köpek

Şişhane Köpek Eğitimi

Çoğu köpek eğitim sistemleri genel olarak köpek sahibi olan kişinin köpeğiyle arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi üzerine geliştirilmiştir. Köpeğinizdeki istenmeyen davranışları engelleyebilmek adına elbette ki kaliteli bir eğitim çok önemlidir. Şöyle düşünün: Yolda köpeğinizle birlikte yürüyorsunuz, sonra karşınıza bir kedi çıkıyor ve köpeğiniz deliler gibi havlamaya başlıyor. Böyle bir durumun meydana gelmesinden elbette ki memnun olmayacak ve köpeğinizin bu davranışı bırakması için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini merak edeceksiniz. Köpek sahiplerinin köpeklerinde fark ettiği bu kötü ve yanlış davranışların en iyi ve en kalıcı çözümü ise elbette ki verimli bir köpek eğitimidir. Köpeğinizin bu tür bir eğitime sahip olması için Şişhane köpek eğitimi merkezlerini dikkatli ve özenli bir şekilde araştırabilir ya da sanal platformdaki diğer köpek sahiplerinin köpeklerini nasıl eğittiklerini inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Fakat eğer sizin köpek eğitimi hakkında herhangi bir uzmanlığınız ya da beceriniz yoksa en akıllıca çözüm elbette ki köpeğinizi size yakın bir civardaki köpek eğitim merkezine bırakmanız olacaktır. Sizin isteğinize bağlı olarak dilerseniz köpeğiniz eğitim aldığı süre boyunca köpek eğitim merkezinde konaklayabilir ve böylece gün içerisinde öğrenmiş olduğu eğitimleri daha rahat bir şekilde pekiştirir fakat siz köpeğinizden ayrı kalmak istemiyorsanız o zaman köpeğinizin özel eğitmeninden tavsiyeler almalı ve özel eğitmenin tavsiyeleri doğrultusunda köpeğinize muamele etmelisiniz.

Şişhane Köpek Eğitimi Hakkında

Örneğin köpeğiniz sizin desteklediğiniz güzel bir davranışta bulunduysa onu bir bisküvi ya da mamasıyla ödüllendirebilir ya da başını okşayabilirsiniz. Göstereceğiniz bu tür tepkiler sayesinde köpeğiniz sizin hoşunuza giden ya da gitmeyen davranışlarını anlayacak ve zaman içinde yavaş yavaş sizin sevmediğiniz kötü alışkanlıklarından vazgeçecektir. Çünkü bir köpeğin kendine belirlemiş olduğu en büyük amaç ve görev sahibinin güvenliği ve aynı zamanda sahibinin mutluluğudur. Köpeğiniz sizi mutlu görmekten tatmin olacak ve sizi mutlu edecek davranışlarda bulunmaya devam edecektir. Köpek eğitim merkezleri köpeklere özellikle apartman hayatı yaşayan köpeklere temel eğitimler vererek başlar. Örneğin tuvalet eğitimi, itaat eğitimi ve sosyalleştirme gibi eğitimler şehir içinde yaşayan köpekler için olmazsa olmaz diyebileceğimiz türden eğitimlerdir.

Köpeğiniz aldığı eğitimlerin sonucu olarak apartman hayatına daha hızlı bir şekilde adapte olur ve artık ne sizin için ne de komşularınız için rahatsız edecek türden davranışlarda bulunmaz. Özellikle de bazı köpek cinsleri yüksek sesle ulumayı çok severler ve oldukça gürültücü olabilirler. Alacakları kaliteli ve verimli bir köpek eğitimi sayesinde bu rahatsız edici davranışlarını en aza indirgeyebilirler. Şunu da unutmayın ki köpeğinizi apartman hayatına alıştıracaksınız diye onu her ihtiyacından da mahrum bırakamazsınız. Egzersiz ihtiyacı için yetecek seviyede dışarı çıkartmanız ve rahatça oyun oynayabilmesi için boş alanlara götürmeniz gerekmektedir.

Eğer köpeğinize bu fırsatları sunma şansınız yoksa hiç köpek almanıza gerek yok. Çünkü nasıl ki insanların doğaları gereği günlük ihtiyaçları oluyorsa köpeklerin de kendilerini rahat hissedebilmeleri için doğal olarak ihtiyaç duydukları aktiviteler bulunmaktadır. Bunun dışında köpeğinizin eğitiminin ne kadar süreceği köpeğinizin hırçınlığına ya da inatçılığına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca yaş etkeni de köpeklerin eğitimini etkiler. Küçük yaşlarda eğitimine başlanan köpeklerden daha iyi ve daha hızlı sonuçlar alınmakta fakat yetişkinlik çağına ermiş olan köpeklerin eğitimi ise çok fazla zaman alabilmekte ve bazı zamanlarda da başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle köpeğinizi çok fazla büyümeden bir köpek eğitim merkezine götürüp eğitilmesini sağlayın aksi takdirde köpeğinizin eğitimiyle ilgili işiniz hayli bir zorlaşabilir.

Şişhane Köpek Eğitimi

 Şişhane Köpek Eğitimi Özellikleri

Çoğu köpek eğitim sistemleri genel olarak köpek sahibi olan kişinin köpeğiyle arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi üzerine geliştirilmiştir. Köpeğinizdeki istenmeyen davranışları engelleyebilmek adına elbette ki kaliteli bir eğitim çok önemlidir. Şöyle düşünün: Yolda köpeğinizle birlikte yürüyorsunuz, sonra karşınıza bir kedi çıkıyor ve köpeğiniz deliler gibi havlamaya başlıyor. Böyle bir durumun meydana gelmesinden elbette ki memnun olmayacak ve köpeğinizin bu davranışı bırakması için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini merak edeceksiniz. Köpek sahiplerinin köpeklerinde fark ettiği bu kötü ve yanlış davranışların en iyi ve en kalıcı çözümü ise elbette ki verimli bir köpek eğitimidir. Köpeğinizin bu tür bir eğitime sahip olması için Şişhane köpek eğitimi merkezlerini dikkatli ve özenli bir şekilde araştırabilir. Sanal platformdaki diğer köpek sahiplerinin köpeklerini nasıl eğittiklerini inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Fakat eğer sizin köpek eğitimi hakkında herhangi bir uzmanlığınız ya da beceriniz yoksa en akıllıca çözüm elbette ki köpeğinizi size yakın bir civardaki köpek eğitim merkezine bırakmanız olacaktır. Sizin isteğinize bağlı olarak dilerseniz köpeğiniz eğitim aldığı süre boyunca köpek eğitim merkezinde konaklayabilir ve böylece gün içerisinde öğrenmiş olduğu eğitimleri daha rahat bir şekilde pekiştirir fakat siz köpeğinizden ayrı kalmak istemiyorsanız o zaman köpeğinizin özel eğitmeninden tavsiyeler almalı ve özel eğitmenin tavsiyeleri doğrultusunda köpeğinize muamele etmelisiniz.

Köpek Eğitimi

Örneğin köpeğiniz sizin desteklediğiniz güzel bir davranışta bulunduysa onu bir bisküvi ya da mamasıyla ödüllendirebilir ya da başını okşayabilirsiniz. Göstereceğiniz bu tür tepkiler sayesinde köpeğiniz sizin hoşunuza giden ya da gitmeyen davranışlarını anlayacaktır. Zaman içinde yavaş yavaş sizin sevmediğiniz kötü alışkanlıklarından vazgeçecektir. Çünkü bir köpeğin kendine belirlemiş olduğu en büyük amaç ve görev sahibinin güvenliği ve aynı zamanda sahibinin mutluluğudur. Köpeğiniz sizi mutlu görmekten tatmin olacak ve sizi mutlu edecek davranışlarda bulunmaya devam edecektir. Köpek eğitim merkezleri köpeklere özellikle apartman hayatı yaşayan köpeklere temel eğitimler vererek başlar. Örneğin tuvalet eğitimi, itaat eğitimi ve sosyalleştirme gibi eğitimler şehir içinde yaşayan köpekler için olmazsa olmaz diyebileceğimiz türden eğitimlerdir.

Köpeğiniz aldığı eğitimlerin sonucu olarak apartman hayatına daha hızlı bir şekilde adapte olur. Artık ne sizin için ne de komşularınız için rahatsız edecek türden davranışlarda bulunmaz. Özellikle de bazı köpek cinsleri yüksek sesle ulumayı çok severler ve oldukça gürültücü olabilirler. Alacakları kaliteli ve verimli bir köpek eğitimi sayesinde bu rahatsız edici davranışlarını en aza indirgeyebilirler. Şunu da unutmayın ki köpeğinizi apartman hayatına alıştıracaksınız diye onu her ihtiyacından da mahrum bırakamazsınız. Egzersiz ihtiyacı için yetecek seviyede dışarı çıkartmanız ve rahatça oyun oynayabilmesi için boş alanlara götürmeniz gerekmektedir.

Eğer köpeğinize bu fırsatları sunma şansınız yoksa hiç köpek almanıza gerek yok. Çünkü nasıl ki insanların doğaları gereği günlük ihtiyaçları oluyorsa; köpeklerin de kendilerini rahat hissedebilmeleri için doğal olarak ihtiyaç duydukları aktiviteler bulunmaktadır. Bunun dışında köpeğinizin eğitiminin ne kadar süreceği köpeğinizin hırçınlığına ya da inatçılığına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca yaş etkeni de köpeklerin eğitimini etkiler. Küçük yaşlarda eğitimine başlanan köpeklerden daha iyi ve daha hızlı sonuçlar alınmaktadır. Fakat yetişkinlik çağına ermiş olan köpeklerin eğitimi ise çok fazla zaman alabilmekte ve bazı zamanlarda da başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle köpeğinizi çok fazla büyümeden bir köpek eğitim merkezine götürüp eğitilmesini sağlayın aksi takdirde; köpeğinizin eğitimiyle ilgili işiniz hayli bir zorlaşabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şişhane Köpek Eğitimi