köpek

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

Herkesin hayatında eğitimin tartışmasız ayrı ve önemli bir yeri vardır. Nerde nasıl davranmanız gerektiği veya herhangi toplum ortamında yada olası herhangi bir olay karşısında neye nasıl bir tepki vereceğiniz daha önce yaşanmış olan tecrübelerle yada alınan eğitimlerle öğrenilir.

Eğitime ihtiyaç duyan ve eğitilmeye yapısı müsait ve uygun olan tek canlı insanoğlu değildir. Aynı şekilde hayvanlar da karakteristik özellikleri ve fiziki yapılarına göre çeşitli eğitim metotlarıyla çeşitli yetenekleri eğitim sayesinde kazanabilirler.

Ülkemizde hayvan severlik duygusu oldukça gelişmiş ve neredeyse günümüzde her üç kişiden biri bir evcil yada yabani hayvan beslemektedir. Özellikle de son yıllarda ülkemizde hızla sayısı artan petshoplar sayesinde her beş kişiden birinin evinde köpek bulmak mümkün hale gelmiştir.

Yaşadığımız yerlerde sokaklarda ço fazla köpek olması da dikkanitinizi çeken başka bir unsurdur. Köpeklerin bu şekilde sokaklarda başı boş gezmelerinin en büyük nedeni onlara gereken ve doğru eğitimin verilmemesi ve bunun neticesinde de köpeklerin ev ve apartman yaşamına uyum sağlayamamalarıdır.

Bakamayacağımız ve sorumluluğunu üstlenemeyeceğimiz bir hayvanı her ne sebeble olursa olsun almamalı ve sonunda onun evsiz barksız kalmasına sebep olmamalıyız.

Eğer evde bir köpek bakmak istiyorsanız öncelikle beslemek istediğiniz köpeğinize temel ev yaşamı eğitimini vermeli ve onun bu yaşama ayak uydurmasını sağlamalısınız. Ancak bu kesinlikle tek başına yapılabilecek bir iş değildir ve tamamen farklı bir uzmanlık alanı olmakla birlikte iyi bir deneyim ve bilgi birikimini gerektirir.

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi

  Esenyurt civarında oturanlar için köpeğinizin ihtiyaç duyduğu temel eğitimleri almasını sağlayan uzman kadrosu ve sevecen yaklaşımlı ekibiyle Esenyurt köpek eğitim merkezi köpeğinize en uygun yer olacaktır.

Burada evde bakılmak istenen bir köpeğin sahip olması gereken tüm özellik ve yetkinlikler; köpeğinize sevecen ve disiplinli bir eğitimden sonra kazanılır. Kesinlikle hayvanlarınızı ürkütücü onların canını yakıcı ve onları alacakları eğitimden soğutucu taktikler uygulanmaz.

İtaatkarlık, tasmasız yürüme ve dolaşma, diğer hemcinsler ve insanlarla ilişkiler, tuvalet eğitimi gibi eğitimler büyük bir özen ve dikkatle köpeğinize kazandırılır. Her cins ırk ve yaşa göre de eğitim yöntemleri ve şekilleriyle beraber uygulanan prosedürler de değişmektedir.

0-12 aylık köpeklerin eğitiyle 1-3 yaş arası ve 3 yaşından büyük olan köpeklerin eğitimleri farklıdır. 0-12 aylık arası olanlara daha sevecen ve yumuşak bir şekilde yaklaşabilir ve öğretmek istediğiniz temel komutu ona aşılayabilirsiniz. Ancak biraz yaşı olan köpekler için bu durum daha farklıdır. Çünkü tıpkı insanlar gibi onunda o zamana dek alışık olduğu hareketleri ve davranışları vardır ve değiştirilmesi biraz daha yavru köpeklere göre güçtür.

  Ama her ne kadar bu güç bir şekilde de gerçekleşse kesinlikle burada köpeklerinize şiddet uygulanmaz ve onlara zarar verilmez. Zaten belirli bir noktadan sonra kırılma noktası yakalandığında ve köpeğiniz yavaş yavaş bazı şeyleri algılamaya başlayıp öğrenince; artık bundan sonra ona öğretmeye çalıştığınız herhangi bir komutu yada hareketi ilk aşamaya göre daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde öğretiyor olacaksınız.

Köpeğinizin burada ki tüm eğitimleri başarıyla tamamlanıp köpeğiniz sizin yanınıza yuvasına tekrar döndüğünde artık tamamen farklı bir yapıya bürünmüş; daha sevecen ve daha yardımcı olmayı seven bir hale gelmiş olacaktır. Artık hayatınızın belki de büyük bir bölümünde size destek olacak; gözünüze küçük gibi görünen ama yapmaya o kadar çok üşendiğiniz şeyleri köpeğiniz size bağlılığını göstermek adına yapıyor olacaktır.

Köpeklerinizin ihtiyaç duydukları temel eğitim için bu bölgede yaşayanlara Esenyurt köpek eğitim merkezi ideal ve doğru bir tercih olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Esenyurt Köpek Eğitim Merkezi