Pug Köpek Eğitimi

Köpek ırkları arasında en eski ırka sahip olan Pug cinsi köpekler, genel olarak sık suratlı ve kıvrılmış kuyruklu ve yumuşak tüylü köpeklerdir. Güçlü ve kaslı köpek sınıfından olan Pug cinsi köpekler kilolarına nazaran daha kısa boyludurlar. Köken olarak Çin den gelmelidir. Bünye olarak hastalıklara çok çabuk yakalanabilen Pug cinsi köpekler de solunum yolu rahatsızlıkları en sık görülen hastalıklarıdır. Bunun yanı sıra obezite hastalığı da çok sık görülmektedir. Pug cinsi köpekler sürekli olarak egzersiz yapmalıdırlar. Sürekli yürüyüşler ve hareketler ile obezite hastalığından uzak kalabilirler.

Genel Karakter Özellikleri

Pug cinsi köpekler, sahiplerine oldukça sadık ve sevecen davranırlar. Bu yönleri sayesinde ev içerisinde aile bireyleri ile birlikte yaşayabilirler. Genel olarak ailelerin tercih etmiş olduğu Pug cinsi köpekler, kimileri tarafından süs köpeği olarak ta tercih edilmektedir. Pug cinsi köpekler oyun oynamayı çok severler. Asık suratlı olmasına karşın oldukça sevecen ve heyecanlı bir yapıları bulunmaktadır. Pug cinsi köpeklerin en büyük özellikleri ise bekçi olmalarıdır. Sürekli olarak işe adapte oldukları için yersiz havlamaları da olmaktadır. Beslenmelerine çok dikkat edilmelidir. Kilo alma özellikleri olduğundan, yemek vakitleri özel olarak belirlenmelidir. Kilolarına uygun oranlarda mamalar verilmelidir. Yeme alışkanlığı vermediğiniz zamanlarda ölçüsüz olarak yemeye devam ederler. Verilebilecek eğitimler arasında yemek, aile içi yaşam ve itaat eğitimleri bulunmaktadır.

 

Pug cinsi köpeklere eğitim

Pug köpek eğitimi, uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Sizlerin Pug cinsi köpeklere verebileceği eğitimler sınırlı olmaktadır. Hatalı olarak eğitimler verilmesi de, Pug cinsi köpekler için hastalık ve davranış bozukluklarına neden olmaktadır. Profesyonel olarak köpek eğitimi veren ve kadrosunda uzman eğitmenlerin olduğu firmalar ile görüşerek, gerekli olan eğitimleri verebilirsiniz. Pug cinsi köpeklerin eğitimleri diğer köpeklere göre daha zordur. İnatçı yapıları nedeni ile eğitimler hemen cevap vermeyebilirler.

İnatçı olmalarına rağmen zeki ve yaratıcı bir akla sahip olmaları nedeni ile eğitimlerin sürekli tekrar edilmesine gerek kalmamaktadır. Pug cinsi köpeklerde eğitimler genel olarak 6 aylık yavru iken başlamaktadır. Öncelikli olarak Pug cinsi köpeklere itaat eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimlerden sonra ileri düzey eğitimler gelmektedir. Pug cinsi köpekleriniz eğer evinizde sizinle beraber yaşayacak ise aile içi bazı eğitimler verilmektedir. Aile içi çeşitli aktiviteler, oyunlar ve özellikle çocuklara karşı eğitimler verilmektedir. Aile içerisindeki oyunlar ise bu cins köpeklerin en çok sevdiği tekniklerdir.

Pug Köpek Eğitimi

Pug Köpek Eğitimi

Pug köpek eğitimi verilirken ona karşı sert olunmamalıdır. Sabır isteyen eğitim süreçlerinde köpeğin oldukça sakin ve kararlı bir tutum sergilenmelidir. Sert tavırlar ve yapılmaması gereken davranışlar köpeğin yapısında bulunan duygusallığı nedeni ile sizlere küsebilir. Eğitimlerde dikkat edilmesi gereken konular arasında, anlayamadığınız bir konuyu köpeğinize vermektir. Eğitim esnasında sizlerin tam olarak anlayamadığı ve kavrayamadığı konuları zorla ona öğretmek köpekte farklı sorunlar ortaya çıkaracaktır. Pug cinsi köpeklere sert tavırlar ile hatalı eğitimler verebilirsiniz. Bu davranışlar ise köpeğiniz de farklı tepkilere neden olacaktır. Davranış bozuklukları nedeni ile aile içerisinde uyulması gereken kuralları çiğner, farklı davranışlar ile sizleri ve çevrenizdekileri rahatsız ederler. Sürekli havlama, sürekli yeme ve tuvalet gibi ihtiyaçlarını ulu orta yapabilirler. Eğitimleri kendiniz vermek istiyorsanız, sabırlı ve sakin olmalısınız. Eğitim konusunda kendine tam güveniniz yok ise profesyonel olarak eğitim veren ve uzman olan ekipler tarafından eğitimleri verdirebilirsiniz. Uzman eğitmenlerden alacakları eğitimlerden sonra sizlerin de bu kuralları devam ettirmeniz gerekmektedir. Kurallardan taviz vermeden ve köpeğinize sert tavırlar almadan birlikte yaşayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pug Köpek Eğitimi