köpek

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi

Bir kurt il bir köpeğin çiftleşmesinden türeyen yavrulara kurt-köpek kırması adı verilmektedir. Bir kurt ile köpeğin çiftleşmesinden oluşan yavrular ise doğurgan özelliği sahip olmaktadır. Bir köpeğin kurt-köpek kırması olabilmesi için o köpeğin en fazla 5 asıl önceki atalarından herhangi birinin kurt olması gereklidir. Kırma kelimesi bir köpeğin cins bir köpek olmadığını göstermemektedir. Günümüzde birçok ismi duyulmuş köpek cinsleri kökenlerinde farklı iki ırkın çiftleşmesi sonucunda meydana gelmiş olabilmektedir. Wolf Dog Hybrid köper ırkı da bir kurt ile bir köpeğin çiftleşmesinden meydana gelmiş bir ırktır.

Wolf Dog Hybrid köpek ırkı eğitilmediğinde vahşi hayvan ırkına girmekte iken bu ırk eğitildiğinde ise evcil hayvan kategorisinde değerlendirilmektedir. Burda çıkan sonuç ise şudur: bir Wolf Dog Hybrid köpeği iyi eğitilmediği takdirde çok tehlikeli bir vahşi hayvana dönüşebilmektedir. Bu nedenle de köpek bakımı ve eğitimi konusunda bilgi sahibi olmayan acemi kişilerce beslenmesi çok tehlikeli olmaktadır. Vahşiliği ve diğer köpeklerke kıyaslandığındaki daha yabani oluşu kanındaki kurt geninden gelmekte olup görünüş olarak da bir kurt köpeğine çok benzer özellikleri bulunmaktadır. Wolf Dog Hybrid köpek ırkının ABD’de koruma ve bekçi amacıyla yetiştirilmiş yarım milyona yakın nüfusu olduğu tahmin edilmektedir.

Vahşi ve yabani oluşu Wolf Dog Hybrid ırkının eğitiminin doğduğu andan itibaren başlamasını gerektirmektedir. Bir Wolf Dog Hybrid köpeğine ne kadar erken eğitim vermeye başlarsanız verdiğiniz eğitim de bir o kadar başarılı olacaktır. Wolf Dog Hybrid ırkına kesinlikle uzman kişiler tarafından ve doğdukları andan itibaren eğitim verilmelidir. Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi konusunda tecrübesiz ve yetkin olmayan kişiler tarafından verilen ve geç kalınan eğitimler ilerili yaşlarda ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi

Diğer köpek türlerinde bu gibi durumlar tolere edilebilir ancak dediğimiz gibi Wolf Dog Hybrid ırkının vahşi ve yabani oluşu çok tehlikeli olacaktır. Bu nedenle bu ırkın eğitimi çok öneme sahiptir. Doğar doğmaz başlayan Wolf Dog Hybrid Köpek eğitimi ile köpek ile sahibi arasında ilişki kurmak amaçlanmakta ve köpeğin yaşı ilerledikçe de bu bağ giderek kuvvetlenmektedir. Bu bağ ne kadar kuvvetli olursa her iki tarafta o kadar rahat ve huzurlu olacaktır. Aksi takdirde köpeğinizde geri dönüşü olmayan aksilik, huysuzluk ve saldırganlık gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitim pozitif yönde, kesinlikle şiddet ve ağır cezalandırmalar içermeyen bir eğitime dayanmalıdır. Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitiminin en etkili yolu ödüllendirme ile yapılan eğitimlerdir.

Şiddet ve ağır cezalandırmalar ile yapılan Wolf Dog Hybrid Köpek eğitimleri eğitimin başarı oranını düşürmektedir. Eğitimin onun ilgisini çekeceği ve keyif alacağı bir takım oyunlar şeklinde verilmesi eğitim sürecinin başarılı ve verimli bir şekilde devam edip sonlanmasına katkı sağlayacaktır. Bu şekilde verilen eğitimler Wolf Dog Hybrid ırkının eğitilebilirdik derecesini artırır ve ileriki yaşlarda da eğitimin devam etmesini kolaylaştıracaktır.

Eğitim sırasında ve bir Wolf Dog Hybrid köpeğine baktığınız süre içerisinde bu ırkın yabani ve vahşi olduğunu her ne kadar iyi bir eğitim vermiş olursanız olun hiç bir zaman unutmayın. Bir Wolf Dog Hybrid köpeğinizin tek başına dolaşmasına kesinlikle müsaade etmeyin ve sizinle beraber dolaşırken de tasma ve zincirini mutlaka elinizden bırakmayın. Bu köpekler iyi eğitildiklerinde çok iyi bir koruma köpeği olabilen bir ırktır. Dediğimiz noktalara dikkat etmek kaydıyla bu köpek sahibinin yanında tehlikeli olmaz ve sizi, evinizi ve ailenizi koruyan çok iyi bir bekçi ve koruma köpeğine dönüşebilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Wolf Dog Hybrid Köpek Eğitimi