köpek

Yeniköy Köpek Eğitimi

İnsanların hayatında önemli bir yere sahip olan köpekler, bazen kişinin yalnızlığını paylaşan bir dost, bazen çocuğunuz için sevimli bir oyun arkadaşı, kimi zaman birer yardımcı olarak insanlar ile iç içe yaşar duruma geldiler. Bu köpeklerle zaman geçirmek, iletişim halinde olmak insanlar için oldukça keyifli olmakla beraber büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Kendi doğal ortamından uzaklaşıp kent hayatına geçen bu köpeklerin sosyal yaşama ve insanlarla beraber yaşayacağı mekana ayak uydurmaları ancak bir eğitim ile mümkün olabilir. Bu eğitimler alanında uzman kişilerce yapıldığı zaman oldukça başarılı oluyor. Yeniköy Köpek Eğitimi bu alanda ihtiyaç duyan köpek sahiplerine istenilen düzeyde eğitimler veriyor.

Yeniköy Köpek Eğitimi Anlayışı

Çok eski zamanlarda tüm köpek eğitimlerinde istenilen sonuca varmak için fiziksel cezaya dayalı eğitimler verilirdi. Günümüz çağında şiddete dayalı eğitimlerin hayvana eziyet etmekten başka hiçbir işe yaramadığı, hiçbir canlı türü için eğitimde şiddetin yeri olmadığı, sevgi ile yaklaşılan eğitimlerde çok daha net ve kısa sürede sonuçlar alındığı kanıtlanmış durumdadır. Günümüz çağında sosyoloji, psikoloji ve eğitim anlayışları hayvan haklarını savunan düşünceler geliştirmiş ve buna istinaden tüm canlıların eğitiminde olması gerektiği gibi köpek eğitiminin de pozitif eğitim anlayışı ile olması gerektiği konusunda hemfikir olmuşlardır. Yeniköy Köpek Eğitimi personeli pozitif eğitim anlayışının bilinciyle hareket ederek köpeklere sevgiyle yaklaşır.

Köpek Neden Eğitilmelidir?

Yeniköy Köpek Eğitimi

Yeniköy Köpek Eğitiminde ilk olarak itaat eğitimi programı uygulanır. Bu program ile köpeğin istenilen davranışları sergilemesi amaçlanır. Eğitimin başarılı olmasında köpek yaşının önemli olduğunu belirtmek gerekir. Yavru köpekler henüz karakteri oluşmadığı için verilecek eğitime daha açık olur. İtaat eğitimini alan bir köpek kazandığı otur, kalk, yat, getir tarzındaki emir direktifleri ile sahibine itaat etmeyi öğrenir ve bu köpek sahibinin köpek ile yaşamını oldukça kolaylaştırır. Köpekler aldığı itaat eğitimi ile birlikte sosyalleşmeyi ve bulundukları ortama uyum sağlamayı da öğrenirler. Köpeğin dikkatini dağıtabilecek birçok dış etken köpeğin agresif olmasına neden olabilir. Eğitimli köpekler bu negatif etkenlerden etkilenmemeyi öğrenmiş olurlar ve kazandıkları bu özellik sayesinde alışagelmiş durumların dışında nasıl davranacaklarını çok iyi bilirler. Böylece köpek sahibi köpeğini gezdireceği zaman aldığı eğitim sayesinde kontrol altında olduğunu bilir ve gezinin tadını çıkarır. Yeniköy Köpek Eğitimi çerçevesinde köpeklere uygulanan bu eğitimler sayesinde birçok köpek sahibinin sorumlulukları üzerinden alınmış olur.

Köpek İle Köpek Sahibi Arasındaki Bağın Önemi

Yeniköy Köpek Eğitimi köpek sahibinin de köpek eğitimi konusunda bilinçli olması düşüncesini savunur. Köpeğin olumsuz bir davranışı üzerine eğitim anlayışına uymayan yanlış bir tepki verebilecek köpek sahibinin köpek üzerinde ters etkiler yaratabileceğini bilir. Bu anlayış içinde olan Yeniköy Köpek Eğitimi Merkezi eğitmenleri köpek ile sahibi arasında iyi bir bağ oluşturmak için eğitimler düzenler. Köpek sahibine konu hakkında detaylı bilgiler verilerek uygulamalı olarak yönlendirmeler yapılır. Bu eğitim esnasında köpek sahibinin sabırlı ve anlayışlı olması beklenir. Bir yandan köpek eğitimi sağlanırken diğer yandan köpek sahibi olası durumlarda nasıl davranacağına dair eğitime tabi tutulur. Eğitim sona erdiğinde gerek köpek gerek ise köpek sahibi artık nasıl davranacaklarını bilir. Ve birbirlerine ve çevreye ayak uydurmakta zorluk yaşamazlar.

Yeniköy Köpek Eğitimi

Arzu eden köpek sahiplerine Yeniköy Köpek Eğitimi Merkezi yerinde köpek eğitimi de veriyor. Eğitimli uzmanlar eşliğinde köpeğin yaşadığı mekanda eğitim verdirmek isteyen köpek sahipleri kurum ile irtibata geçerek bu doğrultudaki taleplerini dile getirebilirler. Gerekli analizler yapıldıktan sonra anlaşma sağlandığı taktirde kurum tarafından gelen uzman eğitimci köpek sahibinin ihtiyaç duyduğu yönde seanslar şeklinde eğitimi verir

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yeniköy Köpek Eğitimi