köpek

TerrierGlen Of Imaal Köpek Eğitimi

TerrierGlen Of Imaal Köpek Eğitimi vermek köpeklerinin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur. Zeki olduğu ve öğrenmeyi sevdiği için bu yetiştirme ile eğitim genel olarak kolaydır. Antrenmanı kolay hale getirmenin anahtarı onu taze ve ilginç tutmaktır. Glen’i yinelenen eğitimle sıkmayın. Sıkıldığı zaman inatçı olurlar. Bu yüzden onunla oynayın ya da çevresini koklamak için dolaşmasına izin verin.

TerrierGlen Of Imaal Özellikleri

ImaalTerrierGlen İrlanda menşeli güçlü ve bağımsız bir köpek ırkıdır. Tilki ve porsuk avlamak için yetiştirilen ve evleri kemirgenlerden uzak tutmak için yetenekli ve kurnaz avcıdır. Ayrıca sevecen bir aile köpeğidir. Enerjisini ve atletizmini çeviklik ve itaat yarışmaları gibi köpek sporlarına yöneltebilirsiniz. Köpek sporuyla ilgilenmiyorsanız, enerjisini yakmasına yardımcı olacak başka bir yol bulmalısınız. Glen’in günlük egzersize ihtiyacı var. Glen gerekirse ailesini savunacak ve birisi eve yaklaştığında yüksek havlamasıyla sizi uyaracaktır ve bu onu mükemmel bir bekçi köpeği yapar. Diğer köpeklerle etkileşim kurmak ve sosyal becerilerini uygulamak için yeterli imkan verildiğinde dost canlısı bir köpek haline gelecektir. Glen’in günlük egzersize ihtiyacı var. Köpek sporları enerjilerini yakmaları için harika bir yoldur ancak mahalle çevresinde 30 dakikalık bir yürüyüşle ya da oyun oynayarak atmak mümkündür.

TerrierGlen Of Imaal Köpek Eğitimi

Glen, diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir ve onlarla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için diğer köpeklerle çok fazla zamana ihtiyaç duyar. Terrier çok amaçlı bir avcı olarak geliştirildi. Tilki ve porsuk avlamak için kullanıldı. Her ne kadar Glen, her yıl popülerlik kazanıyor olsa da cins bugün hala nadir bulunuyor. Erkekler ve dişiler 12,5 – 14 cm boyunda ve yaklaşık 35 kg ağırlığındadır. Cesur ve iyi huyludur ve nadiren diğer köpeklerle kavga eder. İhtiyaç duyulursa ailesini de koruyacaktır. Akıllı, sadık ve sabırlı özellikleri var.

TerrierGlen Of Imaal Yatkın Olduğu Hastalıklar

Glen genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi belirli sağlık sorunlarına eğilimlidirler. Tüm Glen bu hastalıklardan herhangi birini veya tümünü almaz ancak bu cins bir köpek almayı düşünüyorsanız bunların farkında olmanız önemlidir. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Glen’de, kalça displazisi (adil veya daha iyi bir skorla), dirsek displazisi, hipotiroidizm ve vonWillebrand hastalığı sıkça görülmektedir. Glens ayrıca ilerleyici retinalatrofi (PRA), dejeneratif bir göz bozukluğu olup, gözün fotoreptör kaybına neden olan hastalığa yakalanabilir. Bu durum görme kaybına neden olur.

TerrierGlen Of Imaal Köpek Eğitimi

Glen oldukça az bakım gerektirir. Glen günlük egzersize ihtiyaç duyar. Mahallede 30 dakikalık bir yürüyüşle hareket etme ihtiyacı tatmin olacaktır. Glen’e bakmak kolaydır. Haftada bir veya iki kez fırçalama tüylerinin birbirine dolaşmasını engeller ve her üç ayda bir yaptırılan banyo onu temiz tutar. Glen’in dişlerinde tartar oluşumunu engellemek için ve bakterileri kaldırmak için haftada en az iki kez veya üç defa fırçalayın. Diş eti hastalığını ve nefesindeki kokuyu önlemek istiyorsanız günlük fırçalama yapınız. Köpeğinizin tırnakları doğal olarak aşınmazsa ayda bir veya iki kez tırnak makası ile düzeltin. Kısa, düzgün bir şekilde kesilmiş tırnaklar ayaklarını sağlıklı tutar. Kulaklarında kızarıklık veya kötü bir koku olup olmadığını anlamak için haftalık olarak kontrol edilmelidir. Köpeğinizin kulaklarını enfeksiyonu önlemeye yardımcı olmak için nazik bir şekilde pH dengeli bir kulak temizleyicisi ile veya nemlendirilmiş bir pamukla silin.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TerrierGlen Of Imaal Köpek Eğitimi