köpek

Pekinez Köpek Eğitimi

Pekinez köpek cinsinin kökeni Çin’e kadar dayanmaktadır. Önce ki zamanlarda Çin saraylarında yaşadıkları bilinmektedir. Budizm dini ile oldukça yakın bir bağlantıları olduğu düşünülmektedir. Oldukça uzun tüylere sahiptirler. Bu tüyler ve kürklerinin şekli yüzünden Çin aslanı olarak da isimlendirilmektedirler. Basık bir surat şekilleri vardır. Boyları da oldukça kısadır. Bir dini temsil ettiği düşünüldüğü için oldukça saygı duyulan bir köpek cinsidir. Önce ki zamanlarda olan kötü ruhları kovduğu düşünülmektedir. Bu yüzden özellikle Çin’de ki insanlar oldukça saygı duyarlar ve onları selamlarlar.

Pekinez cinsi köpekler aynı zaman da yüksek miktarda ki cesaretleriyle de ünlüdürler. Kendilerini tehlikeye atacak kadar cesaret gösterirler. Sahiplerine oldukça düşkündürler. Hayatlarının birinci sırasında sahipleri gelmektedir. Onları diğer insan ve hayvanlardan oldukça fazla kıskanırlar. Yabancı insan ve hayvanlara karşı da oldukça soğuk ve mesafeli davranırlar. Özgürlüklerine de oldukça düşkün bir köpek cinsidir. Çocuklara ve yavru köpeklere karşı oldukça sıcak ve hoşgörülü davranmaktadırlar. Oldukça inatçı bir yapıları vardır. Dediklerini yaptırana kadar inatlarını sürdürürler. Sert ve aykırı davranışlardan hiç hoşlanmazlar. Bu davranışlara karşı ısırma gibi tepkiler verebilirler. Oldukça sesli bir köpek cinsidir. Çok fazla miktar da havlarlar. Özellikle bir konuda sahipleriyle inatlaştıkları zaman çok fazla havlama ile sahiplerine karşılık verebilmektedirler. Burun yapıları yüzünden de uyurken oldukça fazla horlarlar.

Pekinez Köpek Eğitimi

Pekinez Köpek Eğitimi

Bu da sahiplerine oldukça problem oluşturabilir. Çok fazla sesli oldukları için bekçilik görevini oldukça başarıyla yerine getirebilecek bir köpek cinsidir. Bu yüzden de özel eğitmenler tarafından bekçilik görevi için eğitilebilmektedirler. Bu görevi de oldukça başarıyla yerine getirirler. Aynı zaman da süs köpekleri kategorisi içerisinde de yer alan bir köpek cinsidir. Bunun sebebi oldukça küçük ve sevimli bir yapıları olmasından kaynaklanmaktadır. Bayanlar tarafından oldukça fazla tercih edilen bir köpek cinsidir. Kısa boylu olduğu bilinen bu köpek cinsinin dişi ve erkeklerinin boy ortalaması genel olarak 30 cm civarındadır. Kilo durumları ise köpeklerin beslenme durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak erkek olanlarında kilo üç buçuk kilogram ve dört buçuk kilogram arasında değişmektedir. Dişi olanlarda ise üç buçukla beş kilogram arasında değişmektedir. Bakımı biraz zor olan bir köpek cinsidir.

Çünkü oldukça tüylü bir yapıya sahiptir. Tüyleri uzun bir yapıda olduğu için bakımına oldukça özen gösterilmesi gerekmektedir. Ev ortamında tüy dökme çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Bu yüzden de genel olarak tüyleri düzenli olarak kısaltılabilir. Bu şekilde tüy dökme problemi bir miktar azaltılabilir. İnatçı yapılarından dolayı eğitimleri bir miktar zor olmaktadır Özellikle tuvalet eğitimleri oldukça zor bir şekilde verilir. Bu yüzden de temel kurallarını özellikle üstüne basılarak köpeğe aşılanması gerekmektedir. Köpeğe aşırı ürkütücü davranışlarla yaklaşılmamalıdır. Bu Köpeğin eğitmene karşı aşırı tepki vermesine sebep olabilir. Vücut dayanaklıkları oldukça düşük olan bir köpek cinsidir.

Hastalıklara yakalanma riskleri oldukça yüksek olan bir köpek cinsidir. Bu yüzden de özellikle temizliklerine ve aşılarına oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bu tarz durumları engellemek için Pekinez Köpek Eğitimi oldukça önemlidir. Pekinez cinsi köpeklere verilen düzgün bir temizlik eğitimi onların bu tarz hastalıklar yakalanma riskini oldukça düşürecektir. Son zamanlarda Pekinez Köpek Eğitimi yapan alanın da oldukça uzman köpek eğitmenleri yetişmiştir. Bu eğitmenler bu köpeklerle oldukça iyi bir şekilde ilgilenirler. Onlara anlayışlı bir şekil de yaklaşırlar. İnatçı yapılarından dolayı oldukça zor eğitilseler de sabırla eğitime devam edildiği takdir de oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pekinez Köpek Eğitimi