köpek

En iyi Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler eğitim konusunda hassas canlılardır. Eğitimleri bile kendi içlerinde birçok farklı dalda incelenmektedir. Eğitimler konusunda her daim yapılması gereken ilk davranış köpeğinizin bir şekilde profesyonel bir destek alarak itaat eğitimlerinin yapılmasıdır. Kimi eğitmen köpekleri kendi sahiplerinin yanında eğitse de kimi eğitmen ise köpeklerini bir çiftlik yardımı ile uzun süre belirli gün ve saatler arasında sahibinden ayırarak eğitir. Bu durumda sizin içinize hangisi daha çok siniyor ise o yöntemi seçmeniz gerekir.

En iyi köpek eğitim merkezi isimleri nelerdir?

Eğitime göndereceğiniz bütçeniz ve siz hazırsınız fakat En iyi Köpek Eğitim Merkezi olanları arasında karar veremediğiniz bu günlerde profesyonel isimlerden bahsedeceğiz. kuruluşlardır.

Bu kuruluşlar içerisinde kararsız kalabileceğiniz zamanlarda gelecek bir miktar bütçenizi de hesaba katarak tıpkı bir küçük çocuğu anaokullarında gezdirmeye çıkartmak gibi sizde bu eğitim yerlerini gezerken yanınıza sevimli dostunuzu da almanız gerekir. Köpeğiniz ile gezip onunda belki bir miktar beğenebileceği; aynı zaman da köpeğinizin bu durumda hangi eğitim merkezinde daha huzurlu bir şekilde herhangi bir sorun olmadan eğitim alacağının kararını verebilmeniz mümkündür.

Köpek eğitiminde neler yapılıyor?

Öncelikle itaat eğitimi ile başlayan köpek eğitimi amacı disiplin, terbiye, doğru iletişim ve aynı zaman da liderlik bütünlüğü anlamına gelmektedir. Zamanında doğru düzgün bir şekilde verilen itaat ve köpeğin eğitim açısından sistematik olarak bir düzen içerisinde taşları doğru oturtmasının ve tüm liderleri bir branş eğitimlerini rahat alabilmesini sağlamaktadır. Bu eğitimin eksikliği ise ileride yapılacak olan her çalışmalar da zorluk yaratacak şekilde; belki köpekler de görülen ve olası oluşabilecek davranış bozukluklarının başlıca sebepleridir.Eğitimler yaklaşık olarak 4 hafta sürmektedir. Sizin tercihiniz ile isterseniz eğitim okullarına giderek isterseniz pansiyon tarzında bu eğitimi alarak ya da kendi evinizde bu eğitimi köpeğinize aldırmanız mümkündür.

En iyi Köpek Eğitim Merkezi

En iyi Köpek Eğitim Merkezi

Yaklaşık olarak 4 hafta süren bu eğitimin siz ve köpeğinizin gidişatına göre uzayıp kısalabileceğini de unutmayınız. Bu eğitim programı temel komutlar; Sola dön sağa dön sevk kayışı ile çekilmeden yürümesi beklemesi otur gel dolaş gibi bir çok terimi kavraması açısından oldukça önemlidir. Düzeltme komutları ise öğreneceği hayır bırak ayrıl gibi birçok kelimedir. İstenmeyen sizin ve çevrenizdeki insanların köpeğiniz de olmasını istemediğiniz davranışların düzetilmesi konusunda destek; örneğin kazma, ısırma, kemirme, atlama gibi birçok hareket gibi temel hareketlerdir.

Köpeğinizin belirli bir yaşta eğitim alması konusunda herhangi bir açıklama yapmayan uzmanlar sadece ne kadar erken başlanırsa o kadar çabuk beyninin algısının açık olacağı konusunda bilgi vermek ile birlikte performansının o kadar yüksek olacağı konusunda bilgilendirilir. Köpeğinizin ırkı yaşı ya da kilosu fark etmeden ister yetişkin ister yalı ister daha genç bir köpek olsun; bu konuda profesyonel kişiler bu işi kendi imkanları doğrultusunda halledeceklerdir. Anneden yeni ayrılmış bir köpeğin hemen bu duruma adapta olabilmesi için eğitime götürürken; mutlaka sizin kıyafetinizden bir tanesini ya da evinizin içerisinde olan bir parça eşyayı da köpeğinizin yanına bırakmanızda ciddi derece de bir fayda vardır. Bunun sebebi ise Köpeğinizin sizin de eviniz de kendini hissederek daha huzurlu bir ortam olacaktır. Ve göndermiş olduğunuz eğitime hemen adapte olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En iyi Köpek Eğitim Merkezi