köpek

Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Evinizde bir köpeğin bakımını üstlendiğiniz anda, birçok büyük sorumlulukta sizi beklemektedir. Köpeğinizin bakımı, beslenmesi, aşıları ve sağlığının korunması tamamen sizin yerine getirmek zorunda olduğunuz ve aksatmamanız gereken yükümlülükleriniz olacaktır. Bunların dışında köpeğinizin eğitimi, ilgilenmeniz gereken diğer bir ayrıntı olarak karşınıza çıkacaktır. Bir köpekle aynı evi paylaşmak ve dışarıda sosyal ortamın içinde sorun yaşamamak, oldukça zor bir durumdur. Köpeğinizle evinizde uyum içinde beraber yaşamanız, onun iyi bir eğitim almasıyla yakından ilgilidir.

Köpeğinizin tuvalet eğitimi, verdiğiniz komutları yerine getirmesi, evdeki kuralları benimsemesi, evdeki ortamınızı oldukça etkileyecek bir durumdur. Örneğin, tuvalet eğitimini almamış bir köpekle, aynı evi paylaşmak, köpek sahibi adına bir kâbusa dönüşebilir. Eğitim verilmemiş bir köpek, köpek sahibine hem evde, hem de dışarıda zor anlar yaşatabilir. Köpeğin evdeki yaşamı dışında, sosyal ortamdaki davranışları da, hem köpek adına, hem de köpek sahibi adına büyük önem taşımaktadır. Sosyalleşme eğitimi almamış bir köpek, dışarıda saldırgan ve doğal olarak çevreye rahatsızlık veren bir görüntü sergileyecektir.

Köpeklerin sosyalleşmemesi, sosyal bir ortamda oldukça ciddi problemler ortaya çıkaracaktır. Alışkın olmadığı bir çevrenin içine alınan köpek, ilk defa karşılaştığı birçok canlıya karşı, kendine zarar vereceği endişesi ile korku yaşayacak ve saldırganlaşacaktır. Bir köpeğin eğitimi daha çok küçükken başlanması gereken bir süreçtir. Bakımını üstlendiğiniz köpeğinizle uyumlu ve mutlu bir hayat sürmenizin temelinde, köpeğinizin iyi bir eğitim alması yatmaktadır. Bir köpek sahibi olmak istediğinizde, köpeğinize iyi bir eğitim vermek, uyumlu ve mutlu bir birliktelik yaşamak istiyorsanız, tercihinizi yavru köpeklerden yana kullanmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Çünkü birçok eğitim köpeklere yavruluk döneminde verilebilir. Köpeğin sosyalleşme süreci, ilk 6 ayda tamamlanması gereken bir süreçtir. 6 aydan büyük köpeklerde, sosyalleşme eğitiminin verilmesi oldukça güç olmaktadır. Diğer eğitimler içinde, bazı alışkanlıkları artık oturan, karakteri yerleşen bir köpeğe eğitim vermek zorlaşacaktır. Eğer yavru köpek değil, yetişkin bir köpek istiyorsanız, aldığınız köpeğin eğitimli olup olmadığını, hangi eğitimleri aldığını önceden bilmeniz, oldukça önemlidir. Bir köpeğin eğitimini sağlamak o kadar kolay değildir.

Özellikle köpekler hakkında bilgi sahibi olmayan, köpekleri tanımayan, onların vücut dillerini anlamayan ve sabırsızca davranan kişiler tarafından verilen eğitimlerin, köpeğe olumlu anlamda katabileceği hiçbir şey yoktur. Köpeğinizin eğitimini evde kendiniz vermek istiyorsanız, köpeğinize karşı olan davranışlarınıza maksimum düzeyde dikkat etmeniz, ona karşı anlayışlı ve sabırlı olmanız ve kesinlikle ona ceza amaçlı vurmamanız, canını acıtmamanız, oldukça önemlidir.

Evde köpeğinize vereceğiniz eğitimin ve köpek sahibi olarak sizin bu konuda yetersiz olmanız, köpeğinizin iyi bir eğitim alması için, sizi köpek eğitim merkezlerine yönlendirebilir. Köpek eğitim merkezleri, iyi araştırılıp, uygun bir seçim yapıldıktan sonra, köpeğinizin eğitimi anlamında oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Köpek eğitim merkezlerinde, uzman eğitmenler eşliğinde verilen köpek eğitimleri, köpeğiniz ve sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Ancak köpeğinizin eğitilmesi için vereceğiniz, köpek eğitim merkezini iyice araştırmalı, bilmediğiniz bir yere köpeğinizi asla teslim etmemelisiniz.

Yaptığınız araştırmalar sonucu, gerçekten güvenebileceğiniz bir alternatifiniz olmadığı sürece, köpeğinizi bu eğitim merkezlerine teslim etmemeniz oldukça önemlidir. Küçükçekmece köpek eğitim merkezi, kalabalık nüfusu ve köpek eğitimi için yetersiz alanları nedeniyle, köpek eğitim merkezlerinin yoğun olduğu bölgelerden biridir. Bazı yetersizlikler ve imkânsızlıkların bulunduğu bölgede, köpek sahiplerinin, köpek eğitimi için olan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan köpek eğitim merkezleri, köpek sahiplerinin büyük bir sorununa cevap vermiş ve bu konudaki ihtiyaçları karşılamıştır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi