köpek

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler; küçük, iri, saldırgan, uyumlu, sevimli ya da bazen ürkütücü görünümlere ve de farklı karakterlere sahiptirler. Karakterleri ya da görüntüleri her nasıl olursa olsun, uzun yıllar boyunca sahiplerinin yanından ayrılmak istemezler. Onlar bazen bir dost, bazen bir avcı, bazen de bir bekçi olarak sahiplerinin yanında durular. Çocukların arkadaşı, engellilerin yoldaşı ve hastaların bakıcısı görevindeki can dostları, hayatta aktif bir görev alırlar. Bir köpek sahiplenmeye karar veren kişiler, can dostları ile yaşarken bazı zorluklarla karşılaşırlar. Bunları baştan bilerek, onlarla yaşamak gerekir. Daha önce hiç köpek beslememiş olmak, onların eğitim sürecinde sıkıntılı bir dönem yaşamaya sebep olabilir. Köpek sahibi olmadan önce, bir köpek eğitimine ihtiyaç olduğunu bilmek gerekir. Her birey, farklı nedenlerle köpeklere ihtiyaç duyar. Öncelikle; bir arkadaş, bir avcı ya da bir bekçi köpeği arasındaki farkları anlamak şarttır. İstenilen türün tespiti doğru şekilde yapılıp, köpeğe sunulacak yaşam düzgün bir şekilde değerlendirilir. Adalar Köpek Eğitim Çiftliği; profesyonel anlamda, diğer kaliteli eğitim çiftlikleri gibi faaliyet sürdürür.

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği’nde Eğitim Dönemi

İhtiyaçlar ve bulunulacak ortam, köpek eğitmeni ile birlikte değerlendirilir ve sahip olunan en doğru köpek ırkına karar verilir. Ayrıca eğitmenle beraber; köpeğin ihtiyacı olan eğitim yöntemleri ve zamanları hakkında da konuşmak, doğru bir eğilimdir. Adalar Köpek Eğitim Çiftliği’nde eğitmenler, bu konuda çok alakalı davranırlar. Köpek eğitimleri; köpek sahibi eğitimi, pozitif eğitim, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi farklı tarzlarda eğitimlerden meydana gelir. Köpeklerin eğitimleri, birkaç aylıkken başlanır. Köpek sahipleri; onları eğitirken bazı zorluklarla karşılaştığından dolayı, profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarlar. Eğitim doğru zamanda başlandığı takdirde, işe yarar.

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği, bu konuda çok hassas olunması gerektiğini vurgular. Yavru köpekler, eğitim konusunda çok hızlı bir ilerleme kaydederler. Yavru köpekler, eğitime olabildiğince çabuk başlarlar. Özellikle tuvalet eğitiminde, zaman kaybedilmez. Aşıları biter bitmez de, tasma ile eğitime geçilir. Saldırgan tavırların olmaması için, köpeğin sahibini tanıması ve ona uygun hareket etmesi şarttır. Eğitimler, sırf bunla sınırlı değildir. Adalar Köpek Çiftliği, ergen yavru köpek psikolojisi ve yavru köpeğin sosyalleşmesi hakkında da, eğitmenleri ile büyük destek sağlar. Bir köpekle huzur içinde yaşamak; tuvalet eğitimlerinin yanında, profesyonel bir ekip içerisinde itaat emirleri almış olmasını gerektirir.

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği Yapısı

‘ Yürü ‘ komutu sayesinde, köpekler sahibinin yanında yürürler. Bu komuttan eğitim almış bir köpek, dışardaki unsurlardan etkilenmeden sahibinin emirlerine itaat eder. Köpek, sahibinin hemen yanında yürümeyi öğrenir. Köpek etraftaki uyarıcılar ne kadar cazip olursa olsun, sahibi ile etrafına bakmadan yürür. Bir köpekle güvenli yürümenin en güzeli yolu da, söz dinlemesidir. ‘ Otur ‘ komutunda da, köpek ikinci emre kadar oturur. Bu emir; köpeklerden çekinen kişilere, güven sağlamak açısından gereklidir. Bu komutun öğrenilmesi şarttır. ‘ Gel ‘ komutu, dış ortamda serbest dolaşan köpeklere verilir ve etrafta rahatsızlık veren herhangi bir koşuldan, kurtulmayı sağlayan bir eğitimdir. ‘ Bekle ‘ komutu otur komutundan çok farklı değildir. Bunun haricinde; ‘ Yat ‘ komutu da, köpeklerin emirleri dinlemesinde ve beklemesinde çok büyük önem taşır.

Bu komutlara, günlük hayatta çok sık ihtiyaç duyulur. Köpeklerden çekinen kişilere ya da köpeklerden uzak kalınması gereken durumlarda, sahibini bekleme anlamına gelirler. Adalar Köpek Eğitim Çiftliği içerisinde; uyumlu ve huzurlu bir köpekle uzun yıllar güvenli yaşamak, uzman eğitim kadrosu ile çözüm bulur. Çiftliğin profesyonel yetkilileri, eğitimler konusunda çok dikkatli davranırlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği