köpek

Köpek Eğitimi Çatal Burun İstanbul

Adlarını karakteristik burunlarından almış olan bu cinsin çocuklarla arası çok iyi olup ev ortamına uygun, uysal ve sakindirler. Yabancılara dahi agresif davranmazlar dolayısıyla bekçi köpeği olarak düşünülemez. Çok gelişmiş koku alma duyuları sayesinde av köpeği kategorisinde yer alır. Narkotik köpeği olarak eğitilmeleri de mümkün. Çatalburun cinsi kafa yapıları ile dikkat çeker. Kafalarını ikiye ayıran bir iz bulunur. Kahverengi beyaz ya da sadece kahverengi olurlar. Kısa boylu bir cinstir. Uzun boylu çatalburun olmaz kısa boylu köpeklerdir. Uzun boylu olanlarda kırma olma ihtimali yükseltir. Uzun kulakları aşağıya doğru sarkıktır ve yuvarlaktır. Göz renkleri bal sarısı veya kahverengi tonlarındadır.

Çatal Burun Karakter Yapısı

En belirgin özelliği çok duygusal oluşlarıdır. Sahiplerinin gözünün içine bakarlar. Üzgün olduğunuzda sizinle ağlayabilecek bir cins arıyorsanız çatal burun en uygun seçenek olacaktır. Çok sakindirler aynı zamanda aktiftirler ama çok gürültücü olmazlar. Bir kişiye bağlanır ve ona itaat ederler. Köpek eğitimi çatal burun İstanbul konusunda biraz bilgi sahibiyseniz kolaylıkla eğitilecek bir cinstir.

Yaşam Ortamı

Köpek Eğitimi Çatal Burun İstanbul

Apartman hayatında kolaylıkla bakılabilecek cinslerdir ancak av köpeği olmaları dolayısıyla bahçe ortamında bakılması daha uygundur.

Egzersiz İhtiyacı

Koşup oynamak, her yeri koklamak ister. Sürekli evde bakacağınız bir cins değildir. Doğayla iç içe olması faydalıdır. Evde bakılacak ise gün içerisinde sık sık çıkarılıp dolaştırılması, koşmasına ve etrafı keşfetmesine izin verilmelidir.

Çatal Burun Bakımı Nasıl Yapılır?

Tüyleri ince ve kısadır. Kaliteli bir tüy yapısına sahiptir dolayısıyla hafta da 3 kere kauçuk fırçayla taranması yeterli olacaktır.

Çatal Burun Köpek Eğitimi

Çatal Burun kolay eğitilebilir bir türdür. Sahibini asla üzmez. Verilen komutları kısa sürede algılayarak öğrenir. Ancak koku duyularının çok gelişmiş olması dolayısıyla dikkat dağınıklığı yaşayabilirler.

Çatalburun cinsine temel eğitiminikolaylıkla verebilirsiniz. Otur, kalk, Gel, yat, getir, aferin, pati ver gibi temel komutları kolaylıkla öğrenir. Onunla çalışırken yerine getirdiği her komutta ödül sistemini kullanın. Bunun için pet shoplarda kolaylıkla bulabileceğiniz ödül kemiklerini ya da en sevdiği kuru mamayı deneyebilirsiniz.

Köpek Eğitimi Çatal Burun İstanbul

Çatal Burun cinsi zeki ve uyumlu olması dolayısıyla ileri eğitimini de kendiniz verebilirsiniz. Ancak elbette temel eğitimde ki kadar kolay olmayacaktır. İleri eğitimde tasmasız olarak verilen komutları yerine getirmesi çalışılır. Eğer bu konuda yeterince başarılı olamadıysanız bir köpek eğitimi çatal burun İstanbul profesyonel olan bir eğitim merkezinden yardım alabilirsiniz. Aldığı eğitim sonucunda tasmasız olarak temel eğitimde verdiğiniz tüm komutları yerine getirir, tasmasız olarak gezdirilebilir duruma gelir. Dışarıda gezerken sizi takip eder ve dışarıdan gelecek uyarıcılara tepki vermez. Bilindiği üzere birçok köpek gezdirilirken tasmasını çekiştirir, ileri eğitim ile bu davranışlar düzeltilir. Tasmasız gezintilerde karşılaşacağınız kedi, köpek ya da diğer hayvan ya da insanlara koşma, havlama gibi sizin komutunuz dışında tepki vermez, göz temasını bozmaz.

İleri eğitimin güzel yanlarından biride köpeğinizin başkalarının verdiği yemekleri yememesidir. Ne yazık ki köpeklerin büyük kısmı başka kişiler tarafından zehirlenerek ölür. Her ne kadar köpeğinizi yalnız bırakmasınız da gezinti esnasında dahi belirli yerlere bırakılmış zehirli bir yiyeceği ya da zehir olmasa da bozuk bir yiyeceği tüketerek sağlığını kaybedebilir. İleri eğitimde köpeğinize verilecek eğitimle sizin dışınızda kimseden yiyecek almaz, herhangi bi yerde karşılaştığı yiyeceği tüketmez.

Çatal burun cinsi daha önce belirtildiği gibi yabancılarla dahi çok iyi anlaşır. İleri eğitimde yabancılara gitmemesi öğretilir. Böylece köpeğinizin çalınması söz konusu olmayacak, sizin komutlarınız dışında ki kişilerin komutlarına yanıt vermeyecektir.

EğitimNeKadarSüredeTamamlanır?

Eğer köpeğinizi eğitime göndermeye karar verdiyseniz köpek eğitimi çatal burun İstanbul için ilk akla gelen soru sevimli dostunuzdan ne kadar ayrı kalacağınız olur. Temel eğitim ve ileri eğitim davranış bozukluğu olmayan köpeklere ortalama 1 ay içerisinde verilebilmektedir. Bu süre sonunda köpeğiniz herkesi şaşırtacak ve sizi gururlandıracak kadar eğitimli ve itaatkar hale gelecektir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Çatal Burun İstanbul