köpek

BassetHound Satılık Yavru

Sağlıklı bir köpek yavrusu almak için, asla arka bahçesinde yetiştiren bir köpek yavrusu, köpek yavrusu fabrikası veya evcil hayvan mağazasından bir köpek satın almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştirici arayın. BassetHound Satılık Yavru alıyorsanız, hem köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun.

BassetHound Özellikleri

Basset köpeği cinsi tavşanlar gibi küçük avlar için yetiştirildi ve ülkenin bazı yerlerinde hala bu amaçla kullanılıyor. Bir tavşanın izinde olmadığı zamanlarda, çocukları seven rahat bir aile arkadaşıdır. Kemikleri ağırdır ve kaslıdırlar, ancak genelde omuzun en yüksek noktasında boyları 20cm’den fazla olmamasına rağmen, genellikle 28-38 kg ağırlığındadırlar. Kısa bacaklarda büyük köpeklerdir. Avlarının kokusunu takip ederek avlanmak üzere yetiştirilirler.

BassetHound Satılık Yavru

BassetHound’ın pürüzsüz, kısa, sert dokunmuş katları vardır ve bu bakımları nispeten kolaydır. Çoğu klasik üç renkli siyah, bronz ve beyaz desenlidir ancak açık kırmızı ve beyaz olarak da bilinen, kırmızı ve beyazlarla kaplı olabilirler. BassetHound’da, derin bir baş ağrısı ve yüzünde gevşek bir cilt olan yuvarlak kafatası bulunur, kaşın üzeride çok fazla buruşuktur. Bu gevşek cilt aynı zamanda Basset’lerin birçok kişinin çekiciliğini artırdığını düşündüğü üzücü bir görünüm kazanmasına neden olur. Başlangıçta av köpekleri olarak yetiştirildikleri için, BassetHound’ın pek çok özelliği taşır. Kulaklarının etrafındaki gevşek cilt, izlemekte oldukları her şeyin kokusunu yakalayan kırışıklıkları oluştururken, uzun, alçak gönüllü kulakları zemini sürükleyip kokuları alırlar. Kısa bacakları, uzun bacaklı köpeklere göre daha yavaş hareket ettikleri anlamına gelir, avcıların onları takip etmesini kolaylaştırır.

Halklarına sadıklar ve hoş, samimi bir tavır sergilerler. Aileleri ile birlikte olmayı ve diğer evcil hayvanlarla da iyi şeyler yapmayı severler. Uzun süre yalnız bırakılmaktan nefret eder ve çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa yıkıcı olabilirler. Düzenli egzersiz şarttır. Basset’lerin dayanıklılığı büyüktür, bu nedenle uzun yürüyüşler yapmaktan hoşlanıyorlar.

Bir Basset eğitimi söz konusu olduğunda, sabır kesinlikle bir erdemdir. Ona, onun yapmak istediği bir şey olduğunu ikna edemediğiniz sürece, inatçı ve eğitmek zorlaşabilir. Birçok BassetHound, yemek teklif edildiğinde buyruklara itaat edecek, ancak onlara sunmak için lezzetli bir ödülünüz yoksa itaat etmeyecektir. Nazik, pozitif antrenman yöntemleri kullandığınızdan emin olun. BassetHound, duygusal olarak duyarlıdır ve kabaca muamele edilmesi durumunda içe kapanacaktır.

Çocuklara ve diğer evcil hayvanlara karşı çok naziktirler. En büyük hataları, yalnız olduklarında ulumak veya bir alarm sesi verme eğilimidir. Sandık eğitimi önerilir.

BassetHound Satılık Yavru

BassetHound, boyu 28-38 cm ve 20-29 kg ağırlığındadır. Gerçekten kısa ayakları olan büyük köpeklerdir. Yetişkin bir BassetHound’u kaldırmanız kolay değil, bu nedenle merdivenlerle dolu bir ev satın almadan önce bunu dikkate alın. Eğer hasta ya da yaşlıysa ve taşınması gerekiyorsa, köpekleri taşımanız gerçekten zor olabilir.

BassetHound Kişilik

Kapalı ortamda sakin fakat yeterince dikkatli olduğu için mükemmel bir bekçi köpeğidir. Tüm köpeklerde olduğu gibi, eğitim söz konusu olduğunda inatlaşabilir ve gıda ödülleri gibi olumlu yöntemlere en iyi şekilde cevap verir. BassetHound, her köpek gibi erken bir sosyalleşmeye ihtiyaç duyar.

BassetHound Sağlık

BassetHound genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi bazı sağlık sorunlarına da eğilimli olurlar. BassetHound’ın bu hastalıklardan herhangi birini veya tümünü almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız bunların farkında olmanız önemlidir.

GastrikDilatasyon-Volvulus (GDV): Ayrıca şişirme veya gastriktorsiyon adı verilir. BassetHounds gibi derin göğüslü köpekleri etkileyebilecek, hayatı tehdit eden bir durumdur.

VonWillebrand Hastalığı: Hafif ila orta derecede şiddetli kanamaya neden olabilen kalıtsal bir hastalıktır. Glokom: BassetHounds, gözün basıncının yükseldiği bir durum olan glokoma eğilimlidir. Erken algılanıp tedavi edilmezse körlüğe neden olabilir

Alerjiler: Alerjiler köpeklerde sık görülen bir hastalıktır. Belli gıdalara alerjiler belirlenir ve bulunana kadar köpeklerin diyetindeki bazı gıdaları ortadan kaldırarak tedavi edilir.

Göz kapakları ve kirpik problemleri: Basküller ectropiona (göz kapaklarının dışarı dönmesi) meyilli (kuru bir korneaya ve entropiona (göz kapaklarının dönmesine) neden olur ve göz yüzeyine kazınmalarına neden olur..

BassetHound Bakım

BassetHound genellikle küçük evlerde ve apartmanlarda bile yaşayabilen sakin köpeklerdir. İdeal olarak bir bahçe alanına sahip aileleriyle birlikte kapalı ortamda yaşıyor olmalılar. Aşırı sıcak veya soğuk havada dışarıda yaşamak için uygun değildir.

BassetHound Beslenme

Önerilen günlük miktar günde 1.5-2.5 fincan yüksek kaliteli köpek mamasıdır ve iki öğün yemekten oluşur.

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

BassetHound Satılık Yavru