Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği

Sultanbeyli, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçesidir. Tarihi çok eskiye dayanmaktadır. İsmini “Sultanbeyli’nin yeri ” olarak alan ilçe daha sonraları “Sultan Beyliği Çiftliği” ve “Sultan Beyliği” olarak anılmıştır. Günümüzde Sultanbeyli ismi kullanılmaktadır. 1957 yılında köy, 1988 yılında da belde olan Sultanbeyli 1992 senesinde ise çıkarılan kanun doğrultusunda ilçe olmuştur. Coğrafik açıdan İstanbul’un en yüksek dağları olan Aydos ve Teferrüç dağları bu ilçede yer almaktadır. Denizden 130 metre yüksekliğe sahiptir. Kartal, Sancak tepe ve Pendik ilçelerine komşudur. Yaklaşık 350.000 nüfusa sahiptir. Bu nüfus içerisinde pek çok köpek sahibi de yer almaktadır. İlçede yaşayan köpek sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu köpeklerinin eğitimi konusunda Sultanbeyli köpek eğitim çiftliği gereken bütün imkânları sunmaktadır.

Eğitim Niçin Gereklidir?

Eğitim, köpeğinizin sizinle ve yaşadığı çevreyle uyum içinde olması için önemlidir. eğer yavru bir köpek evlat edindiyseniz gelişim sürecinde birçok eğitime alacaktır. Köpekler hem en iyi dostunuz hem korumanız hem hayat arkadaşınız olmasını istiyorsanız onların sizlere ve sosyal hayata kolaylıkla uyum sağlaması ve tutumlu davranışlar sergilemesi şarttır. Eğitiminin profesyonel ellere bırakmak isteye hayvan sahipleri için Sultanbeyli köpek eğitim çiftliği en iyi tercih olacaktır. Her yaştan ve her ırktan köpek için hem kaliteli konaklama hem de kaliteli bir eğitim sunan merkezimizde profesyonel eğitmenler ve alanında uzman veteriner eşliğinde çalışılmaktadır.

Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği

Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği

Eğitimler genel olarak 4 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar;

1.Temel İtaat Eğitimi: Köpeğinizin vermiş olduğunuz kalk, otur, gel, dur gibi komutları öğrenmesini içeren bir eğitimdir. Uzman ekip ile her türlü ırka uygulanan bu eğitimler hayvan sahibi ile köpeği arasında uyumlu bir iletişimin kurulması amaçlanmıştır. Eğitimler hayvan psikolojisi konusunda eğitimli bireylerdir.

2.İleri İtaat Eğitimi: temel eğitimde almış olduğu komutlar uygulanmaktadır. Temel eğitimden farkı ise, bu eğitimde serbest olarak verilen komutların köpeğiniz tarafından algılandığı uygulanması amaç edinilmiştir. Belirtmek gerek ki bu eğitim her köpek cinsi için uygulanmamaktadır. Çünkü her köpek ırkı doğrultusunda bir karakteristik davranış sergilemektedir. Uzman eğitmenler de bu eğitimin köpeğinize uygun olup olmadığı yapılan testler sonucu belirlenmektedir.

3.Tuvalet Eğitimi: 3-6 aylık süreçte başlayan iç mekân tuvalet eğitimi ve 6. ay sonrası uygulanan dış mekân tuvalet eğitimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ev ve iş yeri içinde tuvalet alışkanlığı kazanan köpeklere verilen dış mekân eğitimi ile 4 hafta sonra tuvalet eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

4. Bodyguard ve Alan Koruma Eğitimi: Irkının genetik özellikleri baz alınarak uygun olan cinsler için verilen bir eğitim modelidir. Bu eğitimler köpeğinizin 18. ayından sonra uygulanmaktadır. Ana şart olarak bodyguard ve alan eğitimi alacak olan köpeklerin kaliteli bir temel itaat eğitimine tabi tutulmuş olmasıdır. Çünkü sağlam bir temel itaat eğitimi ileride verilen komutların gerektiği gibi yapılmasını sağlamaktadır. Bodyguard eğitimi, köpek korumakla görevli olduğu bireyin komutları çerçevesinde dış tehditlere karşı gerekli davranışları sergilemesini öğretmektedir. Alan koruma eğitim, öncelikle köpeğin, yaşayacağı ve korumakla yükümlü olduğu alanı ve çevreyi en iyi şekilde öğrenmesi amaçlanmıştır. Böylelikle dış tehlikelere karşı bulunduğu alanı nasıl koruması gerektiğini ve komutlara nasıl uygulaması gerektiğini kolaylıkla öğrenecektir.

Eğitim süreci içerisinde evcil hayvanınız hem keyifli vakit geçirecek hem de ihtiyaç duyulan eğitimleri kolaylıkla alacaktır. Eğitim esnasında kesinlikle şiddet ve ceza yaptırımı uygulanmamaktadır. Sevgi ve anlayış çerçevesiyle can dostlarınızın eğitilmesi ve iyi vakit geçirmesi amaçlanmıştır. Aldığı eğitimler aynı zamanı da köpeğinizde bulunan davranış bozukluğu gibi sorunları ortadan kaldırmakla birlikte sosyalizasyonunu sağlayacaktır. Bu pozitif eğitim anlayışı çerçevesinde uzman kadrosu ve sunduğu rahat konaklama ve veterinerlik hizmetiyle Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği evcil hayvan sahiplerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği