köpek

Köpek Eğitimi Pincher

Pincher köpeğe halk arasında kucak köpeği de denir. Bu köpeklerin günlük bakımı diğer pek çok köpeğe göre oldukça kolaydır. Çünkü orta derecede tüy dökerler buna binaen daha az Kaşınıp da ciltlerine zarar verebilirler. Bu sebeple bir havlu üzerinde veya banyo yaptırdığını sırada uygun bir tarakla ya da petshoptan aldığınız buna uygun bir aletle köpeğinizi tarayabilir ve tüylerini dökerek cildine zarar vermemesini sağlayabilirsiniz haftada bir veya iki kez fırçalamanız yeterli olacaktır. Pincher köpekler yıkanmayı pek sevmezler. Bu sebeple çok fazla yıkamayıp psikolojilerinin bozulmamasını sağlamalıyız. Herhangi bir zaruret durumu olmadıkça yani üzerine pire, bit gibi sokaktan bulaşabilecek herhangi parazit bulaşmadığı sürece köpeğinize iki ayda bir yıkamanız ona ve tüylerine oldukça faydalı ve yeterli olacaktır. Pincher köpekleri önemli olan husus diş bakımıdır.

Bu köpeklerde diş problemi çok fazla görülen bir problemdir. Bu sebeple hekimlerden alacağınız diş fırçası ve yine uygun fırçalama süresi ile köpeğinizin dişlerini fırçalayarak. Dental bir takım problemlerle karşılaşmasında engellemeniz sizin için ve köpeğinizin sağlığı için oldukça önemli olacaktır. Çünkü diş sağlığı iyi olmayan köpekler zamanla yemek problemi de yaşayacaklar ve sağlıkları bozulacaktır. Kulakları devamlı diktir. Bu sebeple rüzgarlarla çeşitli bakteriler taşınır birtakım kulak rahatsızlıklarında yakalanabilirler.

Köpek Eğitimi Pincher

Köpek Eğitimi Pincher

  Pincherlar ılıman iklim köpekleridir ve soğuk iklimlerde çok fazla etkilenirler. Bu sebeple Ayaz ve çeşitli soğuk durumlarından sakınmak gerekir. Bu köpekler apartman köpekleri olduğu için sizin ev hayatınızda uygunluk sağlayacak şekilde eğitilmelidirler özellikle küçük yaşlardan ve 3 aylıkken edilmeye başlanması En azından bazı Komutları öğrenmesi çok önemlidir . Oturmasını istemediğiniz bir koltuk varsa Hayır komutuyla veya yapmasını istemediğiniz herhangi başka bir şey varsa hayır, evet Ve gel Komutları ile bunları sağlayabilirsiniz.

  Bunun için daha detaylı bilgiyi çeşitli İnternet sitelerinden sitelerinden edinebilir veya en yakın bir petshoptan karşılayabilirsiniz. Bu köpeklerin ömrü bazen 10 veya 15 yıl arasında değişebilmektedir pek çok kişi bu köpekleri doberman cinsi köpeklerden geldiğini ve bu ırktan türediğini söyler. Fakat bu yanlış bir görüştür. Tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmez fakat bazı İtalyan cins köpeklerin ataları olduğu bilinmektedir. Tahminen bundan 200 yıl önce belki 250 yıl önce üretilmeye yetiştirilmeye başlandığı düşünülmektedir.

  Özellikle çiftliklerde yaşayan insanlar tarafından çok fazla tercih edilmişlerdir. Bunun sebebi ise özellikle farelere karşı oldukça Çevik hareket edebilmeleri ve kolay yapar ileri yakalayabilmeleridir. Hatta Amerika’da bazı yerlerde bu ırkın kulüpleri bile vardır. Şimdi Köpek eğitimi pincher konusuna geçelim köpeklerin eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken özelliklere ve köpeğin karakterine değinelim. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu köpeğin eğitimle mutlaka çok küçükken başlamak gerekir. 3 aylık ya da dört aylık iken bu eğitime başlamak çok önemlidir. Bu köpek Alphadır.

Yani çok çok katı bir yönetici ister. Bu tip bir sahip onun çok daha kolay eğitime kavuşmasını sağlar. Köpeğiniz ne kadar sosyalleşirse o kadar çabuk da bu eğitimini tamamlayarak ideal bir ev köpeği haline gelecektir. Çok dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da çocuklu aileler için zararlı olabileceğidir. Çünkü bu köpekler ısırmayı çok fazla severler. Eğer çocuklarınız varsa bu köpekten ziyade pug köpekleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Eğer yine de bakmak istiyorsanız mutlaka çocuklarınız varken köpeği farklı bir yerde bulundurmanız ya da yalnız olarak bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Kısacası ev hayatına uygun olan bu köpekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Pincher