köpek

Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler kendilerine has olan insanlara karşı sevgi duyma ve sadık olma duyguları ile dünyaya gelirler. Bu özellikleri bakımından diğer hayvan türleri arasında farklılık gösterirler. Köpek sahibini tanıdığı an ona karşı farklı duygular besler. Bunun devamında sahibinin kokusu hemen aklına kazır. Köpekler anneleri ve kardeşlerinin yanından ayrıldıktan sonra sahiplerini en yakın dostu olarak görürler. Bu noktada köpek sahipleri de köpeğin bu sevgisini karşılıksız bırakmamak için onların davranışlarını kontrol edebilmeli, ona doğru eğitim vererek topluma uyum sağlamasında ona yardımcı olmalıdır.

Köpekler bundan 12 ile 14 bin yıl önce insanlarla tanıştıktan sonra insanların gün geçtikçe artan farklı ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardım etmek amacıyla evrim geçirerek bugün bulunan birçok köpek türünü oluşturmuşlardır . Bu farklı birçok köpek türü günümüzde hala insan hayatının hemen hemen her noktasında oldukça önemli görevler alıyor. Köpekler farklı birçok türe sahip olmasına karşın bazı temel özellikler bakımından birbirlerine benzerler. Örnek olarak üst çenelerinde 3 adet alt çenelerinde ise 4 adet kesici dişleri vardır ve bu tüm köpeklerde diş yapısı bakımından aynıdır. Bununla birlikte hepsinde 42 adet diş bulunur. Gündüz ve gece aktif hareket özelliğine sahip köpekler çok iyi yüzmesinin yanında saate 50 km’ye kadar hıza ulaşabilirler.

Köpeklerin en hoşlandığı şey ise sahibi tarafından tüylerinin taranmasıdır. Kişi köpeklerinin tüylerini tarayarak onu hem rahatlatır hem de sağlıklı olmasına yardımcı olur. Köpek sahibi olacak kişiler muhakkak köpeklerine gereken zamanı ayırmalıdır. Bu noktada köpeklerin ev ortamına alışması bakımından kendilerine has özel bir yerleri olmalıdır. Bu yer onun bulunduğu ortama adaptasyonu açısından oldukça önemlidir. Bu noktada yeni alınmış yavru köpeklere temel itaat eğitiminin verilmesi gerekiyor. Bu eğitim köpeğin topluma uygun davranışlar sergilemesini sağlayacaktır.

İtaat Eğitiminin Temel Noktaları

Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler, yaptığı her doğru davranış sonucu olarak ödüllendirilmelidir. Köpek istenilmeyen bir davranışı yaptığında ise cezalandırılmalıdır. Ancak bu ceza ağır olmamalıdır. Genellikle bu ceza söz ile verilir. Bu noktada biraz sabırlı olunmalıdır. Çünkü köpekler kişinin verdiği her komutu hemen öğrenemez. Bu eğitim aşamalı bir şekilde işler. Bu noktada sürekli olarak tekrar yapılmalıdır. Sürekli yapılacak olan tekrarlar köpeğin verilen komutu daha iyi algılayıp aklına kazımasına yardımcı olacaktır. Bu yüzden köpeklere ödül ve ceza verirken dikkatli olunmalıdır. Bu ödül ve cezalar yerinde ve uygun olarak verilmelidir. Eğitim süresi fazla uzun tutulmamalıdır ve verilecek olan komutlar net olmalıdır. Bu eğitimler belli bir programa uyularak yapılırsa sonucunda istenilen davranışlar köpeklere öğretilmiş olacaktır.

Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklere komut veren kişi komutu köpeğin anlayabileceği şekilde vermelidir. Bu eğitimde köpek ile kişi arasında iletişim eksikliği kesinlikle bulunmamalıdır. Bu noktada komutlar bir işaret yardımıyla verilmelidir. Ayrıca komutlar kısa, kesin ve net olmalıdır. Köpeğin istenilen davranışı yapması için verilecek olan komutlar tek kelimeden meydana gelmelidir. Ayrıca bu komutlar gerekli işaretlerle desteklenmelidir. Bunun yanında köpeğin bu komutları öğrenebilmesi için sürekli olarak tekrar yapılmalıdır. Bazı komutlar köpek için zor olsa da sabırlı bir şekilde tekrar yaparak komut köpeğe öğretilmelidir. Eğitimden kesinlikle vazgeçmemek gerekir ve köpek yaptığı her doğru davranış sonucu uygun şekilde ödüllendirilmelidir. Ancak bu eğitimler uzun süren bir sabır ister. Bu noktada Fatih Köpek Eğitim Merkezi köpeklere doğru, güvenilir ve kaliteli bir eğitim sunuyor. Sahip olduğu uzman eğiticiler ve profesyonel olarak verilen eğitim metotlarıyla Fatih Köpek Eğitim Merkezi, köpek eğitimi konusunda köpek sahiplerinin tercih etmesi gereken yerlerden biridir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Soner
  3 yıl önce

  Öncelikle merhabalar hocam benim 4 aylık bi evladım var amarikan bully 2 ay önce sahiplendik ilk geldiğinde korkak vs değildi 1 2 kere wc istemediğim yere yaptığı için kızdım fakat ondan sonramı bilinmez köpeğimiz çok korkmaya başladı korkuyu yenmemiz için ne yapmamız lazım teşekkürler

  yorum beğen
 • efe
  5 yıl önce

  iyi günler en ucuz 7 aylık alman kurdu eğitimi ne kadar ?

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Fatih Köpek Eğitim Merkezi