köpek

Yavru Köpek Eğitimi Veren Yerler

Köpek beslemek insanların düşündüğü kadar kolay bir iş değildir. Evinize yavru bir köpek aldığınızda bu köpeğin küçük bir çocuk kadar ilgi bekleyeceğini ve eğitilmesi gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Yavru köpek eğitimi veren yerler bu konuda son derece hassas bir eğitim süreci izliyor. Bu eğitimi kişiler evlerinde de verebilirler. Ancak profesyonel insanların verdiği eğitimde bir köpek tamamen insana itaat edecek şekilde yetiştiriliyor. Özellikle de yavruyken bazı komutların öğretilmesi ve bu komutlara uyması gerektiği gibi konulara dikkat ediliyor.

Zamanla köpeğin sosyalleşmesi ve insanlarla daha kolay iletişim kurması sağlanıyor. Belli bir uzmanlığa sahip olmayan insanlar için köpeğe tuvalet alışkanlığı kazandırmak bile çok zor bir durumken eğitim verilen bir kurumda köpek kısa süre içerisinde her alışkanlığı kazanmış oluyor. Profesyonel insanlar en basitten en karmaşık davranış kurallarına kadar her şeyi köpeğinize öğretiyor. Böylece köpeğiniz ile çok daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurabiliyorsunuz. Bir köpeğin sahibini anlaması ve sözünü dinlemesi en önemli davranış kuralları içerisinde yer alıyor.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yavru Köpek Eğitimi Veren Yerler

Yavru köpek eğitmek isteyen insanlar uzman insanlardan yardım aldıkları taktirde daha uysal ve itaatkar köpek sahibi olabilirler. Eğitim merkezlerinde yavru köpekleri cinslerine ve kapasitelerine göre eğitiyorlar. Profesyonel köpek eğiticileri son derece titiz çalışmalar sonucunda size dost olabilecek sıcak kanlı köpekler eğiterek teslim ediyorlar. En iyi eğitimlerin verildiği kurumlarda yavru köpekleri ay büyüklüğüne göre eğiten uzman personeller son derece detaylı eğitim aşamalarından geçiriyorlar. Kolay komutlarla eğitimlere başlayan eğiticiler önce oturma, kalkma gibi basit hareketleri öğreterek köpeğin eğitime ne kadar duyarlı olduğunu ölçüyorlar.

Sonrasında yavru köpeklere tuvalet alışkanlığı ve tasma eğitimleri veriliyor. Tasma eğitiminde her köpek aynı itaati göstermediği için acemi köpek sahipleri oldukça zorlanabiliyorlar. Bu nedenle eğitim yerlerinden hizmet almanız son derece önemli. Aynı zamanda köpek eğitimi veren yerlerin daha başka faydaları da bulunuyor. En kolay komutları rahatlıkla öğrenen köpekler ilerleyen dönemlerde daha karmaşık olan komutları da öğrenerek sahibine tam itaat sağlıyor.

Yavru Köpek Eğitimi Veren Yerler

Bir köpek eğitilmeye en müsait hayvandır. Hemen her köpek cinsini istediğiniz şekilde eğitebilirsiniz. Ancak köpek eğitmenin de bazı püf noktaları var. Bu noktalardan biri de köpeklerin cinsini çok iyi tanımak gerekiyor. Köpek cinsini iyi bilen insanlar en itaatkar köpekleri yetiştirebilirler. Köpek yetiştirmek için amaç da son derece önemlidir.

Kör bir insana yardımcı olacaksa daha duyarlı olmasına özen gösteren eğiticiler, köpeklere belirli alışkanlıkları kazandırıyorlar. Köpeğin kimin yanında kalacağı bu nedenle oldukça önemli bir detaydır. Eğiticiler bu bağlamda yetiştirme sırasında köpeğin sahibine ne kadar yakın olacağına özen göstererek bir eğitim uyguluyorlar. Köpek eğitimi sonrasında yetiştirilen köpekler daha uysal, itaatkar ve diğer hayvanlara karşı daha sosyal bir hale geliyor. Saldırganlık en aza indirilerek diğer canlılara karşı daha dostane bir davranış sergiliyorlar.

Eğitim Yerlerinde Ne Tür Eğitim Veriliyor?

Köpek yetiştirme kurumlarında bir köpeğin itaatkar hale gelmesi ve sahibini çok yormaması adına hemen her eğitim veriliyor. Oyun oynama becerileri kazandırılarak evdeki küçük çocuklara karşı daha duyarlı bir hale getirilen yavru köpekler büyüdüklerinde de ailenin bir parçası olma özelliğini kazanıyor. Son derece cana yakın bir hale getirilen köpekler sahiplerini yormadan ve kendi birçok ihtiyacını görebilecek şekilde yetişiyor. Sosyalleşmesi de eğitimler sayesinde daha yüksek bir boyuta ulaşıyor. İnsanlara ve sokak kedilerine karşı saldırgan bir tutumdan uzaklaşarak dost canlı bir hayvan haline geliyor.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yavru Köpek Eğitimi Veren Yerler