köpek

CaneCorsa Köpek Eğitimi Eğitmeni

Köpekler hayatımızın bir parçası olarak sokakta, mahallemizde, caddede her yerde bulunmakta ve bizlerin en iyi dostları olmaktadır. Köpeğiniz sizin değişmez bir parçanızdır o gittiği zaman aynı cins bir köpek onun yerini almayacaktır. Köpekler bu denli dostumuz ve hayatımızın değişmezlerindendir onlara ilgi gösterdiğinizde size ayrı bir sevgi duyacak sizi daha yakın görecektir. Köpeklerin bizlerin bir numaralı dostlarımızdan birisidir, sizi dinler ve yanınızdan gitmez bir canlıdır. Size bu kadar sevecen bir durum ile yaklaşan köpekler sizce de eğitim almayı hak etmez mi? Köpeğinizi eğimi için canecorsa köpek eğitimi eğitmeni size destek olacak sizlere yardımı dokunacaktır. Köpeğinize komutları öğretmek adına sizlere yardım edebilir ve köpeğinizin sizin dedikleriniz dinlemesi için çalışabilir.

Köpek Eğitmenin Püf Noktaları?

CaneCorsa Köpek Eğitimi Eğitmeni

Köpek eğitmek kolay bir iş değildir oldukça sabır ve dikkat gerektiren bir iştir ilk günden sıkılarak bunu yapamazsınız. Köpek eğitmede ilk kural köpeğiniz size ne kadar saygı duyuyor sizi ne kadar dinliyor. Köpeğiniz ismini duyduğunda size bakması da aslında bir komuttur bu komut için uzun bir tekrardan sonra artık köpeğiniz o isim ile çağrıldığın da her kese bakacaktır çünkü o ismi benimsemiş olacaktır. Bu yüzden uzun tekrarlar ve bir takım yöntemler ile köpeğinize komutları benimsemesi için yardım edebilir ve sizin dediklerinizi dinlemesini sağlayabilirsiniz. Her köpeğin insana göre algısı daha fazladır bir köpek bir insanı hafızasından asla çıkarmaz ama sahibi gibi ona değer veren birisiyse köpekler bir kişiyi küçük yaşta gördüğünde o kişiyi büyüdüğünde hatırlar isterse karşısındaki ikizi olsun algısı yüksek olduğu için ayır edebilecektir. Bu denli bir durumda köpeğinize bir komut öğrettiğiniz de onu unutmayacak ve bunu hep hatırlayacaktır, Telefon görüşmesi yaparken yanınızda dolaşıyor rahatsız ediyorsa oturun demeniz sizin için daha rahat olacaktır üstelik köpeğiniz buna alınmayacak siz gel diyene kadar orada bekleyecektir.

Hangi Türler Daha Kolay Eğitilir?

En çok eğitime açık olan tür k9 türleri olmaktadır bunu asıl nedeni ise k9 köpekleri türleri ve kabiliyetleri nedeni ile öğretilmeye açık bir türdür oldukça esnek bir türe sahiptir. Bu yüzden k9 cinsi köpekler polis köpeği olmaktadır. Buna oranla bir Pitbull ile bir Golden aynı şekilde eğitilebilir ve hatta Pitbull Golden’dan daha iyi bile eğitilebilir. Asıl önemli olan burada sahip ve köpeğin yaşayış tarzıdır. Köpek bir sokakta yaşamışsa o köpek elbette asabi olacaktır insanlar ona sokakta iyi muamele yapmıyorsa o köpek kendisini insanlardan savunmak için saldıracaktır bu bir savunmadır. Köpekler tehdit algılamadıkları hiç kimseye saldırmazlar insanlar aç olmasa bile yemek ararlar fakat hayvanlar ve köpekler tok ise kimseye saldırmazlar. Tür olarak bir fark olduğunu fakat sahip iyiyse o köpeğin en sert türlerden bile kolay yetişeceğini bilmek en doğrusudur.

CaneCorsa Köpek Eğitimi Eğitmeni

Köpekler eğitim aşamasında oldukça sakin bir tavır ile eğitilmeli bir köpek ne kadar sert eğitime sokulursa o kadar sert olur. Bu yüzden sakin kalıp düzgün eğitilmesi en doğrusudur. Aç bırakılıp yemek yedirilmemesi ise çok saçmadır köpek ilk aç bırakılacak ve sonra köpeğe komut vererek yemek verirsek o köpek açlıktan size bile saldırabilir buda onu asabi yapar eğer detaylı bir bilginiz yoksa yardım almanız sizin için daha doğru olacaktır. Köpeğinizi eğitim aşamasında sakin bir tavırla ismini nasıl öğrettiyseniz o şekilde bir eğitime sokmanız doğru olacak davranışlardır. Köpekler en iyi dostlarınızdan birisidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

CaneCorsa Köpek Eğitimi Eğitmeni