köpek

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu cinsi köpekler, ülkemizde ve dünyada en çok bilinen ve en sevilen köpek cinsleri arasında yer alırlar. Alman Kurdu fiyatları sebebi ile sebebiyle çoğunlukla iş köpeği vazifesi görmektedirler. Alman Kurtlarının özellikleri nelerdir? Terbiyeleri ve yetiştirilme şekilleri nasıl olmalıdır? Bakımları nasıl yapılır? Evde beslemek için uygun mudur? Yetişkin Alman Kurdu fiyatları ne kadar? Yavru Alman Kurdu fiyatları ne kadar? Alman Kurdu’na sahip olmak istiyorsanız, bu rehber niteliğindeki yazı size karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Alman Kurtlarının Özellikleri

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu cinsi, korkusuz, cesur, sadık ve öğrenmeyi seven köpek cinsidir. Dostlarına sadık, düşmanlarına ve emin olmadıkları kişilere karşı sert tavırlı ve mesafelidirler. Öğrenmeyi sevdikleri için terbiye edilmesi kolay cinsler arasında yer alır. Ailelerine karşı düşkündürler ve onlarla vakit geçirmeyi severler. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Lüzumsuz yere havlayıp, gürültü yapmazlar. Alman Kurdu cinsi köpeklerde çok fazla kalça sıkıntısına rastlanır. Bu cins köpekler, çok dominant karakterli köpeklerdir. Bunun için ilk kez köpek sahibi olacaklardan ziyade köpek besleme ve bakım tecrübesi olan kişilerin bakması çok daha iyi olur.

Alman Kurtlarının Terbiyesi

Muhafazakâr (koruyucu) hayvanlar oldukları için aldıkları terbiye çok mühimdir. Yanlış üretim ve terbiye neticesinde hem insanlara hem de diğer hayvanlara karşı saldırgan hayvanlar olabilirler. Doğru bir eğitimle birlikte insanlara ve diğer hayvanlara karşı iyi hâlli olurlar. Bu hayvanlarla alâkalı olarak yanlış terbiye verilmesinin bir sonucu, az da olsa insanlara karşı saldırdığı görülmüştür.

Alman Kurtlarının Yetiştirilmesi

Küçük yaşlardan itibaren terbiye edilmeleri elzemdir. Bu cins köpekler alınmak istenirse, iyi bir üreticiden ve terbiyeli olanlar tercih edilmelidir. Çekingen bir yapıya sahip olanlar huysuzluk yapabilirler. Cezaya dayalı eğitim bu köpekler için tercih edilmemelidir. Çok zeki bir cins olduklarından ötürü her işin üstesinden gelirler. Bu sebeple çoban köpeği, koruma köpeği, asker köpeği ve polis köpeği olarak çok sık kullanılırlar. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de popüler ve sık beslenen köpek cinsleri arasında yer alır.

Alman Kurtlarının Fizikleri

Oldukça büyük cüsseli hayvanlardır. Bu köpeklerin boyları, erkeklerde 60-65, dişilerde 55-60 cm’e kadar uzayabilir. Kiloları ise, erkek ve dişilerde hemen hemen aynı olmak üzere 35-40 kg kadar olabilir.

Alman Kurtlarının Bakımı

Egzersizlerini, bakımını ve terbiyesini sağlayacak kadar zaman varsa evde beslenebilecek köpeklerdir. Hareket etmeyi çok severler, bu yüzden geniş bahçeli evler onlar için daha iyi olacaktır. Bu köpekler, az da olsa tüy dökerler. Mevsimlerden kaynaklı olmak üzere zaman zaman yoğun bir şekilde tüy dökebilirler. Eğer tüy dökmeleri rahatsızlık oluşturacak olursa fırçalama ile tüy dökme sıkıntısı azaltılabilir. Alman Kurtlarını yılda bir defa yıkamak tavsiye edilir.

Alman Kurdu Fiyatları

Bu köpeklerin fiyatları anne ve baba şeceresine göre değişiyor. Ayrıca iyi terbiyeli olup olmaması da fiyata direk tesir ediyor. Şecereli ve iyi eğitimli bir Alman Kurdu fiyatları ortalama olarak 1500₺ ile 9000₺ arasındadır. Bunun dışında fiyatlara sahip olan Alman Kurtları da mevcut olabilir ancak iyi eğitim almamalarından ötürü birçok sıkıntıya sebep olabilirler. Alman Kurdu, eğer alınmak isteniyorsa, öncelikli olarak fiyata göre değil aldığı terbiyeye göre değerlendirilmelidir.

Alman Kurdu Alınmaya Değer mi?

Alman Kurdu cinsi köpeklerin tüm özelliklerine bir bütün olarak bakıldığında, üretimleri, terbiyeleri, yetiştirilmeleri, bakımları, fizikleri ve fiyatları göz önüne alınırsa eğer imkan varsa alınmaya ve beslenmeye katiyen değecek hayvanlar oldukları görülür. Alman Kurtları, gerçek hayvan severlerin severek bakacağı bir köpek cinsidir. Sadık hayvanlar olmalı sebebiyle âdeta dostunuz olacak köpek cinsidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurdu Fiyatları