köpek

Osmangazi Köpek Eğitimi

Eğitimli bir köpek sahibi olmak, hem sizlere hem de çevrenizdekilere faydalı olmaktadır. Eğitime en yatkın olan hayvan türü olarak köpekler, diğer hayvanlara göre daha itaatkâr olmaktadır. Eğitim almamış bir köpek cinsi sizlere toplum içerisinde ve ev yaşantınızda çeşitli sıkıntılar yaşatabilir. Köpeklerinize mutlaka eğitimler vermelisiniz. Eğitimi vermek adına yeterli değilseniz mutlaka profesyonel olarak eğitim veren eğitmenler ile görüşmelisiniz.

Osmangazi köpek eğitimi merkezi ile profesyonel köpek eğitimleri verilmektedir. Her ırktan köpeklere eğitimler uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

 Köpek eğitimleri nasıl verilmektedir?

Köpekler ırklarına ve cinslerine göre eğitilmektedir. Her köpek cinsinin kendine has eğitim yöntemleri bulunmaktadır. Eğitim almamış bir köpeği almak ve onu sahiplenmek zordur. Eğitim almamış olan bir köpek çevrenizdekileri ve sizleri de rahatsız edecektir. Bazı cins köpeklerin eğitimsiz olarak bakılması tehlikeli olmaktadır. Bu nedenle köpekler eğitim alabilmek için profesyonel olan eğitimciler tarafından bir dizi eğitim programlarına tabi tutulurlar. Öncelikli olarak eğitimlerin başlangıcında sahibine itaat ve lider olduğunu kabullenme eğitimi verilmektedir. Bu eğitimin süresi ise köpeklerin cinslerine göre değişmektedir. Diğer cinslere göre daha uysal olan ve genellikle süs köpeği diye tabir edilen cinslerdeki köpekler eğitim süresi olarak en az olanlardır. Yakın koruma, muhafız ve polis teşkilatlarının özellikle tercih ettiği güçlü yapılı köpek cinslerinin eğitim süreleri de uzun olmaktadır.

Köpek eğitimindeki amaç ise, sahibine sadık olması ve bazı işlerde kullanılan köpeklerin işlerinde itaatkâr olması ve istenilen işleri tam olarak yapması hedeflenmektedir. Öncelikli olarak köpeklere dur, kalk, otur gibi basit itaat emirleri hakkında eğitimler verilmektedir. Eğitimlerin yavru ilen başlamış olması da ilerleyen eğitim programlarında eğitmenlere kolaylıklar sağlamaktadır. Bu eğitimlerin ardından sahiplerine sadık olma eğitimleri verilmektedir. Köpeklerin cinslerine göre verilen bu eğitim aşamasında, köpeklerin sahiplerini lider olarak kabul etmeleri sağlanmaktadır.

Köpeklerin sahiplerinin nerede beslediklerine göre de eğitimler verilmektedir. Aile içinde birlikte yaşamak için köpek sahibi olmak istiyorsanız, özellikle aile için eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerde ise köpeklerin özellikle çocuklar ile arasındaki ilişkilerin iyi olmasına yöneliktir. Yavru iken aileden uzak tutulmadan ve çocuklar ile tanıştırılarak eğitim süreçleri de başlamış olmaktadır.

Osmangazi Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi veren uzmanlar

Profesyonel olarak Osmangazi köpek eğitimi merkezi, uzman eğitmenleri ile köpek eğitimlerinde tam başarı sağlamaktadır. Eğitmenin köpeklerden anlaması ve daha onları yavru iken eğitmeye başlaması, sahipleri açısından oldukça faydalıdır. Köpeklerin özellikle itaatleri konusunda eğitimler tam ve disiplinli olarak verilmelidir. Eğitmenler itaat eğitimlerini ise öncelikli olarak köpeklere vermektedir. Cinsleri ne olursa olsun öncelikli aldıkları itaat eğitimlerinin ardından sahiplerine özel olarak istenilen eğitim modelleri uygulanabilir. Bu eğitimler ise mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kötü niyetli olarak verilecek eğitimlerde bazı cins köpeklerin tehlikeli oldukları da görülmektedir. Hatalı eğitimler yüzünden özellikle muhafız cinsi köpekler, saldırganlık gösterebilmektedir.

Osmangazi Köpek Eğitimi

Osmangazi köpek eğitimi merkezi, verilmiş olan eğitimlerin ardından köpekleri sahibine teslim etmektedir. Sahipleri ise almış oldukları köpekleri diledikleri işlerinde kullanabilirler. İş kategorilerini ise almış oldukları eğitimler belirlemektedir. Köpeklerin eğitimler esnasında kural olarak tanıdıkları davranışları da sahiplerinin yanlarında da devam ettirmelidir. Sahipleri ise bu kuralların hala geçerli olduklarınız köpeklerine kabullendirmelidirler. Verilmiş olan eğitimleri kötü amellerde kullanmakta doğru değildir. Yaşanılması istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için özellikle güçlü yapılı köpek cinslerinde bu davranışlardan kaçınılmalıdır. Köpeklerinize vermiş olduğunuz bu eğitimler sayesinde sizlere daha sadık ve itaatkâr olmasını sağlayabilirsiniz. Bu eğitimler ile dilediğiniz köpek cinsleri ile birlikte çalışabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Osmangazi Köpek Eğitimi