köpek

Üsküdar Köpek Eğitim Çiftliği

Günümüzde hemen hepimizin yada çoğumuzun gerek stresi atmak gerekse yoğun iş temposu arasında kendimizi iyi hissetmemizi sağlamak yada gerekse yalnız olan hayatımızı paylaşmak için beslediğimiz bir köpeğimiz vardır. Özellikle de son yıllarda artan köpek çeşitliliği her insan yaşamına uyumlu olan ırkların türemesi ve bunların ülkemizde de yaygınlaşması sonucu birçok kişi evinde yada bahçesinde köpek besler hale gelmiştir.

Ancak eğer bir köpek beslemeyi düşünüyorsanız; bu köpeği apartmanda evinizde besleyecekseniz o zaman beslemek istediğiniz köpeğin genetik özelliklerinin sizin yaşamınıza uygun olup olmadığını iyice araştırmalısınız. Aksi takdirde köpeğinizle bu uyumu yakalayamazsanız ve ona gerekli olan eğitimleri almasını sağlayamazsanız bu hem onun için bir kaderine terk edilme hem de sizin için bir hüsran ve hayal kırıklığı olacaktır.

Köpek beslemeye karar verdiniz ve hangi ırkı besleyeceğinizi de kararlaştırdıysanız artık o köpeği alabilirsiniz. Ama aldıktan sonra asıl önemli olan köpeğinizin eğitim hayatıdır. Onun son derece sakin ve rutin olan apartman hayatına alışması ve sizi zor durumlara sokmaması için iyi bir köpek eğitim merkezinden sağlam bir eğitim almasını sağlamalısınız.

  Köpek eğitimi konusunda en iyi kuruluşlardan bir tanesi olan Üsküdar köpek eğitim çiftliği son zamanlar da adını duyurmayı başaran ve bu konuda da gayet başarılı olan bir köpek eğitim merkezidir. Çünkü köpekler duygusal hayvanlar oldukları için onlara zorla bir şey öğretemezsiniz. Savunma içgüdüleri nedeniyle kendilerini sizin zoraki tutumunuz karşısında savunmaya alacaklar ve kendilerini eğitime kapatacaklardır.

Üsküdar Köpek Eğitim Çiftliği

Üsküdar Köpek Eğitim Çiftliği

  Köpeklere son derece yakın ve gerçek bir içtenlikle yaklaşmayı başaran Üsküdar eğitim çiftliğinin başarı aslında bu noktada saklıdır. Burada köpeklerinize temel itaat komutları tuvalet eğitimi tasmalı ve tasmasız yürüyüş eğitimleri yemek yeme eğitimi gibi bir ev yaşamı için gerekli olan tüm eğitimler köpeğinizin başarısının ödüllendirilmesidir. Onu eğitime teşvik eden daha da çok ödül almak için daha çok öğrenmeye sevk eden bir eğitim programı uygulanır.

Köpeğinize önceden belirlenmiş olan eğitim planlaması dahilinde günlük olarak belirli saatlerde belirli eğitimler verilir. Her başarılı geçen eğitim sonrasında mükafatını alan köpeğiniz bu sayede başarısının ödüllendirildiğini görecek ve artık eğitime yatkın hale gelecektir. Böylece de zorlu bir işleyiş olan köpek eğitiminin kırılma noktası yaşanmış ve asıl zor olan bölüm aşılmış olacaktır.

  Köpek eğitmenin aslında göründüğü kadar kolay olmadığı aşikardır. Çünkü bir hayli zahmetli ve oldukça zaman ve sabır isteyen bir süreçtir. Bu kadar zahmetli ve yorucu bir iş olmasına karşılık köpeğinizin tam olarak eğitilmesi ve onlara ihtiyacı olan tüm yetilerin kazandırılması; 1500 ile 2000 TL arasında değişen makul ücretler karşılığında yapılmaktadır.

Bir köpeğin eğitilmesi için sarf edilen çabayı göz önünde bulundurduğunuzda ve günümüzde en kötü bir Android telefon için bile bu ücretleri verdiğimizi düşünürsek; aslında hiçte kayda değer bir rakam olmadığını anlamak hiçte zor değildir. Köpeklerinizin bu şekilde eğitim almalarını sağlamanız onların sağlıkları için de büyük önem arz etmektedir. Çünkü sizin sakin ve rutin olan apartman yaşamınızda nasıl davranmaları gerektiğini ve neye nasıl tepki vereceklerini onlar bu eğitim sonrasında öğreneceklerdir.

  Yaşadığınız yerlerde ki sokaklarda kendi kaderine terk edilmiş ve başı boş her tarafı yara bere içinde olan sokak köpeklerini çokça görebilirsiniz. Aslında bu köpekler bir sorumsuzluğun da göstergesidir. Gerekli sorumluluğun üstlenilmemesi ve düşünmeden bir hevesle ansızın alınan bir karar sonrası farklı yerlerden sahiplenilen köpekler; gerekli eğitim alamadıkları için insan ve apartman yaşamına uyum sağlayamamaktadır. Bu şekilde sorumsuzca tehlikeli olan sokak hayatına terk edilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Üsküdar Köpek Eğitim Çiftliği