayrıca komutlar kısa, kesin ve net olmalıdır. Köpeğin istenilen davranışı yapması için verilecek olan komutlar tek heceli olmalıdır. Bu komutlar gerekli işaretlerle desteklenmelidir. Bunun yanında köpeğin bu komutları öğrenene bilmesi için sürekli olarak tekrar yapılmalıdır. Bazı komutlar köpek için zor olsa da sabırlı bir şekilde tekrar yaparak komut köpeğe öğretilmelidir. Eğitimden kesinlikle vazgeçmemek gerekir ve köpek yaptığı her doğru davranış sonucu ödüllendirilmelidir. Ancak bu eğitimler uzun süren bir sabır ister. Bu noktada Gebze Köpek Eğitim Merkezi İstanbul köpeklere doğru, güvenilir ve kaliteli bir eğitim sunuyor. Sahip olduğu uzman eğiticileri ve profesyonel olarak verilen eğitim metotlarıyla Gebze Köpek Eğitim Merkezi, köpek eğitimi konusunda köpek sahiplerinin tercih etmesi gereken yerlerden biridir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Gebze Köpek Eğitim Merkezi İstanbul