köpek

Minyatür Pincher Köpek Eğitimi

Bugün ki yazımızda sizlere çok küçük ve çok şirin olan Minyatür Pincher Köpek Eğitimi neden bahsedeceğiz. Bu köpekler için eğitim çok önemlidir. Eğitim özellikle çok küçük yaşta başlamalıdır. Köpeklerin daha düzgün eğitilebilmesi için sahiplerinin bu konuda iyi derecede bilgili olması gerekmektedir. Çünkü iyi ve bilgili bir sahip köpeğini nasıl eğiteceğini ve nasıl davranacağını çok iyi bilir. Eğitilmiş köpeğiyle uzun yıllar geçirebilir. Minyatür Pincher Köpek Eğitimi ne 4-8 aylıkken başlanmalıdır. Ağaç yaşken eğilir. Baskın olduğu huyları ve davranışları törpülenir, tuvalet eğitimi verilir. Bu eğitimi tek bir kişi vermelidir. Tek kişinin sözünü dinlemesini öğrenir, göz teması kurmaya başlar, peşinden gitmeye başlar. Küçük bir ırk olmasına rağmen kalbi çok büyüktür, sahibine çok sadıktır. Havlamayı çok sever. Çevresindekilere, dışarıdaki büyük köpeklere sürekli havlar. Kendini onlardan büyük görür. Isırma eğilimi vardır. Çeneleri çok güçlüdür. Isırma konusu da yine çok küçük yaşlarda eğitilmelidir.

Minyatür Pincher Özellikleri

Genellikle kucak köpeği olarak bilinirler. Bakımları Kolaydır. Az tüy dökerler. Günde bir kez tüylerinin taranması yeterlidir. Sık yıkanmaları gerekmez. 2 ayda bir yıkanabilirler. Diş bakımları önemlidir, beslenmelerinden sonra ağız ve diş bakımları yapılmalıdır. Kulakları sürekli dik durur, gözleri hassastır. Hafta da bir kez kulak bakımları yapılmalı gözlerinde çapaklanma oluyorsa temizlenmelidir. Ilıman ülkenin köpeği olduğu için soğuğu sevmezler. Tıraşa gerek yoktur. Tüyleri kısadır. Tırnak bakımları çok önemlidir. Tırnakları kesilip törpülenmelidir. Yere basmaları tırnak şekillerine göre önemlidir. 15 yıl yaşam süresi verilir. Yavruyken protein ve kalsiyumla beslendiğinde eklem problemleri pek fazla olmaz. Göz, kulak, iskelet sistemi hastalıklarına yatkın ırklardır. Sürekli çok hareketli oldukları için yaşlandıklarında eklem sorunları ve kalp hastalıkları olabilir.

Hekim kont. 3ayda bir götürülmelidir. Hekimlerden aşıları bakımı eğitimi hakkında bilgi alabiliriz. Apartmanda bakılabilir, küçük evlerde bakılabilir. Sürekli havlaması apartmanda sorun teşkil etmiyorsa sürekli bakılabilir. Bahçeli bir eviniz varsa ve bahçesinde bakmayı düşünüyorsanız bahçede yada kapılarda bulunan küçük deliklere dikkat ediniz. Çok küçük oldukları için buldukları her delikten dışarıya kaçabilirler. Ayazda, soğukta, yağmurda kalmamalılardır. Bu köpekler dominant baskın bir ırka sahip oldukları için çocuklarınızla problemler yaşayabilirler. Küçük çocuk bulunan evlerde beslemek istiyorsanız daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Minyatür Pincher Köpek Eğitimi

Minyatür Pincher Köpek Eğitimi

1800lü yıllarda Orta Avrupa’da yetişmiş bir ırktır. Asıl kökeni Almanya’dır. Terrier ırkı köpeklerinden elde edilmiştir. Köylerde fare popülasyonu arttığı bir dönemde kontrolü sağlaması için kullanıldığı da bilinmektedir. 25-30cm yükseklikleri olur. Yetişkinlerinin genelde 4-5kg. Ağırlığı olur. Ön ayakları dik basar. Kendinden emin yürür. Çenesi çok kuvvetlidir. Kafası öne doğru sivri, alnı basıktır. Gözleri koyu renktir. Profesyonel mamalarla beslenmelidir. Kuru mama yemelidir. Diş yapısından dolayı sürekli beslenmelerinden sonra dişleri fırçalanmalıdır. Genellikle 2 öğün beslenmelidir. Bir sabah bir akşam öğünleri olarak beslenmelidirler. Gündüzleri az yemek yemelidir. Mideleri çok dolu olduğunda sakin durup istirahat ederler.

Gündüzleri çok hareketli oldukları için mide de az yemek olmalıdır ki rahatsız olmasınlar. Bu mamaların dışında sizlerden bekledikleri su ve sevgidir. Oyun oynamayı çok severler, sürekli sizi takip eder, sizlerle vakit geçirmeyi isterler. Oyunlardan sonra ödül olarak çikolata, şeker verilmemelidir. Eklem rahatsızlıklarını önlemek için fazla kilo almamaları gerekir. Kafalarına göre hareket etmeyi, dolaşmayı çok severler. Kendilerine çok güvenen bir yapıları vardır. Çok zeki ve sadıklardır. Küçük yaşta eğitimleri tam olmadığında sürekli şımarırlar ve hep istedikleri olsun isterler. Onun çevresinde ki eşyalarınıza dikkat ediniz. Eşyaları kemirebilir hem eşyalara hem de kendine zarar verebilir. Çok zeki ve sadık olduğu için bekçi köpeği olarak kullanan ailelerde vardır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Minyatür Pincher Köpek Eğitimi