köpek

Levent Köpek Pansiyonu

İstanbul’un meşhur birçok semti gibi Levent de sakinlerinin beğenisini kazanmış görülmeye değer mekânlara sahiptir. Diğer semtler de olduğu gibi Levent semtinde de birçok köpek oteli bulunmaktadır. Bu oteller arasında bir de Levent köpek pansiyonu yer almaktadır. Pansiyon hem köpeklerin konaklamasına olanak sağlamakta hem de müşterilerine de zamanlarını burada geçirebilecekleri alanlar sunmaktadır. Köpeklerin tüm bakımlarının kusursuzca yerine getirildiği pansiyon da köpeklere de eğlence fırsatı doğmaktadır. Pansiyon köpeklerin beslenmesine önem verdiği gibi açık hava da gezdirilmelerini de sağlamaktadır.

Müşterilerinin isteği doğrultusunda ve köpeklerin de ihtiyaçlarının olup olmadığı araştırılarak köpeklerin eğitimlerden faydalanmaları sağlanmaktadır. Sağlık kontrolleri yapılmakta uzman kadro köpeklerin eğitimine katılmakta uzman bakıcılarla da köpeklerin sevgiye ve ilgiye duydukları gereksinimler eksiksiz yerine getirilmektedir. Bu konular itinayla önemsenmekte ve gereksinimlerin yerine getirilmesine yönelik çalışmalar duraksız devamlılığını göstermektedir. Levent köpek pansiyonu çalışan kadrosu deneyim sahibi köpek dostu kişilerden oluşmaktadır. Bu sebeple müşteriler köpeğime ilgi gösterilir mi kaygısından da alıkonulmaktadırlar.

Pansiyonun önem verdiği konular arasında ‘’ köpek sevmeyen pansiyonda çalışamaz ‘’ ilkesi yerini korumaktadır. Sevgi ve ilgiye muhtaç bu hayvanlar pansiyon çalışanlarının tüm beğenilerini üzerlerinde toplamayı başarmaktadırlar. Bu sayede hiçbir köpek sevgiden mahrum kalmamaktadırlar. Levent köpek pansiyonu köpeklerin duygusallığına ve içgüdüsel varlıklar olmalarına önem vermektedir. Pansiyon da müşterilerle yapılan münakaşalara ilişkin bu durumu şöyle örneklendirmektedir: Bazı köpeklerin sahiplerine çok düşkün olduklarının hatta köpeklerin sahipleri ile beraber kalkıp onlarla beraber yemek yiyip yine birlikte uyuduklarının sözünü dinlemişlerdir.

Levent Köpek Pansiyonu

Levent Köpek Pansiyonu

Bu sebeplerle olmalıdır ki bizzat köpeklerin sahiplerine düşkünlüğü müşteriler onları pansiyona bırakıp gittiklerinde de kendilerini bilhassa belli etmektedirler. Ancak her köpek de gözlemlenen bunun gibi olaylar çok da uzun uzadıya hala görülmeye devam edilmemektedir. Çünkü Levent köpek pansiyonunun temel amacı köpeklerin pansiyon da kaldıkları süre içerisinde onları oyunlara yönlendirerek mutlu kalmalarını sağlamaktır. Köpek sahibi olmak demek onların herhangi bir yerden alındığını ifade etmemektedir. Onlara bakmak, onlarla ilgilenmek, temizliklerini yapmak tıpkı yeni doğan bir bebeğe bakıldığı gibi bakılması demektir.

Ondandır ki köpeklerde içgüdüleri vasıtasıyla kendilerine sağlanan bakımdan memnun kalıp sahipler ile arasında çık sıkı bir bağ oluşturmaktadır. Köpek bakımı çok titizlik isteyen başlı başına bir iştir. Yalnız ilgilenmek, beslemek, temizliğini yapmak da yetmiyor. Köpekler sahipleri ile dışarı çıkıp o havayı o atmosferi solumak istiyor, onlarla koşmak, oyun oynamak istiyor. Hatta sahiplerinin kendilerini uyarmasını bekliyorlar. Yaptıkları hatalar doğrultusunda sahiplerinin yine sevgiyle yaklaşarak köpeklerini uyarmaları onların karakterlerinde de problemlerin oluşmasını önlemektedir.

Tüm bunların bilincinde olan Levent köpek pansiyonu köpeklerin gerek eğitimlerin de gerekse bakımlarında işlerini ciddiyetle yapmaktadır. Pansiyon yıllarını bu alanda köpeklere hizmet etmeye adamış onların duygusal varlıklar olduğunun farkındalığından hiçbir zaman taviz vermemişlerdir. Her tür köpek başkadır gelişim farklılıkları vardır. Dolayısıyla da Levent köpek pansiyonu bu bilinçle hareket edip köpeklerin gelişimlerine, türlerine uygunluk gösteren eğitim ve bakımın en iyisi sunmaktadır.

Kişiler sadık dostlarıyla yaşadıklarını unutmadıkları gibi köpekler de içgüdüselliği ile yaşanılanları hisleri sayesinde kaybetmemekte ve değerli anlara şahitlik etmenin varlığıyla sahiplerine önem vermektedirler. Sahiplerinden hiç ayrı kalmamak istemelerinin sebebinde de bu temel özellik yatmaktadır. Pansiyonda da köpeklerin huzuru için onların zihinlerinde ve hislerinde bir parçada olsa değerli tutulduklarına dair bir yer edinilmeye çalışılmaktadır. Bu sayede köpekler pansiyona sık sık getirildiklerinde uyum problemi yaşamasının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Levent köpek pansiyonu ile kişiler köpeklerini emanet edebilmenin gururunu yaşamaktadırlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Levent Köpek Pansiyonu