köpek

BullMastif Köpek Eğitimi Eğitmeni

Bullmastif köpek cinsleri son derecede güçlü ve korkusuzdurlar. Bekçilik ya da koruma köpekliği konusunda çok iyidirler. Bullmastif köpek cinsleri, zaman zaman inatçı tavırlar sergilemektedirler. Ancak eğitilmedikleri taktirde saldırgan, huysuz ve inatçı olurlar. Bu ırklar mutlaka eğitilmeli ve profesyonel olarak sürdürülmelidir. Aksi taktirde saldırgan yapıya bürünürler. Bullmastif köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin verilmesi daha doğrudur. Profesyonel olarak eğitim verildiği taktirde iyi huylu olurlar. Eğitimlerinde çok dikkat edilmeli ve üstünde çok durulmalıdır. Bullmastif köpek cinsleri aşırı koruma içgüdüleri vardır. Sahiplerini ve ailesine karşı korumacı olurlar. Dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehditte saldırgan ve huysuz davranışlar sergileyebilirler. Diğer insanlarla ve hayvanlar ile anlaşabilmeleri için mutlaka sosyalleştirilmelidir. Bu ırklar sosyalleştirilmediği taktirde diğer insanlarla anlaşması mümkün değildir.

BullMastif köpek cinslerinin eğitimleri biraz daha zorludur. Yavruyken başlanmalı ve köpeğe sakin yaklaşılmalıdır. Eğitim boyunca pozitif ve sabırlı davranılmalıdır. Şiddet ya da ceza yöntemi bu ırklara asla işe yaramaz. Bunun yerine, ödüllendirilerek sevilmelidir. Eğitimleri zorlu geçmesinden dolayı şiddetle kesinlikle yaklaşılmamalıdır. Aksi halde köpek büyüdüğü zaman saldırgan olacaktır. Bullmastif köpek cinslerine ilk olarak temel itaat kuralları öğretilmelidir. Temel itaat kurallarının yanı sıra, ‘HAYIR’ kelimesi öğretilmeli ve her yanlış yaptığı harekette uygulanmalıdır. ‘HAYIR’ kelimesini öğrendikleri taktirde eğitimleri daha kolay geçecektir. Bunun yanı sıra, tuvalet eğitimleri oldukça kolaydır. Düzenli saatler aralığında dışarıya çıkartılmalı ve tuvaletlerini dışarıya yaptıkları zaman ödüllendirilmelidir. Zaman geçtikçe alışırlar ve tuvaletlerini dışarıda yapmayı öğrenirler.

BullMastif Köpek Cinslerinin Özellikleri

BullMastif Köpek Eğitimi Eğitmeni

BullMastif köpek cinsleri, geniş kırışık yüzleri ve basık burunlara sahiptirler. Oldukça sağlam ve iri köpeklerdir. Burunları siyah ve iridir. Bu ırklar son derecede inatçı olsalar da iyi huyludur. Genel olarak bakıldığı zaman bullmastif köpek cinsleri, kışkırtıldımadığı sürece sakin, korkusuz ve koruyuculardır. Nedensiz olarak sinirlenip saldırmasalar bile, misafirlerini yere yatırır ve onlara zarar vermeden orada tutarlar. Tüm bunları içgüdüsel olarak yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra, çocuklara karşı töleranslıdırlar. Bullmastif köpek cinsleri sevgiyi ve ilgiyi çok severler. Sahiplerinden ve ailesinden sürekli olarak ilgi beklerler. Çok güçlü ve çok iri köpeklerdir. Aşırı güçlü yapıya sahip olmalarından dolayı sahiplerinin de güçlü ve deneyimli olması gerekir. Güvenlikleri açısından eğitimleri gereklidir. Diğer köpeklere göre oldukça agresif ve sinirli yapıları vardır. Bu nedenle onlara yaklaşım çok önemli bir noktadır. Küçüklükten sıkı eğitim sağlandığı taktirde her ortama kolaylıkla ayak uydurabilirler.

Bullmastif köpek cinsleri ses tonuna karşı duyarlıdırlar. Aşırı zor ırklardan değildirler. Ancak deneyimli sahiplere ihtiyaçları vardır. Bullmastif köpekleri kesinlikle bir alanda tek başına bırakılmamalıdır. Aksi taktirde sahipleri de olsa saldırgan davranışlar sergilemelerine neden olur. Bu ırkların en kötü huyları arasında aşırı salya dökmeleri ve horlamalarıdır.

BullMastif Köpek Eğitimi Eğitmeni

Bullmastif köpek cinslerinin kısa ve sert tüyleri vardır. Haftalık olarak fırçalanmalıdır. Bu ırkların tırnak bakımı çok önemlidir. Tırnakları uzadığı an kesilmeli ve düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra, bullmastif köpek ırklarının yaşam ortamları mutlaka bahçeli alanlar olmalıdır. Ev ortamı onlar için uygun değildir. Ancak egzersiz ihtiyaçları yeterli düzeyde karşılandığı taktirde apartman ortamlarında da yaşayabilirler. Bullmastif köpeklerinin egzersiz ihtiyaçları her gün kesintisiz karşılanmalıdır. Sıcağı çok sevmezler. Sıcak mevsimlerde serin ve soğuk alanlarda tutulmalıdır. Aksi taktirde köpeğin birçok hastalığa kapılmasına da neden olacaktır. Veteriner tarafından tüm kontrolleri yapılmalı ve aşıları eksiksiz olmalıdır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

BullMastif Köpek Eğitimi Eğitmeni