köpek

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi

Dünyada eğitim çok önemlidir. Yapılan her hata bilmemekten, yanlış bilmekten ve eğitimsizlikten kaynaklanmaktadır. Cehalet ancak ve ancak eğitimle giderilir. Eğitimle bireyin davranışları ve tutumları değişir ve istenilen yönde gelişir ve ilerler. Eğitim bir amaca dayanır . Belirli hedefler doğrultusunda ilerler. Eğitimde amaç çok önemlidir. Amaçlarımızı beynimizde açıkça belirlemiş olmalıyız. Yanlış yapmaktan korktuğu için hiç bir şey yapmamak da çözüm değildir bu noktada . Her yanlış tekrara yer vermeden çözülebilir eğitim ile. . Peki eğitim sadece insana mı verilir? Eğitim sadece insana verilmez ama insanlar eğitim verir her canlıya. Yani ilk olarak evden de insanlar eğitimli olmalıdır ki diğer canlılarımıza eğitim verilebilsin. Eğitim sayesinde farklı insan ve canlılarla bir araya gelme fırsatını yakalıyoruz ve bu sayede insanların bireysel farklılıklarını bireysel inanç, düşünce farklılıklarını öğrenebiliyoruz. Çeşitli canlılarla aynı evreni paylaşıyor ve bununla mutlu olabiliyoruz.

Canlıların eğitimi her gecen gün daha da önem kazanıyor. Canlılar diyoruz çünkü hayvanların eğitimi de en az insanlar kadar önemlidir. Örneğin köpeklere verilen güzel eğitimler sayesinde bir çok suç açığa kavuşuyor. Köpeklerin koku alma özellikleri sayesinde. Ama hayvanlarımızın bu denli yararlı olması için eğitimleri şart. Köpeklerin toplumda değerli canlılar olduğunu her zaman düşünmüşümdür. Onların sahiplerine olan düşkünlüğü dostça tutum ve sadık olmaları beni kendilerine her zaman hayran bırakmıştır. Köpekler öyle yetenekli varlıklardır ki her an kontrollü ve tedbirlidirler. Kimi zaman onların iç güdüleriyle hareket ettiğimiz bile olmuştur. Hal böyle olunca bu şirin canlılara verilen eğitim onları kat ve kat yetenekli hale getirecek çevremize daha yararlı yapacaktır. Eyüp Köpek Eğitim Merkezi kurumunda köpeklerimize eğitim verilmektedir.

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi

Bu önemli eğitimleri göz ardı etmemeliyiz. Dediğimiz gibi küçük bir eğitimle bile bir çok suç ve hatalar engellenebiliyor. Onların aldıkları eğitimler bizleri asla hayal kırıklığına uğratmayacak ve hayatımızın her anında bize fayda sağlayacaktır. Mutlu ve saygın bir köpeğimiz olsun isteriz kimi zaman . Nasıl saygın bir insan oluyorsa aynı şekilde saygın bir köpek de olabilir, edindiği başarılarla, yapmış olduğu kahramanlıklarla. . Köpek eğitimcilerinin kullanmış olduğu taktik ve eğitimler farklı olduğu için aynı eğitimi evde vermemiz imkansızdır. Eğitimin başında köpeğimize olan ilgimiz ve sevgimiz çok önemlidir. Ona değerli olduğunu hissettirmeliyiz ve eminim ki hissedecektir. Kokumuzu metrelerce uzaklıktan hissedip geldiğimizi anlayıp yanımıza koşacaktır .

Böylesi mükemmel varlıkları eğitimsiz bırakmamalıyız ve onları eğitimle daha mükemmel hale getirebiliriz. İyi bir köpek yardımlaşmayı da bilir tıpkı bir insanmışçasına. Temizliğine önem verir en az sahibi kadar kendisi de dikkat eder kendi bakımına. Onlar bizim her zaman yanımızda olan samimi ve sadık dostlarımızdır. Onları yanlış ve eski moda eğitimlerden uzak tutmalıyız. Bizim vereceğimiz eğitim yanlış ve hatalı olabilir. İşi uzmanına bırakıp eğitimcilerden yardım beklemeliyiz. Onlar bizim küçük dostlarımıza yeterli ve bilinçli eğitimi vermiş olacaklardır. Canlılar küçükken eğitime başlanmalıdır. Ağaç yaşken eğilir sözü buna güzel bir örnektir. Tıpkı insanların eğitime küçük yaşta başlaması gibi hayvanların da eğitimine küçükken başlanmalıdır.

Örneğin bir köpeği küçük yaşta alıp eğitimine devam edersek daha güzel sonuçlar alabiliriz. Bu sayede köpekler de oluşan ya da oluşabilecek herhangi bir davranış bozukluklarının da önüne geçmiş oluruz. Köpeklerin sahiplerine olan bağlılığına değinmiştik. Küçükken alınan bir köpekte yer yadırgama sorunu çok fazla oluşmaz ama büyüdüğü zaman sahiplenirsek hem yerini yadırgar, rahatsız olur ve sahibini aramaya başlar. Bu da köpekler de davranış bozukluğuna yol açabilir. Onları mutsuz eder. Büyüdüğünde alırsak da onlara fazla vakit ayırmalı, kendimizi ona alıştırmalı , ilgimizi göstermeli, gezdirmeli onu mutlu etmeye çalışmalıyız.

Güzel dünya güzel canlılardan oluşur. Güzel ve akıllı canlılar da bilinçli eğitimlerle. Bizlerde her canlıya aynı değeri verip onları eğitmeli yararlı hale getirmeliyiz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi