köpek

Rottweiler satışı SCR li

Köpek eğitimleri yaşadığımız günlük ortamlara göre değişikler göstere bilmektedir. Bu tür değişiklikler köpeklerde sağlık, beslenme, bakım ve çevreye uyumluluklarını önemli derecede etkilemektedir. Bu etikler köpeklerin ırklarına hatta bazen cinsiyetlerine göre bile değişiklik gösterebilmektedir. Bazı köpekler duygusal, yumuşak, hassas yapıya sahip oldukları için uygulamakta olduğunuz muamele onların yapılarına yansıyacaktır. Bazı tür köpekler ses tonundan etkilenirken, bazıları ses tonuna karşı agresif ve saldırgan bir tavır sergileyebilirler. Bu davranışlar köpeklerin eğitimine ve karakter yapılarına göre değişmektedir. Özellikle yavru köpek besleyecek ve eğitecek kişiler yavru seçimi konusunda ırkına ve bakım koşullarına dikkat etmeliler.

Köpek ırklarının hepsi ev ortamında sahiplenilemez. Bakımları ve yaklaşım şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Bunun için bakmakta olduğunuz köpek üzerinde otorite kurulması gerekmektedir. Bazı köpekler üzerinde otorite kurulmadığı vakit, sahibi ile köpek arasında bağ kopuklukları oluşmaya başlayacaktır. Bu durumu yaşamamak için bazı köpek türlerinin küçük yaşta sahiplenilmesi gerekmektedir. Artık yetişkinlik çağına gelmiş köpek türlerinin çoğu üzerinde kurulmaya çalışan otorite de hem sahip hem köpek zorlanacaktır. Bu köpeklerden birisi de Rottweiler’dir.

Rottweiler ırkında bakım ve eğitim

Rottweiler satışı SCR li

Bakım olarak diğer köpeklere nazaran daha kolaydır bunun sebebi ise tüy dökme oranları çok düşüktür. Tüyleri yeterince kısa olduğu için zaman geçtikçe tüy dökümü de azalacaktır. Deri bakımı ve esnekliği ciddi şekilde korunmalıdır. Bunun için belirli zamanlarda uygulanması gereken bakımlar yapılmalıdır. Gereksiz şekilde fazla yiyecek verilmemeli ve beslenme saatleri de düzgün tutulmalıdır. Bu türün yapısal olarak vücutları yağ tutmaya meyillidir. Bu sebeple kilo almaya meyilli olan bu ırk için düzgün beslenmek ve spor yaptırmak şarttır. Tahıl ve tahıl özlerine özel bir hassaslıkları vardır. Bu tür mamalar ile tahıl ihtiyacını karşılanabilmektedir.

Bu tür işitme, koku alma gibi konularda insan üstü seviyede yeteneklidir. Bu yüzden genelde bu ırk bekçilik, güvenlik ve polislerde özel olarak kullanılabilmektedirler. Bunun için tabi ki de bir takım eğitimden geçmeleri gerekmektedir. Bu uygulanan eğitimler uzman kişiler tarafından verilmektedir. Eğer köpek yetişkin ise üzerinde kurulmak istenen otorite ye uyması zor olacaktır. Eğitimlerde temel itaat ile ileri itaat eğitimleri uygulanmaktadır. Eğer köpek ileri itaat eğitimini başarılı şekilde geçmiş ise bahsedilen güvenlik, polis gibi kurumlarda rahatlıkla görevlendirebilirler.

Rottweiler satışı SCR li

Ülkemizde bu köpek türlerinin tehlike saçacağı düşünülmektedir. Bu sebeple rottweiler satışı scr li Türkiye üzerinden satış olanakları mümkün olduğunca daraltılmıştır. Bu ırk ev ortamında bakılabilmesi için evcilleştirilmesi gerekmektedir. Eğer yanlış kişinin eline geçer ise çok yüksek güçte bir silah haline dönüşmektedirler. Bu yüzden de evcilleştirilmek istenen Rottweiler yavru olarak alınmalı ve eğitimine başlanmalıdır. Özellikle bu köpeklere sahip olmak isteyen kişilerin, köpek eğitim kurumları, barınak ve uzman personellerin çalıştığı alanlardan edinmeleri daha yararlı olacaktır. Bu tarzdaki kurum kuruluşlardan sahip olacağınız yavru hem size daha kolay bağlanacak hem de sosyal yönü gelişmiş olacaktır.

Yetişkin köpek satışları ile yavru köpek satışları arasında ciddi fark vardır. Yavru köpekler genellikle yetişkinlere göre daha pahalıdır. Bunun sebebi ise yavruyu eğitmek, otorite kurmak ve bağları güçlendirmek konusunda daha kolay olacaktır. Ayrıca küçükken nasıl eğitilir ise o şekilde agresif karakteri ortadan kaldırıla bilmektedir. Yetişkin bir tür sahiplendiğiniz vakit bunları uygulamanız ciddi şekilde zorlaşacaktır. Özellikle yavru edinme konusunda ilk deneyimi olacak kişiler bu türü sahiplenmemesi tavsiye edilmektedir. İlgi ve otoriteyi sağlamak diğer ırklara göre daha zordur. Ayrıca yasal olmayan merdiven altı şeklinde tabir ettiğimiz yerlerde satışı olan köpeklerin alışverişi yasaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler satışı SCR li