köpek

Okmeydanı Köpek Eğitimi

Okmeydanı, İstanbul’un Kâğıthane ve Şişli ilçelerine bağlı bir ilçesidir. Şişli Okmeydanı ismini, Fatih Sultan Mehmet zamanında, padişahın bu bölgede okçuluk yarışmaları için kurdurmuş olduğu ok meydanından almıştır. Okmeydanı, özellikle son yıllarda kentleşmenin etkisini gösterdiği semtlerin başında gelir. Semtte gecekondu bölgeleri de yer alır; fakat bununla birlikte Mecidiyeköy gibi İstanbul’un önemli merkezlerinden birinin yanı başında olmasıyla gökdelen ve plaza gibi yapılar da hızla boy göstermeye devam etmektedir.

Günümüzde köpek sahiplenmelerinin sayısının artmasıyla beraber, veterinerlik hizmetleri, köpek pansiyonları, köpek eğitim merkezleri ve köpek hastaneleri gibi kuruluşlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayacak yönde birçok girişimde bulunulmuş ve herkesin ulaşabileceği kadar yaygınlaştırılmıştır. Bölgede bulunan çoğu köpek de eğitim almış köpekler olması, bölge halkının mutlu bir yaşam sürmesine ön ayak olmuştur.

Okmeydanı Köpek Eğitimi, köpekler ile sahipleri arasında güçlü bir bağ kurmak, yaşamlarını kolaylaştırmak, dış çevreye ve şehir yaşantısına adaptasyonunu sağlamak anlamında ihtiyaç duyulan bir eğitimdir. Köpek sahipleri köpekleriyle birlikte şehir hayatı yaşamakta zorluk çekmekte iken eğitim merkezlerinden aldıkları profesyonel yardımlar sonucunda şehir hayatında çok rahat bir yaşam sürmektedirler. Köpeklerinizin mutlu olduğunu görmek size ve çevrenize de olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Okmeydanı Köpek Eğitimi

Okmeydanı Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi, köpeğinize yapmasını istemediğiniz şeyleri yapmaması için gerekli olsa da asla şiddet içermemelidir. Eğitim sırasında köpeğe küçük sürprizler ve ödüller verilerek köpeğin daha rahat eğitim almasını ve verilen eğitime daha erken pozitif cevap vermesini sağlanmaktadır. Doğal ortamından ayrılan köpeklerinizin mutluluğu için bu eğitimi tercih etmeniz sizin le beraber rahat ve kolay bir şekilde yaşamasını sağlayacak ve diğer insanlarla olan ilişkilerini geliştirmesine olanak sağlayacaktır. Bu yüzdendir ki son günlerde köpek eğitimine verilen önem artmakta ve bu konunun ne kadar önemli olduğu köpek sahipleri tarafından kavranmış bulunmaktadır. Okmeydanı köpek eğitimi hizmeti, Türkiye’nin neredeyse her ilçede bulunduğu gibi bu ilçede de bulunmaktadır. Evde eğitim veren profesyonel insanlar olduğu kadar profesyonel yardım alabileceğiniz merkezlerde oldukça fazladır. İster köpeğin yaşam alanında sizinle beraber bir eğitimi tercih edebilir, ister bir süreliğine eğitim merkezlerine teslim edip orada eğitilmesini sağlayabilirsiniz.

Köpek eğitimi ile köpeğinizin birçok davranış problemlerini de düzeltebilir, ona şehir yaşamında kolayca yaşamasını sağlayabilirsiniz. Davranış problemlerinin düzeltilmesi zor fakat farklı yöntemlerle çözülebilecek bir durumdur. Eğitimin zor olması asla negatif uygulamalara yer verilmesi olanağı yaratmayacağı gibi, şiddet kesinlikle tercih edilmemelidir. Her ırk köpeğin her gün doğası gereği yapmak zorunda olduğu fiziksel ve zihinsel egzersizler vardır. Okmeydanı köpek eğitimi hizmeti, ilçede sadece köpek eğitimi değil, aynı zamanda köpeğinizin yapması gereken bu egzersizleri yerine getirmede de önemli rol oynar. Eğitim sırasında köpeğinizin düşünmesini sağlaması, onu zihinsel olarak yorar ve ihtiyacı olan egzersizi tamamlamış olur. Aynı zamanda oyun parklarıyla da gerekli fiziksel egzersizlerini tamamlamış olur.

Köpek Eğitimi birçok başlık altında incelenebilir. Bunlardan bazıları, ‘Yavru Köpeklerde Uyum ve Tuvalet Eğitimi’, ‘ Temel İtaat Eğitimi’, ‘İleri İtaat Eğitimi’, ‘Davranış Eğitimi’ gibi eğitimlerdir. Köpeğinizin eğitimi esnasında dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır ve köpeğinizin eğitiminin başarısız olmasına sebep olabilecek kadar önemlidir. Bunlardan bazıları; Eğitim esnasında köpeğinizin korkması veya endişelenmesi halinde eğitime ara verilmesi gerektiği, eğitime uyum sağladığında ödüllendirmelerin yerinde ve doğru zamanda yapılması, eğitim aralarında köpeğinizin kendini rahat hissetmesi için onunla ilgilenmeniz küçük oyunlar oynamanız köpeğinizin eğitime pozitif etki edecektir.

Kısacası; köpeğinizle mutlu ve daha güçlü bir iletişim kurabilmeniz için köpek eğitimine önem vermeniz gerekmektedir. Bu eğitimleri uzman kişilerin yardımı ile yapmanız sizin ve köpeğinizin daha mutlu olmanıza neden olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Okmeydanı Köpek Eğitimi