köpek

Köpek Eğitimi Cane Corsa İstanbul

Hayatımızda önemli bir yer edinen köpekler, yeri geldiğinde bir dost, yeri geldiğinde çocuğunuzun oyun arkadaşı yeri geldiğinde bir koruma ama en önemlisi ailelerimizin birer üyesi olmuşlardır. Çabuk ve kolay eğitilebilir olmaları, sadakatleri ve kusursuz itaat etmeleri ile sahiplenebilen evcil hayvanlar içinde en gözde olan dostlarımızdır. Çok sayıda türü mevcut olan köpek ırkında eski çağlardan beri genel olarak av, koruma gibi nedenlerle de kullanılmıştır. Bunların içinde yer alan Cane Corsa cinsi köpeklerin kökeni İtalya’ya eski Roma’ya kadar dayanmaktadır. O zamanlar bekçi ve koruma köpeği olarak kullanılan Cane Corsa köpekleri, günümüze kadar gelen soyları, kaslı ve güçlü vücut yapıları sebebiyle yine aynı amaçla kullanılmaktadır. İtalyan heykel ve resim sanatında önemli yeri vardır ve o zaman ki dilde kral vekili olarak adlandırılır.

Özellikleri Nelerdir?

Dış görünüşlerinden anlaşılacağı üzere kuvvetli ve yapılı hayvanlardır. Çevik, dayanıklı kas ve kemik yapıları son derece güçlü bir ırktır. Boyunları oval biçimli, kemerli güçlü ve kaslı bir yapıdadır. Derileri kalın tüyleri parlak ve kısadır. Göğüs kafesindeki beyaz lekeleri klasik özelliklerindendir. Cane Corsa’lar düzenli egzersize ihtiyaç duyarlar. Çok sadık olan bu tür ev ortamında son derece sessiz ve sakindir ayrıca eğitime oldukça müsaittir. En önemli özellikleri pek öyle gözükmeseler de çocuklarla çok iyi arkadaş olmalarıdır. Sahiplerine karşı sevgi doludurlar. Eğer yeteri kadar egzersiz yaptırılırsa apartman hayatına bile uyum sağlayabilirler. Açık ortamlarda ise mükemmel bir bekçi ve koruma köpeğidir. Sahipleri için tehlikeye atılmaktan çekinmezler. Ancak ilk kez köpek sahiplenecekler için pek tavsiye edilmezler. Yavruları ile sosyalleşmeleri gerekir. Eğer doğru ve sağlam bir eğitim verilirse aile ortamına kolaylıkla adapte olup ailenizin bir bireyi haline gelir.

Nasıl Eğitim Verilir

Köpek Eğitimi Cane Corsa İstanbul

Ailenize yeni katılan Cane Corsa cinsi yavrular sizinle birlikte yaşamaya başladıkları andan itibaren eğitimlerine başlanması uygun olacaktır. Ama özellikle bebek köpekler için eğitimden beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekir. Unutmamak gerekir ki annesinden yeni ayrılmış bebek bir köpeğin tuvaletini nereye yapacağı ya da tuvaleti geldiğinde havlamasını istemek ve bunu hemen öğrenmesini istemek biraz fazla olabilir. Sonuçta onlar doğaları gereği içgüdüsel olarak davranır ve hareket ederler. Eğitimde sabır ve süreklilik çok önemlidir. Köpek eğitimi Cane Corsa İstanbul bu eğitimleri verebileceğiniz ve sağlıklı sonuçlar elde edeceğiniz bir merkezdir. Esas anlamda eğitim bir köpek ile sahibi arasında geliştirilen özel bir dil özel bir bağdır. Köpeğinize eğitim vermek istediğinizde henüz tanıyamadığınız ve bu yüzden hatalar yapmasına izin verdiğiniz küçük dostunuzu sizden, yaşama alanınızdan uzakta sizle beraber yaşamayacak başkaları tarafından eğitilmesi ve daha sonra eğitimi bitince yaşam alanına evine dönmesi pek de sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. En başarılı eğitim köpeğin sahibi tarafından verilecek eğitimdir. Köpek eğitimi Cane Corsa İstanbul köpek ile birlikte köpek sahiplerini de birer eğitmene çevirir. Bebek Cane Corsa’larınıza ev içi eğitimlerini verirken mutlaka profesyonel ve işini bilen insanlardan yardım alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki her cins ve ırkın eğitimi farklılık göstermekte buna göre bir eğitim ve ödül programı oluşturulmalı ayrıca eğitimde öngörülü olunmalıdır.

Köpek Eğitimi Cane Corsa İstanbul

Köpeğiniz ile birlikte yaşama alanınızda işinize yaramayacak komutlar öğretmeye gerek yoktur. Örneğin sürünme eğitimi. Eğer bir şov köpeği yaratmak istenmiyorsa bu komutun ne köpeğe ne sahibine hiçbir faydası yoktur. Bu yüzden sadece ortak yaşamda faydalı olacak komutlar için eğitim verilmelidir. Köpeğinizin eğitici ile paylaşılması gereken bilgileri mutlaka paylaşın. Sevmediği ya da sinirlendiği şeyleri aktarmanız da fayda olacaktır. Eğitmeni iyi tanımaya çalışın sonuçta sizin ve köpeğinizin arasındaki bağı kurulmasına yardımcı olacak kişi odur. Eğitimin amacı köpeğinizin sizle beraber yaşadığı ortamdaki davranış bozuklukları ya da iletişim bozukluklarıdır. Bu yüzden eğitimin son aşamasının mutlaka köpeğin yaşadığı alanda verilmelidir ki köpeğiniz eğitim ile sebebini anlayabilsin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Cane Corsa İstanbul