köpek

istanbul Köpek Eğitim Çiftliği

Birçok kişi İstanbul’un farklı yerlerinde köpek sahibi olmaktadır. Kimi insanlar Doberman ve Pitbull gibi vahşi ve saldırgan görünümlü köpeklere sahip olurken, kimi insanlarda daha sakin ve uysal Goldan Retriever ve benzeri köpeklere sahip oluyorlar. İstanbul’da birçok kişi köpeklerine eğitim verecek yerler ararlar. Köpeklere eğitim vermek kolay olmuyor. Köpeklerin dilini öğrenebilmek veya onları tanıyıp anlayabilmek için mutlaka desteğe ihtiyacınız oluyor. Bu durumda sizin yapabileceğiniz, internete girip İstanbul’da köpek eğitimi veren yerleri araştırmak.

İstanbul’da birçok köpek eğitimi veren kuruluşlar bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi İstanbul köpek eğitimi çiftliği olmaktadır. İstanbul’da birçok köpek çiftlikleri bulunur ve hepsinde mutlaka eğitimler verilmektedir. Köpek çiftlikleri sadece köpeklerin konaklaması için değil, ayrıca eğitimler verilir ve gerekli bütün bakımları yapılarak köpekler yeni sahiplerin gelmesini beklerler ve çiftlikte yaşamaya devam ederler. Köpeklerin hayatı birçok kişiye toz pembe gibi görünüyor, fakat aslında öyle değil.

istanbul Köpek Eğitim Çiftliği

Bazıları der ki evde bir evcil hayvanı olarak yaşayan köpekler daha şanslı ve her şeye sahipler, bazıları der ki sokakta yaşayanlar daha şanslı, en azından serbestler her yere koşturabiliyorlar. Aslında her iki düşüncede yanlış, çünkü elbette köpekler kendilerine sıcak bir yuva arıyorlar, fakat onlar için en önemlisi sevgi ve ilgi. Sevgi ve ilgi gören bütün köpekler, ister sokakta yaşasınlar, isterse evde yaşasınlar hiç fark etmiyor onlar için. Sevgi gördükten sonra, en soğuk yer bile onlara sıcak geliyor. Köpeklerin hayatı böyledir, çünkü her ne kadar kendilerine bakabilseler bile, aslında sevgiye muhtaç canlılardır ve düzgün bir yaşam için ise yardıma ihtiyaçları oluyor. Siz ne kadar sevgi gösterebilirseniz, köpekler o kadar size yakın duruyor. Bunların hepsini İstanbul köpek eğitim çiftliği size göstermektedir.

Köpek eğitim çiftliklerinde köpeklere, tuvalet eğitimi verilir ki bunlar eğitim konuları arasındaki en önemli olanlardan bir tanesidir. Tuvaletin nerede olduğunu öğrenmeleri ve tuvalete gitmek istedikleri saatte sahiplerini nasıl uyaracaklar ve nasıl ilgilerini çekecekler. Elbette eğitim sırasında sahiplerininde yanında durması çok önemlidir, çünkü onlarında öğrenmeleri gerekiyor. Örneğin köpek tuvalete gitmek istediği zamanda, ilgisini çekebilmek için ne yapacağını ve bu tür ilgi çekmenin ne anlama geldiği anlayabilmesi gerekecek.

Köpek Bakımı

Köpek bakmak veya onlara sahip olmak gerçekten çok zordur, çünkü o güne kadar hiç anlamadığnız veya düşünmediğiniz şeyleri öğrenmek zorunda kalıyorsunuz ve onları hayatınıza işleyeceksiniz. Köpek eğitiminde birçok komutlar öğretilir. Kalk denildiği zaman kalkmasını, otur denildiği zaman oturmasını ve benzeri birçok komutlar. Köpeklerin bunların hepsini biranda öğrenmesi elbette mümkün değil, bu yüzden azar azar ve zamana yayarak yapmak gerekiyor.

İstanbul Köpek Eğitim Çiftliği

Şunu unutmamanız gerekir ki, köpek eğitmek ve onlara sahip olmak gerçekten kolay bir iş değil. Siz bir tane köpek sahibi oluyorsunuz veya en faza belki iki ya da üç, ama köpek çiftliklerindeki köpek sayılarına bakın ya da veterinerlerdeki köpeklere, onlarca köpek var ve hepsine aynı sevgiyi göstermeleri gerekiyor, gerekli olan eğitimlerin verilmesi gerekiyor. Özel köpekler varsa, onlara özel ilgi gösterilmesi gerekiyor. Köpeklerin hayatı sandığınız kadar kolay değildir. İstanbul köpek eğitim çiftliği her zaman size destek olacaktır ve eğer bazı durumlarda çiftliğe gidip destek alamayacak bir durumdaysanız, çiftlikleri arayıp eğitmenlerin evinize gelmelerini rica edebilirsiniz ama bu çok nadir olan bir durumdur ve özel durumlardır. Bazen sebebi bellisiz olarak köpekler sahiplerini gerçekten zorlayabiliyor ve bu gibi durumlarda özel desteğe ihtiyaç duyuluyor. Eğer sizde bir köpek sahibiyseniz ve gerçekten onların eğitilmesini istiyorsanız, köpek çiftliklerinden veya veterinerlerden yardım alabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

istanbul Köpek Eğitim Çiftliği