köpek

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitim merkezlerinde neler yapılır veya köpeklere neler öğretilir diye soranlar için, köpeklere birçok farklı konularda eğitimler veriliyor. Köpeklere eğitim vermek kolay değildir ve onlara eğitim vermek isterseniz, mutlaka uzmanlardan yardım almanız gerekecek. İstanbul’da yaşıyorsanız, neredeyse bütün semtlerde artık bir köpek eğitim merkezi bulunmaktadır. Kadıköy’de yaşıyorsanız, Kadıköy köpek eğitim merkezi mutlaka bulunur. Burada köpeklere verilen eğitimlerde, tuvalet eğitimi, yemek saati eğitimi, gezmeye gittiğinde neler yapması gerektiğ ile ilgili eğitimler ve daha birçok konuda köpeklere eğitim veriliyor. Bazıları için köpeklere eğitim vermek kolay olabilir, ama aslında hiç değil. Köpeklere eğitim vermek ciddi bir iştir ve bunu yapabilmek için sadece köpeğin eğitimi üzerine odaklanmanız gerekiyor. Köpek eğitim merkezlerinde bir köpeğe eğitim verilirken, sadece köpek, eğitmen ve eğer varsa sahibi odanın içerisinde olur, başka hiç kimsenin girmesine izin verilmez.

Normal bir çocuğun özel ders aldığını düşünün, aslında mantık tamamen aynı. Sadece biri çocuk, diğeri ise bir köpek. Kadıköy köpek eğitim merkezi bugüne kadar birçok köpeklere eğitim vermiştir ve birçok köpek sahiplerinede yardım etmiştir. Köpeklere eğitim verirken, onlara sevgi göstermeniz çok önemlidir. Köpeklere sevgi göstermediğiniz sürece, onların sizi dinlemelerini beklemeyin. Eğitimde her ne kadar ciddi bir durum olsa bile, köpeğe sevgi ve güler yüz göstermek çok önemlidir. Bunu yaparak ancak köpekler yavaş yavaş size alışmaktadır. Köpek eğitim merkezlerine getirilen köpeklerle anında eğitime başlanılmaz. Köpekler eğitim merkezine gelir, daha sonra köpekler incelenir, huyları ve hareketlerine bakılır ve sonrasında, eğitmenler programlarını oluşturdukları zaman eğitime başlanılır. Eğitim sırasında köpeğin sahibi varsa, onlarında eğitime katılmaları rica edilir. Sonuçta eve döndüklerinde kalan her şeyi köpeğin sahibi yapacak.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

Bir köpeğe eğitim verirken, sevgi ve ilgi, hariciden aynı zamanda öğretildiği şeyleri unutmaması için köpeklerin tekrar etmeleri gerekiyor. Bunun içinde evde sahipleri öğrendikleri şeyleri tamamen hayatına işlemeye çalışacak. Elbette sadece köpekler değil, bazen köpek sahipleride ne yapmasını gerektiğini unutuyor ve bu durumda sadece köpek eğitim merkezlerini arayarak tekrardan bilgi almaları yeterli oluyor. Köpek eğitim merkezlerinde ödüller kullanılır ve bu şekilde köpeklere doğru yaptıkları gösterilir, fakat evde ödüllerin devam edilmemesi gerekiyor. Evde köpeklerinizi sevebilirsiniz veya aferin, bravo, çok iyi yaptın gibi farklı cümleler kurarak doğru yaptıklarını onlara anlatmaya çalışabilirsiniz. Sonuçta karşınızadaki canlı bir köpek ve insan olmadığı için sizi anlamaması çok normal. Siz onların dilini, onlarda sizin dilinizi anlayamıyorlar, fakat köpek eğitim merkezlerinde, birbirinizi anlayabilmeniz için eğitim verilmektedir.

Eğer sizinde bir köpeğiniz varsa, sizde İstanbul’da oturuyorsanız ve hatta Kadıköy’de ikamet ediyorsanız, Kadıköy köpek eğitim merkezi size yardımcı olabilir. Kadıköy’de bulunan size en yakın köpek eğitim merkezine gitmeniz yeterli olacaktır. Köpek eğitim merkezleri çok eğlencelidir, çünkü birçok farklı köpekler gorebileceksiniz ve hatta bazı köpekler o kadar eğitimin havasına giriyor ki eğlenenleri bile görebileceksiniz. Köpeklerin eğlendiklerini yüzlerinden ve hareketlerinden rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Köpek eğitimi sırasında sadece eğitmen köpeğe konuşur ve köpeğin komutları yerine getirilmesi beklenir. Köpeğin sahibi kesinlikle karışmaz ve sadece eğitmen istediği zaman köpek sahipleri devreye girerek onlarda aynı komutları vermeye çalışırlar. İlk başta zor olabiliyor, fakat zamanla bu zaman kolay bir hale geliyor ve köpek sahipleri bile çekinmeden komut vermeye başlıyorlar. Köpek eğitimlerinde sadece köpeklerin değil, köpek sahiplerininde eğitim almaları gerekiyor ve onlarında kendi köpeklerini çok iyi tanımaları gerekiyor. Köpek ve insan ilişkisinde karşılık çok önemlidir. Siz ne kadar sevgi gösterirseniz, köpekler o kadar yanınızda durur. Siz ne kadar ona şevkatle bir şeyler öğretmeye çalışırsanız, köpekler o kadar sizden bir şeyler öğrenmeye çalışır.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi