köpek

Rottweiler Köpek Eğitimi

Köpekler her şeyden önce bizim sevimli sadık dostlarımızdır. Her koşulda onların sağlıklı, huzurlu ve iyi olmaları bizim için önemlidir. Rottweiler Köpek Eğitimi için en öncelikli nokta köpeğimizi her yönüyle çok iyi tanımaktır. Hangi cins köpekler nasıl eğitilmeli, en uygun beslenme şekli nasıl olmalıdır ya da hangi ortamlar onun için uygundur. Bunlar dikkate alınması gereken hususlardır. Köpeğimizin eğitimine başlamadan önce bilmemiz gereken sağlıklı bir köpek yetiştirebilmektir ve bunun için köpeklerin alması gereken bir takım vitamin, mineral ve proteinlerin alınmasını sağlamaktır. Özellikle de gerekli protein ve vücut sıvısı için gerekli sıvı miktarı karşılanamazsa köpeklerde birçok sağlık problemiyle karşılaşılabilir. Yeterli ve dengeli beslenen köpeklerimizin tüyleri de parlak olacaktır. Köpek eğitiminde dikkat etmemiz gereken pozitif eğitim anlayışıdır.

Bu anlayışa göre köpek eğitimde ödüllendirme ve oyunlarla öğretilmektedir köpeğe öğretilmek istenen her şey. Özellikle Rotteiller cinsi köpeklerin eğitiminde cezalandırıcı bir eğitim yöntemi uygulanmamalıdır. Rottweiler cinsi köpekler genellikle uyumlu köpekler olmasına rağmen yanlış ellerde yanlış bir eğitimle çok tehlikeli bir köpek tarzı olabilmektedir. Rottweiler köpekleri son derece sadık, akıllı ve duygusaldır. Özellikle de Rottweilwe köpekleri sahipleri ile güçlü bir bağ kurmaktadırlar ve insancıl köpeklerdir diyebiliriz. Rottweiler tarzı köpekler büyük sorumluluk gerektiren türlerdendir. Güçlü bir yapıya sahip özellikle dik başlı zor eğitilebilen köpeklerdendir. Rottweiler cinsi köpekler sahiplerinde fazlaca ilgi beklemektedirler gerekli ilgi gösterilmediğinde içine kapanabilirler. Aile içi birçok aktivitenin içine katılmayı seven sadık uyumlu bir köpektir. Rottweiler cinsi köpekler hareketli bir ırktır.

Rottweiler Köpek Eğitimi

Rottweiler Köpek Eğitimi

Rottweilerin itat eğitiminde tasma takarak yapılabilecek uzun yürüyüş ve koşular oldukça işe yarayacak ve onları olumlu etkileyecektir. Rottweiler eğitiminde öncelikle yapılması gereken itaat eğitimidir. Son derece akıllı olan bu köpekler doğru bir eğitimle uyumlu olabilmektedirler. İtaat eğitiminde gel, git, otur, yat ya da yanımda yürü gibi komutlara uyması sağlanır. Rottweiler köpek ırkında sorun yaşamamak için bu komutları verilen mama ödülleriyle öğretmek çokta zor değildir. İtaat eğitimi doğru bir şekilde verilemeyen Rottteiler tarzı köpekler dışarı çıktıklarında diğer insanlara ya da hayvanlara saldırabilmektedirler. Bu gibi sıkıntıların yaşanmaması için köpeğe neyin doğru neyin yanlış olduğu kesinlikle öğretilmelidir.

Rottweiler cinsi köpeklerde gelen misafirlere hırlamak ya da sürekli havlayarak komşuları rahatsız etmek gibi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Verilecek sevgi, huzurlu bir ortam ve doğru eğitimle bu sorunlar aşılacaktır. Köpek eğitimi önemlidir çünkü köpek ile sahibi arasındaki bağın güçlendirilmesini ve uyumu sağlayacaktır. Doğru verilen eğitim ile çevresine de zamanla uyumlu hale geldiğine şahit olabiliriz. Önemli olan gerekli çabayı harcayabilmektir. Rottweiler cinsi köpeklere harcana zaman hiçbir zaman boşa gitmiş zaman değildir çünkü bu köpekler yetiştikleri aileye bağlanır her koşulda o aileyi korumaktadır. Diğer önemli bir eğitim tuvalet eğitimizimdir. Rottweiler köpeklerine ödüllendirme yöntemi ile bu alışkanlığı doğru bir şekilde kazandırmak mümkündür. Bu cins köpekleri özellikle de küçük yaşlarda yani yavruyken eğitmek önemlidir. Ailemizin üyelerinden biri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız ve bir şey yapılacağı zaman onları da her zaman yanımızda bulundurma ve olaya dâhil etmeliyiz.

Bu cins köpeklerde çoğu zaman sahibinden ya da ailesinden ayrılık kaygısı vardır. Ayrı kaldıkları vakitlerde morallerinin bozuk olduğuna şahit olabiliriz. Sağlıklı bir ortam ve doğru eğitimlerle çevresine ve sahibine uyumlu bir köpek haline gelmektedir. Bu sevimli dostlarımızla vakit geçirmek hem sahiplerine hem de kendilerine iyi gelecektir. Rottweiler köpeklerin çok akıllı köpekler olduğu unutmamalıyız. Ailemiz üyesi olan bu sevimli köpekler sadık ve uyumlu yönleriyle en yakın dostumuz olmaktadır. Bu sadık dostlarımızın iyiliği için gereken özeni her zaman göstermeliyiz. 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler Köpek Eğitimi