Çekmeköy Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi denildiği zaman akla ilk gelen eğitim merkezlerinden olan Çekmeköy Köpek Eğitimi merkezi, köpeğinizin cinsi ve yaşı ne olursa olsun eğitim vermektedir. Kısa süre içerisinde tamamladığı eğitim ile köpeğiniz, tuvalet, komutlara uyma ve cinsinin gerektirdiği tüm özellikleri yakalamış olur.

Av Köpeği Eğitimleri

Çekmeköy Köpek Eğitimi

Nerede ise insanlık tarihi ile yaşıt olan avcılık; günümüzde de bir hobi olarak devam etmekte ve dünya üzerinde binlerce kişi tarafından icra edilmektedir. Avcılıkta gerekli ekip ve ekipmanın yanı sıra köpeklerin de rolü oldukça büyüktür. İyi bir ırk av köpeği, almış olduğu doğru bir eğitim sayesinde genlerinden gelen koku alma yeteneklerini daha iyi ortaya çıkarabilir. Bunun yanı sıra koku alma duyusunun yanı sıra ferma denilen avın yerini bildirme hareketleri, avın yerinden çıkarılması için gereken komutları algılama ve vurulan avın getirilmesi konularında eğitimli olan bir köpek; avcının en büyük dostu ve zevkleri arasında yer alır. Aynı zamanda tatlı bir rekabet alanı da olan avcılıkta köpeği iyi eğitim almış bir avcının diğer avcılardan bir adım önde olacağı da su götürmez bir gerçektir.

Sürü Köpeği Eğitimleri Sürü köpekleri, tam bir görev ve sadakat hayvanı olarak yetiştirilmelidir. İyi eğitim almış bir sürü köpeği, korumalığını yapmış olduğu sürünün yönlendirilmesi ve dışarıdan gelebilecek tüm tehditlere karşı korunmasında başrol oynamaktadır. Bilindiği üzere sürüler çoğu zaman vahşi hayvanların saldırılarına uğramakta ve bu durum maddi ve manevi zararları da beraberinde getirmektedir. Eğitimli bir sürü köpeği sahibinden aldığı komutları ve sürü yönlendirmesini yerine getirmenin yanı sıra vahşi hayvanlar ile mücadele etmeyi de öğrenmelidir. Zaten genlerinde bulunan bu mücadele yetisi ile eğitim birleştirildiğinde sürüler her zaman olduğundan daha güvende olacaktır. Bu durum da sürü sahibinin olası muhtemel zararlar ile karşılaşmasının önüne geçecektir.

Çekmeköy Köpek Eğitimi

Evde Bakılan Köpeklerin Eğitimi Şehir yaşantısı ve hayvan sevgisinin bir arada bulunduğu durumlarda evlerde köpek beslenmektedir. Köpekler, aslına bakıldığında kapalı mekanlara uygun hayvanlar değillerdir ve geniş alanlarda aynı zamanda açık alanlarda yaşamayı severler. Bunun yanı sıra evlerde bakılabilen ve sorun yaratmayan köpek cinsleri de bulunmaktadır. Oldukça zeki ve ev yaşamına kolaylıkla entegre olabilen bu köpekler, aynı zamanda tuvalet, komutları yerine getirme, yatma ve aynı zamanda derdini bir nebze de olsa anlatabilme yetilerine sahip olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda ev içerisinde bulunan eşyalara zarar vermeme yetisi de kazandırılan köpekler, sahiplerini olası muhtemel büyük hasarlı kazalardan korumaktadır. Bu şekilde aldıkları eğitim ile dışarı çıkma isteklerini, tuvalete gitme isteklerini, acıktıklarını ve daha birçok isteğini aldığı eğitim sayesinde sahibine aktarabilen köpekler; hem kendileri hem de sahipleri için yaşamı daha kolay hale getirmiş olacaktır.

Görüldüğü üzere insanlık tarihinden beri ehlileştirildiği ilk zamandan itibaren insanların en yakın dostu ve yardımcılarından olan köpekler; yeni geliştirilen eğitim ve ödüllendirme teknikleri sayesinde artık daha anlaşılır ve daha çok alanda yardımcı olabilmektedir. Çekmeköy Köpek Eğitimi Merkezinde birçok eğitimden geçen köpekler, yaşama alanlarına ve görevleri uyarınca da daha aktif olmaktadır. Sahibinin komutlarından anlayan ve aynı zamanda anlatmak istediklerini işaretleri ile anlatabilme yetisine sahip olan köpekler hem ev içi yaşantıya hem de farklı yaşam alanlarında sahipleri ve diğer insanlar ile uyum içerisinde yaşamayı öğrenmektedir.

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi, yalnızca İstanbul özelinde hizmet veren bir kurum olmayıp, ihtiyaç duyulduğu takdirde tüm Türkiye genelinde hizmet sağlamaktadır. Özel donanımlı araçlar ile alınan köpeğiniz merkezimize getirilip aldıkları eğitimin ardından tekrar adresinize teslim edilmektedir.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER