Rottweiler Eğitim Fiyatları

İsimleri Bir kasabadan geldiği bilinmekte olan bu köpekler bilinen en eski ırklardan bir tanesidir. Roma İmparatorlu zamanlarında da izlerine rastlanmakta olan bu köpekler o zamanlar da çok fazla kullanılmaktadır. İşçi köpeği sınıfına giren bu köpekler, sürü gütme, arama kurtarma, koruyucu özellikleri baskın olduğu için de özellikle bekçilik yapmış bir köpek cinsidir. Roma İmparatorluğu dönemlerinde Sürülerin başlarına konan bu köpekler lider vasıflarını da taşıyabilmektedir. Net olarak ne zaman ortaya çıktığı kesin olarak bilinmeyen bu köpekler kökeni tahmini olarak 1. yüzyıllara dayandığı bilinmektedir. İlk zamanlarda geçimini hayvancılıkla sağlayan insanlar sürülerini vahşi hayvanlardan korumak içinde bu köpekleri çok yaygın olarak kullanmışlardır. Günümüzde de oldukça yaygın olan bu köpeklerin eğitimi biraz masraflı ve sabır isteyen bir iştir. Rottweiler Eğitim fiytları 300 400 lirayı bulan bu köpekler, eğitimin sonunu başarıyla getirmektedirler.

Boyut olarak orta – büyük köpek grubunda gösterilen bu köpeklerin erkek cinsi 61 ile 69 cm arasında değişmektedir. Dişilerde ise bu uzunluk 56 ve 64 cm arasındadır. Erkeklerin ağırlığı 39 – 61 kilogram arasındadır. Dişiler ise 36 ile 45 kilo arasındadır. Yetişkin bir erkek Rotweiler, yetişkin bir dişinin 2 katı büyüklükte olabilmektedir. Ortalama yaşam süreleri 8 – 11 yıl arasında değişen bu köpekler yük arabasını çekme işinde de kullanılmışlardır. Rottweiler eğitim fiyatları uygun bir rakama ulaştığında birçok kişi köpek çiftliklerinde köpeklerini eğitme fırsatını uygun fiyata bulmuşlardır. Alman Kökenli olan bu köpek tamamen Alman disiplinine sahiptir. Çok uysal ve nazik olmasının yanında oldukça da kararlıdır. Genellikle tek renk çeşidi olan Rotweiler’ın hemen hemen hepsi siyahtır ve koyu sar, kahverengi detaylara sahiptirler.

Rottweiler Eğitim Fiyatları

Rottweiler Eğitim Fiyatları

Çok iridirler. Güçlü bir vücut yapısına sahip oldukları için kontrolleri biraz zor olmaktadır. Bu nedenle eğitimlerine küçük yaşta başlanmalı ve ona komut verirken kararlı, yüksek bir sesle komutları vermeniz gerekmektedir. Bakımları da oldukça kolaydır çok kısa ve parlak tüylere sahiptirler. Sık sık taranma ihtiyaçları duymamaktadırlar. Fakat banyo ihtiyaçlarına gerek kalmaması için her gün taranmaları önerilmektedir. Büyük bir köpek ırkı olduğu için apartman dairelerinde beslenmesi önerilmemektedir. Bahçeli bir evin tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi Rottweier cinsi köpekler koşmayı ve hareket etmeyi çok severler. Büyük bir köpek olduğu için de bu nedenle geniş alanlar onlar için daha iyi olacaktır.

Rottweiler Eğitim Fiyatları biraz yüksek miktarda olsa da çok gerekli bir eğitimdir. Tuvalet eğitimleri ve temel itaat eğitimleri onlara bu eğitimlerde öğretilmektedir. Eğitimlerine küçükken başlandığı takdirde eğitimden sonuç alma süresi de oldukça kısalacaktır. Zaman zaman saldırganlaşan bu köpekler yabancılara karşı oldukça agresif davranırlar. Bunun sebebi koruma ve bekçilik içgüdüsü sebebiyle olmaktadır. Bir süre Polis köpeği olarak da kullanılan bu köpekler dünyanın en güçlü köpekleri arasındadır. Rottweiler cinsi köpekler bir batında 12 13 yavruya kadar doğurabilmektedirler. Tek batında bu kadar çok doğurdukları için oldukça yaygın olan bir köpek cinsidir. Çok güçlü olan bu köpekler günlük olarak çok fazla egzersize ihtiyaç duymaktadır. Ne kadar iş verirseniz verin hiç yorulmadan yapacak olan bu köpekler küçük çocuklar için de birer oyun arkadaşı olmaktadır. Aile fertleri ile arası çok iyi olan bu cins köpekler onunla yürüyüşe çıktığınız zaman sürekli sizi takip edecektir. Sahiplerine çok bağlıdırlar. İyi bir eğitimle de kolayca kontrol edebileceğiniz bu köpekler zeki oldukları için çabuk öğrenmektedirler. Eğitilmediği takdirde çok saldırgan olup karşısına çıkan herkese saldırabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler Eğitim Fiyatları