Papillon Köpek Eğitimi

Papillon cinsi köpeklere bir zamanlar sincap spinal adı verilmiştir. Bunun sebebi sırt kısımlarında kıvrık bir şekil de bulunan uzun kuyruklarıdır. Oldukça tüylü bir kuyruk yapıları bulunmaktadır. Kelebeğe benzetilen bir köpek cinsidir. Bunun sebebi görünüşlerinden kaynaklanmaktadır. Oldukça beyaz ve gösterişli bir kürküleri vardır. Kürkerinin üzerin de çeşitli renklerde lekeler bulunmaktadır. Kelebeğe benzetilmesinin en önemli sebeplerin den birisi kulak yapılarıdır. Kulakları ya dik ya da düşük bir şekilde bulunmaktadır. Görünüşleri oldukça karakteristik olan bir köpek cinsidir. Oldukça zekidirler. Zeki ve dikkatli bir bakışları vardır. Burun şekilleri genel olarak üzerinde beyaz bantlı olmaktadır. Burun kısmı oldukça kısadır ve çok az bir şekil de burunlarının uçları sivridir. Oldukça canlı ve hareketli bir köpek cinsidir.

Karşılarında ki insanlara karşı oldukça sevgi doludurlar. Dışarıda oyun oynamaktan oldukça zevk alırlar. Evde de bakım için oldukça uygun bir köpek cinsidir. Evde oldukça sessiz bir şekilde bulunabilmektedirler. Sahiplerine oldukça düşkündürler. Sahiplerini oldukça sahiplendikleri için yabancılara karşı oldukça aşırı tepkiler verebilmektedirler. Genel olarak küçük bir yapıya sahiptirler. Sahiplerine karşı oldukça itaatkardırlar. Sahiplerinin komutlarını oldukça kolay bir şekilde yerine getirirler. Zeka seviyeleri oldukça gelişmiştir. Basit komutları oldukça kolay bir şekilde öğrenip yerine getirebilirler. Genel olarak eğitimi oldukça kolay olan bir köpek cinsidir. Ancak bazı durumlarda köpeğin aşırı hırçın ve ya gergin olması sebebiyle eğitim durumları zorlaşabilmektedir. En çok almakta zorlandıkları eğitim tuvalet eğitimidir. Bunun için oldukça sabırlı bir şekilde köpekle ilgilenilmesi gerekir.

Papillon Köpek Eğitimi

Papillon Köpek Eğitimi

Genel olarak dişi ve erkek cinslerinde boy ortalaması yirmi cm ile yirmi sekiz cm arasın da değişmektedir. Ağırlıkları ise beslenme durumlarına göre farklılık gösterir. Erkekler genel olarak dört ve beş kilogram civarında dişi olanlar ise üç dört kilogram civarında olmaktadır. Genel olarak pek fazla kötü özelliği bulunmayan bir köpek cinsidir. Ancak bazı durumlarda aşırı huzursuz olup, aşırı derece de havlama tepkisi verebilirler. Bu da evde yaşadıkları durumda sahiplarini dönem dönem sıkıntıya sokabilmektedir.  Fransa’dan geldiği bilinmekte olan papillon cinsi köpekler genel olarak on üç yıl ile on altı yıl arasında yaşam sürdürmektedirler. Bakımı bir miktar zor olan bir köpek cinsidir.

Bakımı açısından dikkat edilmesi gereken bir köpek cinsidir. Tüyleri oldukça uzundur. Bu sebeple her gün düzenli olarak bakımı ve taranması yapılmalıdır. Genel olarak koku problemi oluşturmaz. Son derece temiz olan bir köpek cinsidir. Tırnak bakımı da tüy bakımı kadar oldukça önemlidir. İkisinin de düzenli olarak özenli bir şekilde yapılması gerekir. Oyun oynamayı oldukça seven bir köpek cinsidir. Sahipleriyle oyun oynamaktan oldukça büyük zevk alırlar. Genel olarak ev ortamına uyum sağlayabilecek bir köpek cinsidir. Ancak genel olarak eğer apartman gibi bir yerde yetiştirilecekse özellikle havlama konusunda sıkı bir eğitim alması gerekir. Oldukça sevimli bir görünüşü olan bir köpek cinsidir. Ancak bazen çok aşırı tepkiler verebilirler.

Görüntüsü ile bu durum birbirle çakışmaktadır. Oldukça zeki bir köpek cinsidir. Bu da hareketlerine oldukça yansımaktadır. Papillon Köpek Eğitimi genel olarak kolay bir köpek eğitimidir. Oldukça zeki olan bu köpekler verilen eğitimi hızlı bir şekilde alırlar. Papillon Köpek Eğitimi oldukça kısa sürelerde tamamlanabilmektedir. Tuvalet eğitimi dışında ki eğitimleri oldukça hızlı ve başarılı şekilde alırlar. Her şeyi çabuk ve hızlı bir şekilde kavrayan bir köpek cinsi olan papillonlar bu üstün özellikleri sayesinde oldukça çeşitli alanlar da kullanılarak insanlara yardımcı da olabilmektedirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Papillon Köpek Eğitimi