köpek

Yavru Köpek WC Eğitimi

Köpeklerin en kısa zamanda özellikle yavru oldukları dönemlerde tuvalet alışkanlığı kazanması büyük önem taşımaktadır. Fakat nasıl küçük çocuklarda tuvalet alışkanlığı kazandırılması zorsa yavru köpek WC eğitimi de kolay değildir. Köpeklerin tuvalet alışkanlığı edinmesi bazen yedi ya da sekiz aylık olana kadar devam etmektedir. Fakat köpeğin ırkına göre bu süre artıp azalabilir. Özellikle çok küçük; iki ya da üç aylık köpekler ortalama 3-4 ayda ancak tuvalet alışkanlığı kazanmaktadırlar. Özellikle şunu unutmamak gerekir ki ortalama bir yaşına kadar köpeklerin kasları güçlü olmadığı için tuvaletini tutması ve tuvaletini yapmak için bahçeye çıkmasını beklemek o kadar kolay değildir. Köpekleri de bebekler gibi düşünürseniz aslında süreçlerin nasıl işlediği ile ilgili daha kesin yargılara sahip olabilirsiniz. Köpek eğitim merkezimiz bütün bunları sizlerle paylaşmak, sizi bilinçlendirmek ve köpeğinizin tuvalet eğitimini vermek için her zaman buradadır.

Yavru Köpek WC Eğitimi

Yavru Köpek WC Eğitimi

Yavru köpek WC eğitimi sırasında, köpeğin sahibine de çok fazla iş düşmektedir. Öncelikle köpeğinize daha hoşgörülü olmalı ve onun da bir psikolojisi olduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Köpekler için tehlike ve emniyeti öğrenene kadar doğru ve yanlış kavramı gelişmemektedir. Öncelikle bu kavramların köpeklerde geliştirilmesi gerekmektedir. Örneğin; köpek evin ortasında tuvalet yaptığında köpeğe makul bir ceza verilirse köpek orayı tehlike olarak algılayıp bir daha oraya tuvaletini yapmayacaktır. Tersine köpek doğru yere tuvaletini yaptığında ödül verilirse, orayı da emniyetli bir yer olarak algılayıp, tuvaleti geldiğinde oraya gitmeye başlayacaktır. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki; eğer köpeğinizin tuvalet eğitiminin kısa sürede başarıya ulaşmasını istiyorsanız köpeğinizin devamlı gözetim altında tutulması fakat tuvaletini yapacağı anda da anında müdahale edilmesinin sağlanmasıdır. İşte bütün bunları ve daha fazlasını deneyimli kadromuz ve işinin ehli eğitmenlerimiz ile biz sizlere aktaracağız. Köpek bakımı ile ilgili siz de uzmanlaşacaksınız. Köpeğiniz ile ilgili bilmediğiniz çok fazla önemli noktayı biz size öğreteceğiz. Köpeğiniz öğrenirken onunla birlikte siz de öğreneceksiniz.

Yavru köpek WC eğitimi için en kısa zamanda firmamıza ulaşın ve deneyimli eğitmenlerimizden destek alın. Hem siz hem de köpeğiniz memnun kalsın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yavru Köpek WC Eğitimi