köpek

İleri İtaat Eğitimi Fiyatları

Sahiplenilen köpeklerin ve satın alınan yavruların, büyüme süresinde geçirdikleri evrelerde verilen eğitimlerdir. Eğitimler ikiye ayrılır; itaat ve ileri itaat eğitimleridir. İtaat eğitimlerinde bir evcil hayvanın yapması gereken sıradan işlemler öğretilir. Öğrenme esnasında yaşam alanına daha kolay uyum sağlaması ve gündelik ihtiyaçlarının kolay bir şekilde giderilmesi için itaat eğitimleri verilir. İkinci olarak verilen eğitimler ileri olanıdır. Bu evcil hayvanların soyut düşünmesini ve pratik olarak zekanın daha hızlı çalışması için gerekli olan teknik uygulamalardır.

İleri İtaat ve Uygulama Şekli:

İleri İtaat Eğitimi Fiyatları

Özel yeteneğe yatkın olan köpeklerin doğrudan ikinci adıma geçmeleri daha kolay ve basittir. İleri eğitimler köpeklerin karşıdakinin komutlarına uyması ve düşünerek çözüm bulması durumları için geçerlidir. Söz dinleme, komuta uygunluk gösterme, sorunlar karşısında çözüm üretme ve dışarıdan gelebilecek zararlara karşı savunma iç güdüsü oluşturulması gerekir. İleri itaat öğretileri üst düzey olması ve özel kurslar sonucunda kazandırılan bir yöntem olması nedeni ile ücretlidir. İleri itaat eğitimi fiyatları kurs mekanına ve eğitim veren uzmanın yeteneğine göre değişiyor.

İtaat eğitiminin köpeklere kazandırılması ve onlarla birlikte uygulamaya yapılması için gerekli olan pist alanları vardır. İleri itaat eğitimlerine yatkın olan köpekler, öncelikli olan kursu geçmeleri gerekir. Kurs süresi boyunca köpeklerin iyi bir eğitim almaları ve istenilen seviyeye gelmesi için düzenli olarak eğitimlere katılım zorunludur. İtaat eğitim derslerinin ilk aşamasında evcil hayvanların yalnız bırakılması daha faydalı olacaktır. Komutlara uyulması ve canlıya etkin olarak geçirilmesi için ilk aşamanın sağlıklı şekilde geçmesi gerekir.

İleri İtaat Eğitimi Fiyatları

İleri itaat eğitimi fiyatları köpeklerin ırklarına göre belirlenmiştir. Özel ırklarda uygulanan dersler ve gösterilen eğitimler farklıdır. Savunma, saldırı ve koruma özelliklerine sahip olan köpeklerin eğitimleri ve geçirdikleri süreler farklıdır. Tehlikeli ırklar ve uysal olan ırkların eğitimi birbirinden ayrıdır. Fiyatlar, eğitim merkezi ve öğreticinin uzmanlık seviyesine göre belirlenir. İleri itaat süreci evcil hayvanların eğitim süreci boyunca zorlu ve emek verilmesi gereken bir evredir. Uzman eğitmenin verdiği dersler sayesinde, evcil hayvanınız için daha verimli bir sahip olabilirsiniz.

Fiyat belirleme işlemleri eğitimin alındığı kurum, sertifikası, izinli çalışması, eğitmeni, uygulanan program içeriklerine göre belirlenir. Bu standartlar göz önüne alındığında iyi bir eğitim kurumunun fiyatındaki yükselişte o denli olur. Örneğin; köpek sahibi olan kişilerin evcil hayvanlarına söz geçirmesi, yaşadıkları mekana uyum sağlamaları, diğer ırklar ile uyumlu geçinmesi ve dışarıdan kaynaklı zararlara karşı sahibini, çevresini korumaya yatkın özellik gösterir.

Hangi Köpeklere İleri İtaat Eğitimi Verilebilir?

İleri itaat eğitimi fiyatları eğitim alacak köpeğin cinsine göre değişiklik gösterir. Her köpeğin ileri itaat eğitimi alması mümkün değildir. Koruma ve savunma içgüdüsü gelişen köpeklere verilen bu eğitimlerin ardından beden dili eğitimine geçilir. Eğitimlerin amacı; köpekleri ve diğer evcil hayvanların daha kontrollü bir şekilde gelişimini sağlamak. Ev ortamında yetişen evcil hayvanların itaat eğitimi almaları yeterli olurken, eğlence ve savunma amaçlı olan köpek ırkları için ileri itaat eğitimleri verilir. Bu aşamadan sonra evcil hayvan ve sahibi arasındaki bağ güçlenir.

Canlıların dış çevreye olan uyumları farklılaşır ve saldırganlık özellikleri zamanla köreltilir. Evcil hayvanlar sahiplerinin dostları gibidir. Onlarla birlikte hareket etmesi, söyleneni yerine getirmesi ve yapması gerekeni bilinçli olarak yapmaları eğitimin kazandırdığı sonucun verimliliğidir. İleri itaat eğitimi alacak olan canlıların, ilk itaat eğitiminden başarılı olarak geçmesi gerekir. İleri itaat eğitimine uygun olan tüm ırktan ve cinsten olan canlılar diğer eğitim aşamalarını başarılı olarak geçerek öğrenirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İleri İtaat Eğitimi Fiyatları