köpek

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek sahipleri; hayatlarındaki büyük ve önemli bir bölümü, köpekleri ile beraber geçirirler. Köpeklerin insanlara yardım eden ve sevgi dolu karakteri, onları diğer canlılardan ayırır. Kişilerin işlerinde destek olan ve yaşamını kolaylaştıran bu canlılar, insanlar tarafından sahiplenilir. Sahiplenen köpekler eğitim aldıklarında, hayat daha da kolaylaşır. Bu eğitimler, profesyonel kişilerce yapılır. Profesyonel kişilerden eğitim alınma amacı; hem köpeklerin hem de insanların yaşamlarının, sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesini sağlayan bir ortam oluşturmaya yöneliktir. Bu eğitimler, hem köpekler için hem de onları sahiplenen kişiler için gereklidir.

Köpeklerin psikolojisini ve temel ihtiyaçlarını anlayamayan köpek sahipleri, köpeklerle doğru iletişim içinde bulunamazlar. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği, insanların hayatını kolaylaştırmak ve tehlikelere karşı korumak için faaliyet gösterir. Köpeğin ve sahibinin eğitilmesi; temel eğitimler, itaat eğitimi, komut algılama eğitimlerine yöneliktir. Bu eğitimler, belli bir uzmanlığa göre verilir. Köpek sahiplenen bireylerin, kendi yaşam standartlarını çok iyi bilmeleri gerekir. İnsanların yaşantılarına uygun köpek sahiplenmeleri, toplum açısından da son derece önemli bir husustur. Sahiplenilen köpekler; sahiplenildikleri amaçlara göre, eğitimlere tabi tutulur.

Köpek Eğitimlerindeki Önemli Hususlar

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler sahiplenildiği zaman; sahiplenilen eve uyum sağlaması durumu, erken eğitimle çözülen bir meseledir. Köpeklerin sahipleriyle yaşamaya alışması, düzeninin sağlanması oldukça önemlidir. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği’nde dört aylık köpeklerin eğitimi için, gerekli çalışmalar yapılır ve bu dönem, eğitim için en uygun olan zamandır. En başında verilen yavru köpek eğitimi, köpeklerin ilerideki hayatlarına olumlu ve sağlıklı dönüşler katar.

Tuvalet, beslenme ve buna benzer eğitimler, erken alındığı takdirde sağlıklı olurlar. Köpeklerin cinsleri, yaşları ve ırklarına özel eğitimler sağlanır. Yavru köpeklerin eğitilmesi haricinde, iş eğitimleri ve itaat eğitimleri mevcuttur. İtaat eğitimlerinin, belirli dalları bulunur. Sosyalleşme, komut algılama ve sahibinin sözünü dinleme eğitimleri gibi bazı eğitimler söz konusudur.

Oturma ve de kalkma gibi temel komut eğitimlerinin haricinde; tasmalı ya da tasmasız beraber yürümek, yemek programına uymak, oyun komutlarını algılamak, ağzına aldığı nesneyi bırakmak, yabancı yerlerde sahibine uymak, ev eşyalarına zarar vermemek, tuvaletini gösterilen yere yapmak, kendi ırkıyla düzgün şekilde yaşamak tarzında eğitimler verilir. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği’nde uzman eğitmenler ve deneyim sahibi kişiler, gerek köpeklerin gerekse sahiplerinin eğitim almasına yönelik çalışmalar sağlarlar. Bu konuda, uzman kişilere danışmak en doğru olandır. Uzman tavsiyeler, daima daha doğrusuna yönelten fikirlere açılırlar.

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği

Bazı ırk ve cins köpekler, kendilerine has eğitim almalıdırlar. Karakterlerine ve cinslerine uygun şekilde eğitilen köpekler, yaşam kalitesine düzgün bir yön çizerler. Özel ırklar; özel durumlarının haricinde, bazı işler hususunda ayrı bir eğitim alırlar. İş eğitimi kapsamında; uzmanlar tarafından sağlanan profesyonel eğitimler, köpeklerin cinsine uygunsa farkındalık yaratırlar. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği’nin iş eğitimleri, bu konuda profesyonel bir ekip tarafından komuta edilir. Koruma, takip etme ya da bekçilik tarzındaki eğitimler haricinde; narkotik, polis, yangın ve de arama kurtarma gibi farklı ve kaliteli eğitimleri için de, profesyonel bir destek şarttır.

Köpeklerin eğitimlerindeki en önemli husus, komutu doğru algılama ve uygulama üzerine gerçekleşir. Köpeklerin ceza ya da sert bir tavırla eğitilmesi imkansızdır. Bu konu, eğitimin en önemli kısmıdır. Kaba kuvvetle ya da ceza vererek eğitmek, hayvan psikolojisini çok kötü yönde etkiler ve olumsuz sonuçlar doğurur. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği’ndeki eğitimin temeli, sevgiye dayalıdır. Köpeklerin ve köpek sahiplerinin daha kaliteli bir hayatta devam edebilmesi açısından, uygun koşullar sağlanması en önemli faktördür ve bu dünyada huzurlu yaşamak adına şarttır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği