köpek

Maltepe Köpek Eğitimi

İnsanlara karşı son derece yakın olan ve en eğitilebilir hayvanlardan biri olan köpekler sevimli oldukları kadar zekaları ile de insanları şaşırtan bir yapıya sahipler. Maltepe köpek eğitimi kurumları evcil köpeklere basit komutlardan zor komutlara kadar her detayı öğreterek sizi anlayan ve sizlere sadık olan köpekler yetiştiriyor. Köpek eğitiminde sizlere en iyi şekilde yardımcı olan eğitmenler yavru köpeklerinizi de yetişkin köpeklerinizi de hijyenik ve kurumsal alanlarda eğitiyorlar. Aynı zamanda köpek bakımı konusunda fazla bilgi sahibi olmayan insanlara da her konuda yardımcı olarak köpeklerin daha huzurlu bir ortamda büyümelerine olanak sağlıyorlar. En saldırgan köpeklerin dahi uslu ve cana yakın bir hale getirildiği eğitimlerde köpeğin cinsine ve yaşına göre bir eğitim süreci izleniyor.

Köpekler Eğitilirken Ne Tür Eğitimler Veriliyor?

Bir köpeğin bilmesi gereken en önemli konu sahibine itaattir. İtaat etmeyi ilk derslerden itibaren öğrenen köpeklere sıra ile oturma ve kalkma komutları, tuvalet ihtiyacı, tasma eğitimi, yemek yeme alışkanlıkları gibi eğitimler veriliyor. Aynı zamanda kurum içerisinde köpeğin diğer canlılar ile iyi bir şekilde iletişim kurmasına da özen gösteriliyor. Sokak eğitiminde diğer canlılara saldırmaması ve özellikle de kedileri gördüğünde saldırgan bir duruma gelmemesi için alacakları eğitimin büyük bir önem taşıyor.

Köpek eğitiminde en çok üzerinde durulan konu tasma eğitimidir. Tasma eğitimini başarı ile alan köpekler sokak gezintilerinde sahiplerini zor durumda bırakmıyorlar ve tasmalarını da sahiplenen bir tavır sergiliyorlar. Eğitimler de oyun oynama eğitimi de verilerek köpeklere basit oyunlar öğretiliyor. Bu oyunları sahipleri ile birlikte oynayarak iletişimi daha da güçlü bir hale getiriliyor. Köpek eğitimi başarı ile tamamlandıktan sonra karşınızda bir hayvan değil sizi anlayan bir dost buluyorsunuz.

Maltepe Köpek Eğitimi

Maltepe Köpek Eğitimi

Yavru köpek eğitimlerinde bazı komutlar çok daha kolay öğretilebiliyor. Bir köpek eğitimlere ne kadar erken başlarsa o kadar çok bilgiyi daha kısa sürede öğrenme şansı var. Aynı zamanda eğitimlerini kısa sürede tamamlayan köpekler yaş olarak daha küçük olduklarında sahipleri ile çok daha kolay bir şekilde iletişim kurabiliyorlar. İleri ki yaşlarda köpek eğitimleri biraz daha uğraştırıcı olabiliyor. Böyle zamanlarda eğiticiler farklı yöntemler uyguluyorlar. Özellikle de ödül ve ceza yöntemi bu köpeklerde oldukça işe yarayan yöntemler.

Eğitimler esnasında yemek yeme alışkanlıkları ve tuvalet ihtiyaçları belli bir düzene göre veriliyor. Gecenin ikisinde tuvalete çıkmak istemiyor ve sizden yemek istemiyor. Son derece düzenli bir hayatı olan köpekler huzurlu ve mutlu, sevimli yaratıklar haline geliyorlar. Eğitim alan köpekler de yavru olmasına özen gösteriliyor. Birkaç aylık yavrulara da eğitim vermek zor olabiliyor. Ancak en ideal eğitimler 3-4 aylıkken veriliyor. Bu ay aralığında olan köpeklerin algısı daha açık oluyor.

Köpekler Her Komutu Anlayabilir mi?

Köpekler en iyi eğitilen ve sahibine en itaatkar hayvanlar olarak bilinirler. Saldırgan tavırları olan köpekler dahi bir süre sonra daha uysal hale gelerek sahibine itaat etmeyi öğreniyor. Verilen tüm komutları anlayarak bu komutlara uygun bir davranış kalıbı geliştiren köpekler sahiplerine tam bağlılık gösteriyor. Zamanla evini sahiplenmeyi de öğrenen bu sevimli canlılar her zaman size en yakın varlık haline geliyorlar. Basit komutları rahatlıkla anlayabilen canlılar eğitim sonuna doğru en karmaşık komutları da anlayarak komutlar dizisini arkası arkasına yerine getirebiliyor. Böylece uzun soluklu oyunlar oynayabiliyorsunuz. Köpek eğitiminde profesyonel eğiticilerden eğitim alan köpekler özellikle de sahiplerine karşı son derece itaatkar ve uysal hale geliyor.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Maltepe Köpek Eğitimi