köpek

Ataşehir Köpek Pansiyonu

Köpek sahibi olan birçok kişi köpeklerinin bakım ve eğitimlerine büyük önem veriyorlar. İnsanlara dostlukları ile bilinen köpekler almış oldukları bakım ve eğitimler neticesinde daha bakımlı ve daha temiz olmalarının yanı sıra eğitimli olmaları ile birlikte sahiplerine karşı daha itaatkar oluyorlar. Bu konuda hizmet verenataşehir köpek pansiyonu köpeklerin bakım ve temizliklerinin yanı sıra eğitimleri konusunda da deneyimli eğitimcileri ile hizmet sunuyor. Köpek bakım ve eğitimleri konusunda belli bir tecrübesi olmayan köpek sahipleri ataşehir köpek pansiyonundan destek alarak köpeklerinin bakım ve eğitimleri konusunda daha bilinçli hareket edebiliyorlar. Ataşehir köpek pansiyonu bu hizmetlerin yanı sıra köpek sahiplerinin tatil ya da iş seyahati için bir süre başka yere gitmeleri gerektiği durumlarda köpeklerin bakımlarını üstleniyor.

Ataşehir Köpek Pansiyonu

Ataşehir Köpek Pansiyonun Hizmetleri

Köpekleri konusunda bakım ve eğitim konusunda destek ihtiyacı olan köpek sahipleri köpeklerin bakım ve eğitimleri için ataşehir köpek pansiyonunu aradıklarında ataşehir köpek pansiyonu gerekli adres bilgilerini alarak köpeklerin bulunduğu adrese gider. Köpek eğitim ve bakım uzmanları köpek sahipleri ile belirli bir süre ön görüşme yaparlar. Köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda istenilen hizmetler konusunda görüşme yapılarak köpekler eğitim ve bakım uzmanları tarafından alınarak ataşehir köpek pansiyonuna getirirler. Öncelikle köpeklerin boy ve kilo ölçümleri yapılır. Köpeklerin gerekli bakım ve eğitimleri konusunda ölçümler yapılarak eksik olan konular belirlenir. Ataşehir köpek pansiyonu barındırdığı tüm köpekleri ırk ırk ayırarak bakım ve eğitimlerini bu şekilde verirler. Çünkü köpek ırkları arasında her ırk tüm ırklar ile anlaşamayabiliyor. Bu nedenle köpeklerin benzer ırklar ile bir arada bulunması hem onları huzurlu olmasını hem de sosyalleşmesini sağlıyor.

Köpeklerin Beslenmeleri

Ataşehir köpek pansiyonu köpek sahiplerinin köpekleri için kullanmış oldukları mamaları da köpekleri teslim alırken yanlarında alırlar. Çünkü köpeklerin beslenmelerinin değişmemesi sağlıkları açısından çok önemlidir. Köpeklerdeki beslenme değişikliği tüylerinin dökülmesine, halsizleşmelerine ve mide enfeksiyonu geçirmelerine neden oluyor. Bu nedenle ataşehir köpek pansiyonu köpeklerin rutin mamalarından vazgeçmemeleri içi mamaları da köpekleri ile birlikte teslim alıyorlar. Köpeklerin bakımları ataşehir köpek pansiyonu uzman görevlileri tarafından yerine getiriliyor. Köpeklerin beslenme, oyun ve bakım hizmetleri günün belirli saatlerinde yapıldığı gibi aynı zamanda sosyalleşmeleri açısından da belirli aktiviteler yapılıyor.

Ataşehir Köpek Pansiyonu

Ataşehir köpek pansiyonu köpek sahiplerinin talepleri doğrultusunda köpeklere eğitim hizmetleri de veriyor. Öncelikle uzman köpek eğitmeni tarafından köpeklerin eğitim konusunda hangi aşamada oldukları tespit ediliyor. Eğer ki eğitim konusunda eksiği fazla olan köpek varsa bu köpekler uzman eğitmen tarafından temel itaat eğitimi veriliyor. Temel itaat eğitiminde temel komutlar olan otur, kalk, yürü, bekle ve yat gibi komutların bir tasma ya da kayış yardımı ile verilerek öğretilmesidir. Bu eğitimlerin toplam süresi normal şartlar altında 1 aydır. 1 Aylık eğitim neticesinde başarı gösteren köpekler bir üt eğitim olan ileri itaat eğitime geçiyorlar.

Başarı gösteremeyen köpekler ise temel itaat eğitimini yeniden alarak eksikliklerini tamamlıyorlar. İleri itaat eğitiminde köpekler temel itaat eğitiminde olduğu gibi tasma ve kayış yardımı almadan temel komutlar olan otur, kalk, bekle, yürü ve koş gibi komutları öğrenirler. Bu komutlar köpeklere işaret ile ya da sesleniş ile öğretilir. Bu eğitimlerin de süresi 1 aydır. Bu eğitimin sonunda başarı gösteren köpeklere ataşehir köpek pansiyonu tarafından sertifika veriliyor. Hangi eğitim olursa olsun bir köpek temel itaat eğitimini almadan başarılı olamıyor. Bu nedenle temel itaat eğitimi köpekler için oldukça önemlidir.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ataşehir Köpek Pansiyonu