köpek

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Ülkemiz için en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul kentinin Avrupa yakasında bulunan Şişli ilçesi konumu ve özellikleri ile halkına her türlü hizmeti veriyor. Şişli ilçesinde yaşayan sakinlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde konumlanmış ve geliştirilmiş ilçe hayvan severlerin de yardımına koşuyor. Şişli köpek eğitim merkezi sayesinde köpek besleyen herkesin, çok sevdiği dostu için eğitim hizmeti alması artık çok kolaydır. Köpeklerin eğitimi ve gelişimi konusunda uzmanlaşmış kadro sayesinde, hem köpeklerle ilgili sorunların giderilmesi hem de geliştirilmesi gereken karakter özelliklerinin eğitimlerle desteklenmesi sağlanıyor.

Köpeklerinin sağlıklı gelişimini olumlu yönde etkileyecek eğitimler alması için tüm köpek dostu kişilerin yardım alabileceği bir alandır. Köpek davranışlarının kontrol altına alınması ya da hem köpeğe hem de sahibine zarar veren davranışların yok edilmesi amacıyla verilen çeşitli eğitimler vardır. Bir köpekle birlikte yaşarken, sadece onu gezdirerek ya da iyi mamalar yedirerek bu birliktelik uzun vadeli sürdürülemez. Köpeklerin doğası gereği gösterdiği davranışlar zamanlar insanlarla ters düşecektir. Bu olumsuz durumları yok etmek adına verilen çeşitli eğitimler profesyonel ellerden çıktığı zaman kalıcı ve etkin sonuçlar verir.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin insan yaşamı için faydaları ve dostlukları saymakla bitmezken, doğal olarak gelişmiş bu karşılıksız sevginin daim olabilmesi için insanların özverili davranışları kadar köpeklere verilecek eğitimler de çok önemlidir. Bir aile içinde yaşayan köpeğin cinsine ya da kaç yaşında olduğuna bakılmaksızın eğitilmesi mümkündür. Saldırgan ya da uysal olması, küçük ya da büyük olması verilecek eğitimlerin kapsamını değiştirmez.

Tuvalet Eğitimi

Köpeği ile birlikte yaşayan herkesin de bildiği gibi köpekler en az günde iki defa dışarı çıkarılmalıdır. Bahçesi olan evlerde bu konu sorun teşkil etmezken, apartman dairelerinde daha zor olabiliyor. Dışarı çıkarmaktaki amaç hem köpeğin hareket etmesini sağlamak ve enerjisini atması hem de en önemli durum olan tuvalet ihtiyacını gidermesidir. Bu dışarı gezintilerinin zamanını belirleyecek olan da yine köpektir. Tuvaleti geldiğinde dışarı çıkması gerektiğini bilen bir köpek bunu çeşitli hareketlerle belli eder. İşte tam da bu noktada bu davranış kalıbını benimsememiş köpekler apartman yaşamında çok da uyumlu olamaz. Şişli köpek eğitim merkezi bünyesinde verilen eğitimlerden en önemlisi olan tuvalet eğitimi birçok hayvan severe yardım ediyor. Tuvalet alışkanlığının kalıcı olarak köpeğe öğretilmesi için köpeğin durumuna göre özel olarak eğitim verilmelidir. Bu da uzman kişilerce verilecek bir eğitimdir.

Temel ve İleri İtaat Eğitimi

Köpek sahibi kişilerin eğitim merkezlerine en çok başvurma sebeplerinden biri, köpeklerinin sözlerine itimat etmiyor oluşudur. Gezintiler için dışarı çıktıkları zamanlarda ya da ev ortamında çeşitli davranışları sergilediklerinde onu engellemek istediklerini ancak başaramadıklarını söylüyorlar. Köpek eğitim çiftliklerinde verilen temel ve ileri itaat eğitimleri sayesinde onlara öğretilen komutlar davranışlarının değişmesini sağlıyor. Bir yemeği yememesi gerektiği, onun için zararlı bir şeyi ağzına almaması gerektiği ya da bir yere girmemesi gerektiği bu komutlar sayesinde öğretilebiliyor.

Şişli Köpek Eğitim Merkezinin Gelişmiş Eğitimleri

Şişlide yaşayan ya da Şişli’de köpeğine eğitim verdirmek isteyenlerin, köpeklerini gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri bir eğitim yuvası olan Şişli köpek eğitim merkezi, alanında üst düzey bilgiye sahip eğiticilere sahiptir. Köpeklerin gelişimleri ve özellikleri göz önünde bulundurularak en doğru eğitimin verildiği bir yerdir. Tuvalet alışkanlığının kazandırılması ya da sahiplerinin sözlerine itaat etmelerinin yanında özel istek üzerine çok çeşitli eğitimler veriliyor. Her köpek besleyen kişinin mutlaka uğraması gereken bir eğitim ve gelişim merkezidir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şişli Köpek Eğitim Merkezi