köpek

İzmir Köpek Eğitim Çiftliği

Türkiye’nin her yerinde birçok köpekler bulunmaktadır. Türkiye’nin ikinci büyük şehri olarak kabul edilen İzmir’de sayısızca köpekler bulunur ve köpeklerin kalabilmesi içinde birçok veteriner klinikleri, köpek çiftlikleri, köpek otelleri ve pansiyonları bulunmaktadır. Köpeklerin kaldıkları yerlerde, köpekler kendi evlerini bulana kadar A’dan Z’ye bütün hizmetleri verilmektedir. Gerekli eğitimler, yemekleri ve suları vermilmektedir, gezmeye götürülürler, aşıları yapılır ve aklınıza gelebilecek bütün hizmetler verilir, hiçbir şeyleri eksik kalmaz ve en önemlisi mutlaka sevgi alırlar. Sevgi köpekler için çok önemlidir. Bu sebeple siz ne kadar sevgi ile köpeklere yaklaşırsanız, köpeklerde o kadar size yakın olacaklardır. Bütün köpek çiftliklerinde olduğu gibi, İzmir köpek eğitim çiftliği köpeklerinizin en iyi şekilde eğitim görebilmeleri için yardımcı olmaktadır. Köpekleri eğitmek kolay değildir, çünkü onları tanımanız ve onların sizi tanıması gerekiyor. Bu bir süre zaman alabilir.

Köpeğin sizi tanımasına izin vermeniz gerekiyor, zorla köpeğe kendinizi tanıtmaya çalışmayın. Köpekler otomatik olarak sizi gittikçe tanıyacak ve size güvenebileceğini anlayacak. Bu sebeple İzmir köpek eğitim çiftliğine gittiğinizde de, eğitime köpeğinizle beraber girin. Böylece sizde eğitimin nasıl verildiğini görmüş olur ve köpeklere öğretilen komutların ve işaretlerin hangisinin ne işe yaradığını anlayabilirsiniz. Köpekleri eğitebilmek için ciddi bir zamana ihtiyaç duyulur ve bu zaman zarfında çok iyi bir plan yaparak onlara eğitim verilmesi gerekiyor. Aksi taktirde köpek sizi umursamaz ve öğretmeye çalıştığınız şeyleri hiçbir şekilde anlamaz. Köpek eğitiminde tuvalet eğitimi olmaktadır, daha sonra gezerken nasıl gezeceğine dair eğitim, komutları öğreniyor, diğer köpeklere karşı havlamamaları gerektiğini öğreniyorlar, başkalarını rahatsız etmemeleri gerektiğini öğreniyorlar ve daha birçok öğrendikleri şeyler oluyor. Köpekleri eğitebilmek için bir dahi olmanıza gerek, fakat mutlaka bir uzmandan yardım alabilirsiniz, çünkü bilmeniz gereken birçok konu olacaktır. İzmir köpek eğitim çiftliği gerekli olan bütün eğitimleri vermeye çalışır.

İzmir Köpek Eğitim Çiftliği

İzmir Köpek Eğitim Çiftliği

İzmir’de bulunan bütün köpek çiftliklerinde mutlaka bir eğitmen bulunur veya çiftlikler bir eğitmenle anlaşarak çalışıyordur, çünkü eğitmenlerin çoğu köpek eğitim merkezlerinde çalışmaktadır. İzmir köpek eğitim çiftliği birçok farklı köpeklere eğitim verir. Elbette köpeklerin cinsine göre eğitim şekli değişiyor, fakat bütün köpeklere verilen eğitim az çok aynıdır. Tuvalet eğitimi, oturma, kalma, gitme, gelme ve benzeri komutlar, bunların yanında başka köpekleri veya başkalarını rahatsız etmeme, hangi saatlerde yemek yenir, ne zaman gezmeye gidilir gibi birçok eğitimler verilir. Bazı köpeklere ise cinsine göre özel eğitimlerde verilebiliyor. Sonuçta bir Golden Retriever’a verdiğiniz eğitimle, Rottweiler’a vereceğiniz eğitimler arasında, genel eğitim dışında farklı eğitimler bulunmaktadır. Kaldı ki Rottweiler, Doberman, Pitbull ve benzeri saldırgan köpeklere eğitim verirken çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Onların istediğiniz gibi hareket etmesini istiyorsanız, onlara iki kat daha sevgi göstermeniz lazım. Bu tür köpekler daha hassastır ve anında tepki verebiliyorlar. Bu sebeple onlara yaklaşırken sevgi ile ve dikkatli bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor. Bu cinsten köpeklere her şeye saldırmamaları gerektiğini öğretmek gerekiyor. Elbette bütün köpekler kendisini korumak için karşıdaki köpeğe saldırmak isteyebilir, fakat Pitbull, Rottweiler ve benzeri köpeklerin içinde saldırmak karakteri vardır. Herhangi olumsuz bir koku aldıklarında hemen saldırı pozisyonuna geçerler. O saatten sonra onlar hangi komutu verirseniz verin, dinlemez hale gelirler. Haberlerde de bazen Pitbull saldırısına uğrayan kişilerin haberini duyuyoruz. Isırdıkları zaman asla bırakmıyorlar. Tamamen rehin altına alıyorlar. Saldırgan türden köpeklerde bile, onlara bir şey yapmadığınız sürece, onlarda elbette saldırma moduna geçmiyorlar. Birilerinin veya bir şeylerin onlara bir şeyler yapması gerekiyor ki saldırı moduna geçsinler, fakat bu moda geçerken onların komutlarınızı dinlemesi için onları eğitmeniz gerekiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İzmir Köpek Eğitim Çiftliği