köpek

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

Köpek eğitim çiftlikleri, can dostumuz köpeklerimizi belli başlı konularda eğitip insan yaşamına daha da adapte etmeyi amaçlamaktadır. Bu şekilde, eğitilen köpeklerin dertlerini anlatabilmeleri, istedikleri şeyleri insanlara daha iyi ve daha anlaşılır bir yöntemle aktarabilmeleri; tuvalet eğitimleri ve yaşam alanlarındaki sınır ve sınırlamaları öğrenmeleri verilen eğitim hizmetleri olarak açıklanabilir.

Yaşam Alanlarının Belirlenmesi ve Köpeklerin Belleğinde Yer Edinmesi

Köpekler, zaman içerisinde insanlar ile beraber yaşamayı başarmış ve bu şekilde genetikleri günümüze kadar değişime uğramıştır. Bu değişim, bir zamanlar vahşi olan köpeklerin artık insanlar ile birlikte yaşama alışkanlığı edinmelerinin yanı sıra kendilerine konulan alan sınırlarının dışına çıkmamaları olarak da düşünülebilir. Bu sınırlamalar ise çoğu zaman köpekler tarafından kabul edilmemekte ve sınırlar aşılarak kaybolma ve istenmeyen birçok olayın yaşanmasına neden olmaktadır. Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul merkezimizde verilen Yaşam Alanlarının Belirlenmesi eğitimleri, serbest dolaşımda olan köpeklerin belirlenen alanların dışarısına çıkmalarını, kendilerine ve başkalarına verecekleri zararların da önlenmesi bakımından son derece önemlidir. Kötü niyetli insanların köpekleri alıkoymaları, başka hayvanlar tarafından görecekleri zararlar, çevresel etkilerden kaynaklanan hastalık; yaralanma gibi olaylardan korunma ve trafikte yaşanacak olumsuz durumlara maruz kalmamaları için köpeklerin bu eğitimlere tabi tutulması hayati önem taşımaktadır.

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

İnsanlar ile birlikte yaşantıya adapte olan köpekler aynı zamanda insanlar gibi yemeli, yatmalı ve tuvalet ihtiyaçlarını da belirlenen alanlara yapmayı öğrenmelidir. Apartman yaşantısında hayatını sürdürmek zorunda olan Köpeklerin bu eğitimi alması şarttır. Belirlenen alanlara ve bizlerin kullandığı tuvaletlere ihtiyaçlarını gidermesini öğrenen Köpekler, evlerimizde ve iş yerlerimizde karşılaşması muhtemel kötü sürprizlerin yaşanmaması için bu eğitimi muhakkak almalıdırlar. Kendiler için üretilen özel tuvalet ekipmanları bulunan köpekler, verilen eğitimler sayesinde bu ekipmanları kullanmayı ve tuvaletini bu şekilde yapmayı öğrenir.

Ayrıca bahçeli evlerde, balkonlarda, teraslarda da muhafaza edilebilen bu ekipmanlar; köpeklerin tuvalet ihtiyacı hissettiğinde ulaşması için uygun yerlerde konumlanmalı ve köpeklerin tuvalet ihtiyacı için de bu alanlara çıkma isteğini sizlere anlatması için bu eğitimi almaları gerekir. Farklı hareket ve işaretlerin tuvalet ile eşleştirilmesi ile öğretilen bu yeti, köpeğin sahibine bu işaretleri göstermesi ile tuvalet ihtiyacı olduğunu anlatmaya çalıştığını gösterir. Böylelikle sahibi köpeğini tuvalet alanlarına ulaşımını sağlar. Örnek verilecek olursa merkezimizde verilen eğitim ile birlikte köpekler tuvalet ihtiyacı geldiklerine tuvaletin olduğu kapıları işaret etmeyi öğrenir ve sahibine bu durumu anlatma yetisine sahip olur. Çıkardığı farklı sesler ve kapıyı gösteren hareketler ile sahibinin onu tuvalete götürmesi gerektiğini belirtir.

Özel Durumlarda Kullanılan Köpeklerin Eğitimi

Hayatımızda Köpeklerin tuttuğu yer, bazılarımız için çok daha önemli ve can alıcı olabilmektedir. Örnek verilecek olursa duyuları insanlardan kat be kat daha fazla olan köpekler arama kurtarma faaliyetlerinde; uyuşturucu madde kaçakçılığına karşı dedektör köpekler olarak; zorlu kış koşullarında sağlık ekiplerine yardımcı olacak ekipmanlar ile donatılıp onların donmasını önlemek amacı ile yine zorlu kış koşullarında kızak köpekleri olarak, sürülerin korunmasında, güvenlik alanlarında ve görme engelli kişilerin yön bulmalarında yardımcı olmaktadırlar.

Bu görevler için oldukça uzunca süren bir eğitime tabi tutulan köpekler, aldıkları eğitimler sayesinde görme engellilerin gözleri; uyuşturucu ile mücadelede en büyük yardımcı, zorlu kış koşullarında birer cankurtaran haline gelmektedir. Duyulan ihtiyaç ve ihtiyacın duyulduğu alanlara göre özel olarak eğitilen köpekler; çoğu zaman insanların yapamadığı ve ulaşamadığı şeyleri yapma yeteneğine sahiptir. Köpek eğitim merkezlerinin hizmet amacı da bu yetilerin öne çıkmasını sağlamak; hem köpeklerin insanlar ile yaşantısını kolaylaşmasını sağlamak hem de sahiplerinin köpeklerin ne anlatmak istediklerini daha iyi anlamasını sağlamaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul