köpek

Levent Köpek Eğitimi

Levent, İstanbul, un Avrupa yakasında yer alan elit ilçelerinden biridir. Levent ilçesi Beşiktaş, a bağlıdır Yanı sıra, Etiler, Akatlar ve Maslak ile çevrelenmektedir. Levent başlı balına gelişmiş bir eğlence merkezi olmasının yanı sıra, gelişmiş bir iş merkezidir de aynı zamanda Bunu Levent te bulunan Kule bir adlı 41 kata sahip olan iş yeri merkezli plaza kulesi de onaylamaktadır adeta. Bunu İş Bankasına ait iki adet gökdelen de takip eder. Kentselleşme ve toplu konutlar projelerinde cumhuriyetten sonra en büyük ilk yapılaşmaya imza atılan semtte, Emlak kredi konutları büyük bir alana yayılarak, Levent te 1.,2.,3.,ve 4. bölge yapıları olarak konuşlandırılır.

Bu dönemden sonra da artık Levent 1.,2.,3., ve 4. Levent olarak anılmaya başlamıştır. Kuzeyde en son gelişen kısmı ise, Yeni Levent olarak anılmaktadır. 5O Lerden itibaren Emlak konutlarıyla hızla gelişen semt, 80 li ve 90 lı yıllardan sonra da, gökdelenlerin ve iç merkezlerinin inşasıyla günümüzdeki modern halini almaya başlamıştır. Sabancı Towers, Ak merkez alış-veriş merkezi gibi çok büyük yapılar da ilçeyi oldukça modernize etmiş olan yapılaşmalardandır.

Levent Köpek Eğitimi

Levent Köpek Eğitimi

Levent köpek eğitimi, kurumu da bu gelişmiş olan İstanbul un en canlı semtinde bulunmaktadır. Hayatımızda en iyi dost olabileceğimiz köpeklerimiz, onlarla iyi birer iletişim kurabildiğimizde, gerçekten de bu hayattaki sahip olduğumuz ne sadık arkadaşlarımız olabilme yeteneğine sahiptirler. Fakat bu dostluğun sevgi ve saygı içinde sürdürülmesi, büyük ölçülerde bizlere bağlı olmaktadır. Onlarında gururlu, kibirli varlıklar olduğunu ve insanlardaki gibi türlü duygulara sahip olduklarını hiç bir zaman unutmamalı fakat ipleri de her zaman bir adım önde tutmalıyız. Sevgi unsuru zaman zaman her ne kadar öne geçse de, iyi bir köpek eğitimini de takipsizlikten geçtiğini de unutmamamız gerekmektedir. Bu gibi yönlerden bazı durumlarda tutumumuzu ciddiyet ve disiplinden yana tutmalıyız. Zira onlarında aynı insanlarda olduğu gibi suiistimale açık varlıklar olduğunu da bu konuda her zaman hatırlamalıyız.

Levent köpek eğitimi merkezi yıllardan beri bekçi köpekleri, av köpekleri, refakatçi köpekler yetiştirmenize yardımcı olarak, köpek yetiştirme konusunda müşterilerinin talebine odaklı kalarak, kendi tarz ve yöntemlerinden de ödün vermemiş olan bir işletmedir. Zira dediğimiz gibi köpek eğitimi konusu her şeyden önce disiplin ve ciddiyet r-gerektiren bir iştir. Öyle ki köpeklerinizin gerçek manada sizi koruyabilen sadık bir dost olabilmeleri için, bazen saatlerce, bazense saatlerce aynı komut üzerinde çalışmak ve aynı hareketleri tekrarlamamız gerekmektedir. Bu konuda başarılı olmanın yüzde oranı, biraz da sizlere düşmektedir. Zira köpeklerinizle ilgili asla yapılmaması gereken hareket ve uygulamalar, sizlerde işbirlikçimiz olduğunuz takdirde köpeklerinizin eğitim sürecini oldukça hızlandıran bir unsur olacaktır.

Köpek Eğitimi Konusunda Birkaç Örnek

Köpek eğitimi öncelikle otur-kalk-yürü-dur gibi basit hareket komutlarının eğitimi ve öğretilmesiyle başlar. Köpeğin yanında ve karşısında duran eğitmenlerimiz otur komutunu gerekli tonlamalarla köpeğinize verecek ve aynı anda da hayvanın arka kısmını yere doğru itilecektir. Aynı şekilde kalk komutu da tonlamalı bir sesle hayvanı yukarı çekerek öğretilir. Bu komutlar hayvanın dikkati dağılıncaya dek, belli periyodlarla tekrarlanır ve köpeğin komutu doğru algılayarak uygulamasına kadar sürdürülür. Yine yürü ve dur komutu da eğitim kayışı sayesinde yapılmaktadır. Eğitim kayışı yürü komutuyla öne doğru hafifçe çekilecek, dur komutu da yine eğitim kayışı ile bu kez geriye doğru çekilerek aynı anda tonlanacaktır. Bu işlemler sırasında köpeğin her yaptığı doru hareket ödüllendirilecek böylece algısı yükseltilecektir. Sizlerde bu ve benzeri yöntemlerle eğitimli bir kadronun köpeğinizi gerçek manada eğitmesini istiyorsanız, Levent köpek eğitimi merkezini arayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Levent Köpek Eğitimi