köpek

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler insan hayatında önemli bir yerdedirler. Köpekler için uygun olan şeyler onların fiziksel görünümü ve onlar için uyarlanan hayattır. Köpekler gerçekte uysal hayvanlardır onlar olmasa bazı insanlar için boş hale dönüşebilir insan hayatında günde bir insan bir köpeğe sadece yarım ekmek verse çoğu köpek hayta kalabilir. Önceden köpekler için uygun olmayan bazı hareketler insanlar tarafından kışkırtılırsa bunlar insanlar için kötü olabilir. Bir felsefeci olan platona göre yani bir sözünde şöyle geçmektedir’ Bir köpeğin ruh hali filozofun aklı gibidir’ demiştir.

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi

Dalmaçya da olan köpekler doğuştan beyaz renkte olurlar daha sonra büyüdükleri yaşta kürkleri üzerinde siyah renkler çıkmaktadır. İran’da evcil hayvan besleme veya barındırmak yasaktır aksi takdirde para cezasına çarptırılır. Bir köpek en fazla 29 yıl yaşamıştır. Köpekler insan aklına uydurulursa bir bebek aklı olan 2 veya 3 yaşında bir bebeği andırır. Köpekler arsındaki en büyük fark ırk ve cins farkıdır. Her köpek birbirine benzemezdir. Köpekler havadaki mikroorganizmalı koklamak için burunları önleri ıslaktı. Bir insanın nasıl parmak izi farklıysa bir köpeğinde burun izin her köpeğe göre değişkenlik gösterir. Eğer bir köpeği sahibi sallayarak büyütüyorsa o köpek sahibini bir mil öteden kokusunu alabilir. Köpekler biraz veya birkaç tane kuru üzüm yediklerinde böbrek bozukluklarında hastalanmaya yol açabilir. Dünyada yaklaşık 400 miçon köpek olduğu biliniyor. Bu kadar köpeklerden bahsettiğimize göre biraz detaya inelim. Köpeklerin yiyebileceği sebzeler ve meyveler.

Elma

Elmayı bir köpek rahatlıkla yiyebilir. İçersinde bulunan vitaminler ona mükemmel bir enerji katacaktır. Elma yerse oldukça sağlıklı beslenmiş olacaktır. Protein seviyesi düşük olduğundan elma yiyebilir. Eğer bir köpek elma yemek istiyorsa çekirdekleri kesinlikle ayırmanız gerek.

Muz

Köpekler muz yiyebilir. Çünkü muz son derece kalorisi düşük bir meyvedir ve muzun köpeğe faydasından çok zararı yoktur. Muz sayesinde köpeklere kendini doymuş ve zinde hissedebilir. Ve muzun içinde buladurduğu potasyum ve bakır gibi birçok element köpeklere mükemmel bir direnç verebilir.

Karpuz

Köpekler karpuz yiyebilir. Karpuzun içinde bulunan vitaminler sayesinde köpekler karpuzu rahatlıkla yiyebilir. Faka bir köpek karpuz yerken kesinlikler çekirdeği çıkartılmış olması gerekmektedir aksi takdirde çekirdekler köpeğe zarar verebilir. Karpuzun yüzde 92 su olduğundan köpeklere mükemmel bir şekilde su ihtilaçlarını karşılayabilir.

Üzüm

Köpekler asla ve asla üzüm yiyemezlerdir. Üzüm köpeklerin ölmelerine sebebe olan bir meyvedir. Köpeğiniz cinsiyeti, cinsi ve ırkının hiç önemi yoktur dünyada bulunan hiçbir köpek üzüm yemelidir. Üzüm köpeklerin böbrek sorunlarının neden olmasına yol açar.

Çilek

Köpekleriniz çilek rahatlıkla yiyebilir. Köpek sahiplerine çilek tavsiye adiler. Çilek sayesinde içinde bulunan c vitaminleri oldukça bir tat veriri ve köpeğinizin mutlu olmasına yol açar.

Portakal

Küçük köpekler posalın yarıcıdan daha az yiyebilir, yetişkin bir köpek ise tam bir portakal yiyebilir. Veteriner hekim danışmanlığı altında köpeğinize rahatlıkla portakal verebilirsiniz. Portakalın içinde bulunan c vitamini köpeğinize mükemmel bir enerji getirebilir.

Domates

Köpekleriniz domates yiyemez. Çünkü domatesin kabuklarında bulunan sol âline verilen madde köpeklere zarar verebilir. Aslında köpeklere domates soyulmuş bir şekilde öneriliyor. Köpekler bu sayede Domates yiyebilirler.

Avcılar Köpek Eğitim merkezi artık bunu gerçekleştirmiştir. Bu eğitim merkezi köpeklerinize eşsiz bir yaşam sunuyor. Bu eğitimde köpeklerin her bakımı yapılıyor. Köpeklerinize özel odalar ve özel yatılar sunuluyor. Köpeklerinize özel bakımlar tüy tıraşı gibi bütün bakımları yapılıyor. Bu gibi merkezlerde parkurlar sayesinde köpekleriniz hem eğlenerek hem de kendi egzersizini yapma imkanı buluyor. Bu otelde köpeklerinize takdire şayan bir eğitim veriliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Avcılar Köpek Eğitim Merkezi