köpek

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Birçok insan içerisinde hayvan sevgisini barındırır. Özellikle çocuklar hayvanlara karşı ayrı bir ilgi gösterirler. Hepimizin çocukluğunda bir hayvan beslemek istediği hatta beslediği dönemler olmuştur. Ancak ailelerimiz bizler kadar istekli olmadığından hepimiz bu arzumuzu gerçekleştirememişizdir. Bazı şanslı olanlarımız ise daha doğduklarında ailelerinin ferdi olan evcil hayvanlar ile tanışmışlardır.

Bir çocuğun karşılık beklemeden ve tamamen gerçek duygularla sevgi beslediği hayvanlar, belki de bunu anladıkları için çocuklara karşı ayrı bir ilgi gösterirler. Hırçın görünen bir hayvan bile bir çocuğa karşı alışılmadık bir sakinlik gösterebilir. Birçok insan çocukluklarında gelişen bu hayvan sevgisini, ilelebet sürdürmeye gayret ederler ve geniş bir aileleri de olsa, yalnız da yaşasalar bir hayvan sahiplenirler.

Evcil hayvan besleyen birçok insan tercihini köpeklerden yana kullanmaktadırlar. Köpekler bilindiği gibi tam bir sadakat örneğidirler ve tam bir insan dostudurlar. Birçok kişi köpeklerdeki bu özelliğin sonradan kazanılmadığını, henüz yeni doğmuş yavru köpeklerin bile bu özelliği sergilediğini söylerler. Bu sebeple en çok tercih edilen hayvan köpeklerdir. Onlarla beraber yaşayan insanlar, hayatlarının hiç bir anında onları yanlarından ayırmak istemezler. Ancak bu birlikteliğin uzun sürmesi için hayvan sahiplerinin üzerine düşen birçok iş bulunmaktadır.

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Yavru köpeğinizi henüz evinize getirmeden, evinizde ona ayıracağınız yaşam alanını planlamanız gerekmekte. Onun nerede uyuyacağını, yemeğini nerede yiyeceğini, tuvaletini nereye yapacağını önceden belirleyip hazırlamanız gerekmekte. Bu hazırlığın yanında köpek bakımı ile ilgili temel bilgileri de öğrenmeniz oldukça işinize yarayacaktır. Köpeğinizi sahiplendikten sonra ilk iş onu bir veterinere götürüp kontrol ettirmeli, hem onun hem de sizin sağlığınız için yapılması gereken aşıların takvimini belirlemeli ve bakım hakkında bazı tavsiyeler almalısınız.

Köpek bakımında beslenme oldukça önemlidir. Seçeceğiniz mamayı, köpeğinizin yaşına, cinsine, kilosuna ve o anki sağlık durumuna göre belirlemeniz gerekmektedir. Günlük vereceğiniz öğün miktarı ve kalori miktarı oldukça önemlidir. Birçok insan köpeği kilolu iken daha güzel bir görünüme sahip olduğunu söyleyip önemsemez ancak köpeklerde de obezite oldukça önemlidir sorundur.

Beslenme dışında en önemli iş köpeğin eğitilmesidir. Köpeğinizin alacağı iyi bir eğitim hayat boyu sizi her ortamda düzgün bir şekilde temsil etmesini sağlar. Eğitimleri internetten araştırıp ya da bir uzmanından yardım alıp kendiniz verebileceğiniz gibi çevrenizde bulunan bir eğitim merkezinde de uygulatabilirsiniz. Oturduğunuz yere yakın bir merkez bulabilirsiniz. Örneğin; Kağıthane’de yaşıyorsanız, Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi yazıp arattığınızda kendinize uygun bir merkez bulabilirsiniz. Köpeğinize verilmesi gereken ilk eğitim tuvalet eğitimidir. Öncelikle onun tuvaletini evin içindeki bir yere mi yoksa dışarıya mı yapacağına karar vermeniz gerekmektedir. Bu eğitim köpeğiniz henüz küçük bir yavruyken de verilebilir.

Sonraki adımda ise temel itaat eğitimi verilmelidir. Bu eğitim ise köpeğinizin hayatı boyunca alacağı eğitimlerin temelini oluşturmaktadır. İyi bir temel itaat eğitimi köpeğinizin sizi hiçbir ortamda sıkıntıya sokmamasına ve size tam bir itaat sağlamasına yardımcı olacaktır. Bu eğitimde köpeğiniz; yat, kalk, otur, bekle, hayır gibi temel bazı komutları öğrenecektir. İyi bir eğitim sonrası tamamen otoriteniz altına girmiş olacaktır.

Temel itaat eğitimi sonrası olmazsa olmaz eğitimlerden birisi de ileri itaat eğitimidir. Bu eğitim sonrası da köpeğiniz, siz hemen yanında değil de biraz ilerde bile olsanız sizin sözünüzü dinleyecektir. Bulunduğu ortam gürültülü ya da dikkatini dağıtıcı olsa bile o bu ortamda sizi duyup komutunuzu yerine getirecektir. İleri itaat eğitiminden sonra da köpeğinizin türüne göre; koruma eğitimi, sosyalleşme eğitimi ve yarışma eğitimleri de verilebilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi