köpek

Ortaköy Köpek Eğitimi

Ortaköy yerli ve yabancı turistlerin en uğrak yerlerinden biridir. Her İstanbul turistinin mutlaka Ortaköy Camii önünde çekilmiş bir fotoğrafı vardır. Tabi ki birer kumpir yemişliği ve waffle ile kalorilere doyduğu bir gün geçirmişliği olmuştur. Son zamanlarda sokak aralarına yayılan kahvaltıcılarla yaz kış gezilebilecek en güzel semtlerden olan Ortaköy’de bir çok evcil hayvan besleyen kişi, sokak hayvanı ve veteriner bulunmaktadır.

Hemen hemen her mahallede birer ikişer evcil hayvan bulunan Ortaköy, kedileri ile köprü altındaki köpekleri ile de meşhurdur. Bu hayvanlara hayvan severler tarafından özel olarak götürülen mamalar ve belediye tarafından sağlanan bakım hizmeti ile hayvanlarla insanlar huzur içinde yaşamaktadır. Bu güzel semtte evcil hayvanlarını gezdiren bir çok hayvan sahibi, çeşitli parklarda evcil dostları ile vakit geçirerek eğlenceli bir yaşam sürmektedir.

Ortaköy sakinleri hayvanları koruyan bir tutum içinde yaşamaktadır. Sadece kedi ve köpekler değil, kuşlar da semt sakinlerinin beslediği hayvanlar arasındadır. Bu semtte yaşayan birçok kişi Ortaköy köpek eğitimi konusu merak etmektedir.

Ortaköy Köpek Eğitimi

Ortaköy’de birçok park alanı vardır ve hayvan sahipleri bu alanlarda hayvanlarını dolaştırmaktadır. Eğitim için bireysel eğitimi tercih eden semt sakinleri, daha profesyonel bir eğitime ihtiyaç duyulduğunda veterinerlere danışarak bilgi almaktadır. Çevrede yeterince eğitim verilmemektedir ve bu yüzden uzak semtlere evcil hayvanlar götürülerek eğitim almaları sağlanır. Oysa özel eğitim için bir çok uygun alan bulunabilmektedir.

Köpek Eğitimi Şart Mı?

Bazı ırk köpeklerin eğitilmesi çok önemlidir. Davranış bozukluklarını engellemek ve temel itaat alışkanlıkları kazandırmak için eğitilmesi gereken köpekler, uyumlu bir birlikte yaşam için köpek eğitim merkezlerine gönderilir. Vakti olan evcil hayvan sahipleri, kendileri de eğitim verebilir. Ancak vakti olmayanlar için profesyonel destek şarttır. Ayrıca bazı durumlarda, inatçı bir tutum sergileyen köpeklerin tuvalet alışkanlarının düzenli olmadığı görülmektedir. Bunun önüne geçmek için temel itaat eğitimi ve ihtiyaca göre diğer eğitimler verilmektedir.

Temel itaat eğitiminde dur, gel, git, otur, kalk gibi temel eğitimler verilmektedir. İleri itaat eğitiminde ise daha kapsamlı emirler üzerinde çalışmalar yapılır. Eğitim süresi ortalama 1 haftadır ama köpeğinizin durumuna göre daha farklı zamanlara da yayılabilir. Köpek eğitiminde amaç, ısrardır ve köpeğin rahatsız edici davranışları tekrarlamaması ya da istendik davranışları tekrarlaması gerekir.

Ortaköy Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi Sırasında Köpeğim Şiddet Görür Mü?

Evcil hayvanların eğitimi sırasında asla şiddet gösterilmemektedir. Şiddet gösterdiğini düşündüğünüz kişileri mutlaka şikâyet etmeli ve hayvanlarınızı bu gibi yerlere teslim etmemelisiniz. Güvenilir olan bir köpek eğitim merkezi, ilgi ve sevgi ile köpeklere gerekli eğitimleri vermektedir. Ayrıca Pavlov’un yöntemi sıkça tercih edilmektedir ve asla şiddet içermemektedir.

Köpek Eğitimi Pahalı Mı?

Köpek eğitimi belirli bir bütçe ayrılması gereken durumdur. Çok pahalı değildir ama çok ucuz da değildir. Çünkü köpeğinizin eğitimi sırasında ihtiyacı olan bakım ve masraflar bu ücrete dâhil olduğundan cebinizden çıkacak olan meblağ fazla görünmeyecektir. Köpek bakımı zaten masraflı bir olaydır. Bu masrafı ilk başta yaparsanız, daha sonra ortaya çıkabilecek olan sorunların da önüne geçmiş olacaksınız.

Hangi Cins Köpekler Eğitime Katılmalı?

Köpek eğitimi için köpeğinizin belli bir cinse ait olması şartı yoktur. Her ırktan köpek eğitime katılarak sahibinin isteklerini anlaması için eğitilir. Yapmaması gereken davranışları öğrenerek, gerekli yönergeler doğrultusunda hareket etmeyi öğrenir. İster küçük ırk köpeğiniz olsun ister dev ırk, mutlaka temel itaat eğitimi şarttır. Bu köpekler için bir nevi ilkokul gibi bir şeydir. Bu eğitimden başarı ile geçen evcil dostlarınızla daha kolay iletişim kuracaksınız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ortaköy Köpek Eğitimi