köpek

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

Çoğu insan köpek bakmayı çok sever ancak köpek bakımının ne kadar zor olduğunu bilmezler. Köpekler çok fazla ilgi isteyen varlıklardır. Doğru bir eğitim sayesinde sahibinin tüm itaatlerini kusursuz bir şekilde yerine getirirler. Ancak doğru bir şekilde eğitilmedikleri zaman tam bir canavar haline gelebiliyorlar. Bu nedenle eğitimi verecek olan kişinin mutlaka işinde uzman ve profesyonel olması gerekir. Bu nedenle Esenyurt köpek eğitim merkezi köpek eğitimleri için çok önemlidir. Köpeğe verilecek eğitimler sayesinde köpekte meydana gelen herhangi bir davranış bozukluğu varsa bu davranış bozuklukları tam anlamıyla ortadan kalkar. Aynı zamanda eğitim köpek ile sahibi arasında ki ilişkinin yaşam kalitesi açısından çok önemlidir. Köpek sahiplerinin en şikâyetçi oldukları konulardan bir köpeğin tuvalet eğitimidir.

Köpek tuvaletini nereye yapması konusunda bilinçlendirilmediği için evin her bölümüne tuvaletini yapar. Ancak bu durum yine tuvalet eğitimi sayesinde engellenebilir. Bu durumda köpek sahipleri köpeklerini güvenli bir şekilde Esenyurt köpek eğitim Merkezi’ne getirebilirler. Bu eğitim merkezinde köpeklere ilk önce temel itaat eğitimleri verilir, temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan köpeklere daha sonra ileri itaat eğitimleri verilir. Bu eğitimler maksimum bir aylık bir sürede tamamlanır. Köpeğin bu eğitimler sayesinde kendine olan güveni artar ve daha sosyal bir hale gelir. Köpeğe ilk önce tuvalet eğitimi verilmelidir.

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

Tuvalet eğitimi verildikten sonra yat, kalk, otur ve bekle komutları verilmelidir. Köpeğe otur komutu öğretilmeye başladığı zaman köpek bu komutu yanlış anlayarak oturmak yerine kalkmak isteyebilir. Böyle durumlarda sabırlı olmak önemlidir. Köpek bir süre sonra verilen bu komutu doğru bir şekilde yerine getirecektir. Otur komutu dansonra kalk komutu verilmelidir. Köpeğe kalk komutu verildikten sonra kalkılması beklenir eğer köpek uymuyorsa biraz daha ısrarcı ve kararlı bir şekilde tekrar bu komut verilmelidir. Köpek bir süre sonra bu komutu öğrenecek ve sahibinin ilk komutu ile uygulamaya başlayacaktır. Otur ve kalk komutlarından sonra köpeğe bekle ve yat komutları öğretilmelidir. Köpek bir süre sonra tüm komutlara kendiliğinden uymaya başlayacaktır.

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklere tuvalet eğitimi dört aylık dönemlerinden sonra verilmesi gerekir. Çünkü dört aydan küçük olan köpeklerin kasları yeterince gelişmediği için tuvalet eğitimi verilse bile köpek bu komutu yerine getiremez. Köpeklere tuvalet eğitimi verilirken sabırlı olmak önemlidir. Çünkü köpek daha önce tuvalet konusunda bilgi sahibi olmadığı için ilk zamanlarda tuvaleti geldiğinde bulunduğu bölgeye tuvaletini yapacaktır. Böyle durumlarda köpeğe kızmamak gerekir. Çünkü söylenilen herhangi bir şey köpekte travma oluşmasına neden olabilir. Esenyurt köpek eğitim merkezi köpeklere tuvalet eğitimi verirken son derece şefkatli yaklaşır ve onları ürküterek eğitimden soğumalarını engeller. Esenyurt köpek eğitim merkezinde köpekler için oyun alanları vardır. Köpekler bu oyun alanlarında tüm gün boyunca diğer köpeklerle oyunlar oynayabilir ve daha da sosyal varlıklar haline gelebilir.

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezinin Önemi Nedir?

Esenyurt köpek eğitim merkezi bünyesinde görev alan tüm personeller işlerinde uzman ve profesyonel kişilerdir. Burada bulunan köpeklerle nasıl iletişimler kurulması gerektiğini çok iyi bir şekilde bilirler. Köpekler bu pansiyonda kaldıkları süre boyunca oldukça kaliteli eğitimlerden faydalanırlar. Köpeğe verilecek eğitim doğru kişiler tarafından verildiği zaman bir çok sorunun önüne geçilir. Bu eğitim merkezinde köpeklere eğitim verilmeden önce analiz testi yapılır ve eğitimler bu doğrultuda verilir. Esenyurt köpek eğitim merkezi oldukça kaliteli eğitimler verir ve köpek tüm yaşamı boyunca bu eğitimlerden faydalanırlar. Esenyurt köpek eğitim merkezi eğitim bitiminde köpek eğitim sertifikasını sahibine verir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi