köpek

Köpek eğitim merkezi İstanbul

İstanbul’da pek çok köpek eğitim merkezi bulmak mümkündür. Hemen hemen her semtte bir köpek eğitim merkezi İstanbul olarak konumlandırılmıştır. Peki, köpek eğitim merkezleri neden açılır, bir insan köpek eğitime neden ihtiyaç duyar ve güvenirliği ne derecededir, biraz bunlardan bahsedelim. Köpekler genellikle yavru iken pek çok davranışı özümserler ancak bazı köpekler eğitime ve davranış şekillendirmesine kapalı olabilir. Ya da köpeğinize belli bir görev içerisinde davranış yüklemek ya da onun alışkanlıklarını değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlar amacıyla açılan merkezler, köpek eğitimcileri ile uzun süreli çalışmalar ve sabır isteyen bir süreç sonucunda konumlandırılmıştır. Bu merkezlerde amaç, köpeklerin yeme ve beslenme düzenini oluşturma, tuvalet eğitimini tamamlama, davranış bozukluklarını giderme ve yeni davranışlar kazandırma gibi kalıplardan oluşmaktadır.

Genellikle bu merkezler her cins köpeklerle ilgilenmektedir. Eğer köpek eğitim merkezi İstanbul araştırmanız var ise mutlaka başvuracağınız merkezin eğitmenlerinin deneyimlerini ve başarılarını gözden geçirin. Size birkaç referans verebilecek merkezlerle işbirliği yapın. Şimdi köpeklere verilen bu eğitimlerden kısaca bahsedelim. En fazla tercih edilen eğitimlerden biri olan yavru eğitimi, yavrunun dış dünyaya tanıştırılmasından oluşur. Yeme alışkanlıkları, beslenme ve tuvalet alışkanlıklarından oluşmaktadır. Bu eğitimde ortaya çıkması muhtemel, agresif hareketler ve itaatsizliklerin önüne de geçilmektedir. Diğer eğitim ise, itaat eğitimidir. Bu eğitim istenmeyen davranışların düzenlenmesi, temel komutlar ve bu komutlara sadakat şeklinde oluşur yaklaşık 4 hafta sürmektedir. Bu program sadece yavru köpekler için değil yetişkin ve genç köpekleri de kapsamaktadır. Bu sebeple köpeğiniz yavru değil ise geç kaldım diye düşünmeyin.

Köpek eğitim merkezi İstanbul

Köpek eğitim merkezi İstanbul

Diğer eğitim ise koruma eğitimidir. Bu eğitimde amaç, köpeğinize sizleri korumak adına bir takım eğitimler vermektir. Bu eğitimleri alırken, merkezin uluslararası standartlar dahilinde eğitim vermesine dikkat etmenizde fayda var. Bir diğer eğitimin adı da iz takibidir. Daha çok avcı köpekler ve özel programa dâhil köpekler için geliştirilen yavru köpek olarak gelmesinde fayda olan, ideal bir iz sürme programıdır. Bu eğitimler merkezden merkeze değişiklik gösterebilir ancak genel olarak kişilerin ihtiyaç duyduğu programlar bunlardır. Köpek eğitim merkezi İstanbul olarak pek çok programı bünyesinde barındıran ve ödüllü merkezler bulunmaktadır. Bu merkezler şehir merkezlerinin tam göbeğinde olmamakla birlikte, daha geniş alanlarda bulunmaktadır. Köpeklerinizin daha iyi bir eğitim alması için bazı özel durumları iyice araştırmalısınız. Bu özel durumlar hem sizin için hem de eğitim alacak köpekleriniz için fayda sağlayacak kriterlerdir.

Örneğin eğitim alacağı merkez size yakın olmalı. Köpeğinizi eğitim sırasında uzun süre yalnız bırakmamalısınız. Eğitmeninizin geçmişini ve referansını sorgulayabilmelisiniz. Eğitimleri kısmen izleyebilmelisiniz. Merkez temiz ve köpeklerinizin için rahat bir ortamda olmalıdır. Eğer siz de birkaç noktaya dikkat ederseniz, en iyi okulların bulunduğu ilimizden biri olan İstanbul’ da en iyi köpek merkezlerinde eğitim aldırabilirsiniz. Bazı eğitim merkezleri, kişilerin isteğine göre çiftlik ortamında, isteyene göre ev ortamında da gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Eğer köpeğinizi ev ortamında eğitim almasını daha uygun görüyorsanız bu merkezleri araştırmanızda fayda var. Eğitim merkezler pet köpek ve profesyonel köpek eğitimleri olarak ikiye ayrılır. Tabi eğitim yerleri de farklıdır. Pet köpekleri, diğer köpeklere göre daha narin olduğu için ayrı yerlerde eğitim görürler. Pet köpekler için en fazla rağbet görülen eğitimler, beslenme, tuvalet alışkanlığı ve oyun eğitimleridir. Eğer siz de pet ya da profesyonel olarak eğitim arıyorsanız, İstanbul’da pek çok merkez bulabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek eğitim merkezi İstanbul